Prije 120 godina Rodio je Rudolf Karachol

Prije 120 godina Rodio je Rudolf Karachol 7836_1

Dana 30. siječnja, motor konzopteljski svijet slavi 120. obljetnicu Rudolfa Karacchola, koji se smatra najuspješnijim jahačem prijeratnog razdoblja. Govoreći za tvornički tim Mercedes, tri puta je postao prvak u Europi - upravo na temelju prvenstva kontinenta kasnije, već na početku 50-ih, Formula 1 je stvoren.

Karacholol je rođen u Njemačkoj u obitelji vlasnika hotela, koji je trebao biti u mogućnosti predodređivati ​​svoju buduću karijeru, ali u djetinjstvu se budi u automobilu i motociklima. U utrkama je debitirao u dobi od 21 godine, odmah je uzeo četvrto mjesto. Paralelno s, Rudolph se nastupa na natjecanjima natjecanja motocikala, a također je vrlo uspješan.

Godine 1926. osvojio je svoju prvu pobjedu u njemačkom Grand Prixu na poznatom Berlinu Avus autocesti, a na kiši, osvojio je ugled natjecatelja koji može pilotirati u svim uvjetima. Ovaj uspjeh mu je donio široku slavu, iako je na međunarodnoj razini Karachchol doista pokazao samo za tri godine, osvajajući utrku u sjevernoj Irskoj pod kišom i osvojio Grand Prix of Monaco.

Godine 1931. postao je prvi stranac koji je osvojio najviše kompliciranu talijansku utrku Mille Miglia, nakon čega je potpisao ugovor s Alfa Romeo tim (koji, usput, nije naučio nikoga poput Enzo Ferrarija). Na svojim Karacholol automobilima pobijedila je na mnogim stazama, uključujući u nürburring, gdje je u tim godinama održan Grand Prix.

Godine 1933. pao je u ozbiljnu nesreću na uličnoj autocesti u Monaku, a oporavak nakon ozljeda trajalo je nekoliko mjeseci, ali su posljedice incidenta bile pogođene kraj njegovih dana. Nakon teških ozljeda i srodnih operacija, njegova desna noga bila je za pet centimetara kraće od lijevo, tako da je tijekom ratnih godina prepoznat kao invalid.

Godine 1935. Karacchchol je prvi postao prvak Europe, opet govoreći za tvornički tim Mercedes. Potom je ponovio ovaj uspjeh 1937. i 1938. godine.

U razdoblju Drugog svjetskog rata nisu provedena natjecanja, a nakon diplome, njemački vozači su bili zabranjeni na međunarodnoj razini, pa je Karacchchol odlučio usvojiti švicarsko državljanstvo. Međutim, on nije postigao poseban uspjeh u ovim godinama, iako je ponovno sudjelovao u Mille Miglia, pa čak iu Carlom Carlo. Karijera u Karachcholu dovršena je 1952. godine, a sedam godina kasnije je ostalo kao posljedica teške bolesti - imao je samo 58 godina.

Uz Tazio Nuvolary i Bernd, Karachol Roseager je među najboljim europskim prijeratnim utrkama. Smatrao se perfekcionistom koji praktički nije dopustio pogreške, zahvaljujući kojem je nesreća pala sasvim rijetko. Zbirka trkaćih trofeja koje je minirao Karracoli pohranjen je u Indianapolisu u Muzeju Motorsport slave, a spomenik je u njegovom rodnom gradu uspostavljen u stoljeću rodnog grada, osnovan je spomenik. Osim toga, jedan od najpoznatijih okreta serverbing Sjeverne petlje nosi svoje ime - Karaktila Karussel.

Izvor: Formula 1 na F1News.ru