120 років тому народився Рудольф Караччоло

120 років тому народився Рудольф Караччоло 7836_1

30 січня автоспортивний світ відзначає 120-річний ювілей Рудольфа Караччоло, який вважається найуспішнішим гонщиком передвоєнного періоду. Виступаючи за заводську команду Mercedes, він тричі ставав чемпіоном Європи - саме на основі першості континенту пізніше, вже на початку 50-х, створювалася Формула 1.

Караччоло народився в Німеччині в родині власника готелю, що повинно було визначити його майбутню кар'єру, але вже в дитинстві в ньому прокинувся інтерес до автомобілів та мотоциклів. У гонках він дебютував у віці 21 року, відразу зайнявши 4-е місце. Паралельно Рудольф виступав в змаганнях з мотоциклетного спорту, і теж цілком успішно.

У 1926-му він здобув свою першу перемогу в Гран-прі Німеччини на знаменитій берлінській трасі AVUS, причому під дощем, завоювавши репутацію гонщика, який вміє пілотувати в будь-яких умовах. Цей успіх приніс йому широку популярність, хоча на міжнародному рівні Караччоло по-справжньому проявив себе тільки через три роки, вигравши під дощем гонку в Північній Ірландії, а також здобувши перемогу в Гран Прі Монако.

У 1931-му він став першим іноземцем, який виграв складну італійську гонку Mille Miglia, після чого підписав контракт з командою Alfa Romeo (якої, до речі, тоді керував не хто інший, як Енцо Феррарі). На її машинах Караччоло перемагав на багатьох трасах, в тому числі на Нюрбургринзі, де вже в ті роки проходив Гран Прі Німеччини.

У 1933-му він потрапив в серйозну аварію на вуличній трасі в Монако, і відновлення після травм зайняло кілька місяців, але наслідки тієї обставини позначалися до кінця його днів. Після важких травм і пов'язаних з ними операцій його права нога була на п'ять сантиметрів коротша за ліву, тому в роки війни його визнають інвалідом.

У 1935-му Караччоло вперше став чемпіоном Європи, знову виступаючи за заводську команду Mercedes. Потім він повторив цей успіх у 1937-му і 1938-му.

У період Другої світової війни ніякі змагання не проводилися, а після її закінчення німецьким гонщикам було заборонено виступати на міжнародному рівні, тому Караччоло вирішив прийняти швейцарське громадянство. Втім, особливих успіхів в ці роки він вже не домігся, хоча знову брав участь в Mille Miglia і навіть в Ралі Монте-Карло. Кар'єру в автоспорті Караччоло завершив в 1952-му, а пішов з життя сім років пізніше в результаті важкої хвороби - йому було всього 58 років.

Поряд з Таціо Нуволарі і Берндом Роземайером Караччоло входить в число кращих європейських гонщиків передвоєнного часу. Він вважався перфекціоністом, практично не припускав помилок, завдяки чому в аварії потрапляв досить рідко. Колекція гоночних трофеїв, здобутих Каррачолой, зберігається в Індіанаполісі в Музеї слави автоспорту, а в його рідному місті Ремагені до сторічного ювілею видатного земляка встановили пам'ятник. Крім того, один з найзнаменитіших поворотів Північної петлі Нюрбургінга носить його ім'я - Caracciola Karussel.

Джерело: Формула 1 на F1News.ru