Февруари Дата Изстрел: 2 - Люис Хамилтън, 2007

Anonim

През 2007 г. Луис Хамилтън дебютира като част от Макларън. Дебютният сезон, британецът, прекаран на колата на номер "2".

През 2007 г. пилотът на McLaren стана Фернандо Алонсо, който минаваше от Renault. Като настоящ шампион, испанецът получи правото да изпълнява колата с шампиона "един". Съответно, неговият партньор трябваше да остане зад волана на машината с началния номер "2". Това е просто партньор Фернандо, който не е избрал незабавно.

Когато Рон Денис подписа договор с Алонсо в края на 2005 г., беше подложено, че неговият партньор ще стане Кими Райконен. В края на 2006 г. обаче Фин се премества във Ферари. Кандидатурата на резервния пилот Педро де ла Роу, който говори в няколко раси, заменяйки уволнения Хуан-Пабло Монтую, но от гледна точка на маркетинга екипът не искаше да има два испанци. И тогава Денис покани тестовете си за протеже в Люис Хамилтън, който спечели заглавието GP2. Първите километри, приети от бъдещия Шампион от шест пъти, не оставяха съмнения относно това кой трябва да стане партньор Алонсо.

В дебютната раса Люис започва четвъртата, в някакъв момент той дори тръгна напред от Фернандо, но в крайна сметка го пропуснах и завърши третия. Във второто състезание Хамилтън дойде на второ място, губи само партньора от Макларън. И вече в третата раса завърши две секунди от победителя, докато пред Алонсо. В четвъртото състезание младият британец завърши отново и става лидер на шампионата! И тогава в Канада и САЩ имаше две победи.

Февруари Дата Изстрел: 2 - Люис Хамилтън, 2007 8231_1

Люис Хамилтън, Mclaren Mercedes Mp4-22, Grand Prix в Канада

В първите девет състезания Хамилтън завърши последователно на подиума - безпрецедентен резултат за дебютантите с формула 1. Луис вкара 70 точки и Agel Alonso за 12 точки, Райкконена - на 18. Но след това интриги, пилотни конфликти, намеса на бащата на Люис в бизнеса на Mclaren, шпионски софтуер с прехвърлянето на тайна информация от служителя на Ферари.

В следващите шест състезания Хамилтън се издига три пъти на подиума: спечелил в Унгария и Япония и дойде на второ място в Италия. Разликата от съперниците остава същата: 12 точки от Алонсо и 17 точки от Райкконен. В останалите две състезания Луис беше достатъчен, за да завърши петото два пъти, като се има предвид силата на McLaren, не беше толкова трудно.

Но в Китай Хамилтън се сгреши при пристигането си в кутиите и остана в чакълеста капан. И в Бразилия той се опита да спечели състезанието в първия завой, тя се подхлъзна отстрани на пътя, поради която електрониката на колата отиде в рестартирането, отнема много време и Луис завърши само на седмото . И двамата състезания спечелиха Райкконен и станаха шампион, пред дебютанта само една точка.

Преди началото на сезона 2008 г. Алонсо беше уволнен от Макларън, след което Хамилтън все още стана шампион, въпреки че в последната надпревара той отново не загуби заглавието си отново.

Резултатите от сезона за Люис Хамилтън: 17 стартира, 12 подиума, 4 победи, 6 полюсни позиции, 2 най-добри кръгове, 109 точки, 2 място в шампионата.

Февруари Дата Изстрел: 2 - Люис Хамилтън, 2007 8231_2