Лютнева номероманія: 2 - Льюїс Хемілтон, 2007 рік

У 2007 році в складі McLaren дебютував Льюїс Хемілтон. Дебютний сезон британець провів на машині під номером "2".

У 2007 році пілотом McLaren став Фернандо Алонсо, який перейшов з Renault. Як діючий чемпіон, іспанець отримав право виступати на машині з чемпіонської "одиничкою". Відповідно, його партнер повинен був сісти за кермо машини зі стартовим номером "2". Ось тільки партнера Фернандо вибрали не відразу.

Коли Рон Денніс підписував контракт з Алонсо в кінці 2005 року, малося на увазі, що його партнером стане Кімі Райкконен. Однак наприкінці 2006 року фін перейшов в Ferrari. Розглядалася кандидатура резервного пілота Педро де ла Роси, який виступив в декількох гонках, замінивши звільненого Хуан-Пабло Монтойю, але з точки зору маркетингу команді не дуже хотілося мати двох іспанців. І тоді Денніс запросив на тести свого протеже Льюїса Хемілтона, який виграв титул GP2. Перші ж кілометри, пройдені майбутнім шестиразовим чемпіоном, не залишили сумнівів у тому, хто повинен стати партнером Алонсо.

У дебютній гонці Льюїс стартував четвертим, в якийсь момент навіть йшов попереду Фернандо, але в підсумку пропустив його і фінішував третім. У другій гонці Хемілтон приїхав другим, програвши тільки партнеру по McLaren. А вже в третій гонці фінішував в двох секундах від переможця, при цьому випередивши Алонсо. У четвертій гонці молодий британець знову фінішував другим і став лідером чемпіонату! А потім були дві перемоги в Канаді і США.

Лютнева номероманія: 2 - Льюїс Хемілтон, 2007 рік 8231_1

Льюїс Хемілтон, McLaren Mercedes MP4-22, Гран-Прі Канади

У перших дев'яти гонках Хемілтон стабільно фінішував на подіумі - небачений результат для дебютантів Формули-1. Льюїс набрав 70 очок і випереджав Алонсо на 12 очок, Райкконена - на 18. Але потім почалися інтриги, конфлікти пілотів, втручання батька Льюїса в справи McLaren, шпигунська історія з передачею секретної інформації співробітником Ferrari.

У наступних шести гонках Хемілтон три рази піднявся на подіум: виграв в Угорщині і Японії і приїхав другим в Італії. Відрив від суперників залишався незмінним: 12 очок від Алонсо і 17 очок від Райкконена. В останніх двох гонках Льюїсу досить було двічі фінішувати п'ятим, що, з огляду на силу McLaren, було не так складно.

Але в Китаї Хемілтон помилився при заїзді в бокси і застряг в гравійної пастці. А в Бразилії він спробував виграти гонку в першому повороті, проскакав по узбіччю, через що електроніка машини пішла на перезавантаження, відібравши чимало часу, і Льюїс фінішував лише сьомим. Обидві гонки виграв Райкконен і став чемпіоном, випередивши дебютанта всього на одне очко.

Перед стартом сезону-2008 Алонсо звільнили з McLaren, після чого Хемілтон все ж став чемпіоном, хоча у фінальній гонці він знову ледь не втратив титул.

Підсумки сезону для Льюїса Хемілтона: 17 стартів, 12 подіумів, 4 перемоги, 6 поул-позицій, 2 кращих кола, 109 очок, 2 місце в чемпіонаті.

Лютнева номероманія: 2 - Льюїс Хемілтон, 2007 рік 8231_2