Прошле сезоне оба тима у првенству завршена су масним цртањима. Ормар у недељу почео је забаван: у првом минуту Схакхтар Стрикер Дарбо пробио је оперативни простор и погодио Дудар Капију у близини шанка.

Уклањање, казна и 0: 3: Немманове фудбалере изгубили су од Сханторта у првом мечу ЦУП-а 16339_1

Али додатно је утакмица "Забуков", ривали почели да буду опрезни и пре свега игра од одбране. Најчешће је власник лопте, нападнуто позиционирање, а "зелено и жуте" се више очекивало у Котратку.

Добар тренутак настао је од "Неман" фудбалера у 32. минуту. Степанов је висио са леве стране, а Зубовицх је успео да подеси главу лопте - на метру изнад капије.

У 39. минуту играо је у својој казни у својој казни, повлачићи лопту десно на ногу Дарбо. Напад "рудара" тешко је и прецизно погодио, али Тварре је реаговао увелико и превео лопту на углу.

У скоро да је напад одговора, тренутак је такође био "Неман" - Збович је ударио из повољног положаја изузетно нетачно. Непосредно пре паузе, голман "Немман" је показао одличну реакцију: након замрзавања казне и удара од неколико метара шефа Кендеша, Дудара, сачуване капије.

Друга половина је почела поново мирно, чак и до 59. минута меча. Убрзано је одиграно напад, Дарбо је већ отишао у Рандево са голманом "Неман", а нисам имао ништа остало, осим народ у области моје казнене области.

Контроверзна епизода у којој је судија у потпуности примио страну власника. Леггилле је показао црвену карту и указао на једанаест метара.

Кендеш са тачке мирно и поуздано победи Дудар - 1: 0.

Отприлике 15 минута је дошла у игри, чинило се да сви тимови договарају, али предност једног власничког играча је погодило. Трејдходовка из Кендеша-тркача-Дарбо завршила је снимак у последњем. Дарк-коже нападач мирно катн лопту поред голмана "Неман" и удвостручио је предност Шахтхара.

Након неколико минута, мучење за постизање поготка престижа са стране Неммана показало се да није успео. У брзом контранапад, Дарбо је већ направио помоћника и отишао у Убаидуллаиеву. То је само катн лопта у угао, постављање финалне 3: 0 у корист власника.

Чини се да је учесник полуфинала Светског купа у овом пару већ познат, а одговор од одговора у Гродно (раније, 6. априла) постаће више од формалности.

Надамо се да ће у првенству за Немман почетак бити успешнији. У недељу, 14. марта, фудбалери "Витебск" ће доћи у Гродно. Почетак борбе у 17:00.

Коментар пост-утакмице од стране Немман-овог главног тренера Игора Ковалевича: "пре уклањања, добро сам се снашао, извршио добар садржај. Извео оно што су замислили пре игре. Играјте половину против рудара је тешко. Можда су се два гола испала у брзе контранапад, други и трећи. Нека кошта затворити, али шта је то. Иако је наравно очигледно да је кршење правила било пре казненог простора, које је заробљено на фотографији. Али овај живот, припремамо се за игру са Витебском у првенству и нада ће вам отићи последње, наставићемо да се припремамо за игру одговора. "