Sezonul trecut, ambele echipe din campionat s-au încheiat cu atrage grase. Un dulap duminică a început să se distreze: în primul minut, Shakhtar Striker Darbo a rupt în spațiul operațional și a lovit poarta Dudar lângă bar.

Eliminarea, pedeapsa și 0: 3: Fotbalistii lui Nemman au pierdut la Shanttor în primul meci al finalului Cupei 16339_1

Dar mai departe meciul "Zabuxov", rivalii au început să fie atenți și mai întâi de toate jocurile de la apărare. Cel mai adesea dețineau mingea, a atacat poziția, iar "verde și galben" era mai mult așteptat la KOTRATKA.

Un moment bun a apărut de la jucătorii de fotbal "Neman" în minutul 32. Stepanov a atârnat în partea stângă, iar Zubovich a reușit să ajusteze capul cu bile - pe contorul de deasupra porții.

În minutul 39, a jucat în pedeapsa lui în pedeapsa sa, trăgând mingea chiar pe piciorul lui Darbo. Atacul "minerilor" a lovit din greu și cu precizie, dar Twarru a reacționat foarte mult și a tradus mingea pe colț.

În aproape un atac de răspuns, momentul a fost, de asemenea, "Neman" - Zubovich a lovit de o poziție favorabilă extrem de inexactă. Cu puțin înainte de pauză, portarul "Nemman" a arătat o reacție excelentă: după înghețarea pedepsei și impactul de la câțiva metri de șeful Kendesh, Dudar, porțile au salvat.

A doua jumătate a început din nou calm, până la minutul 59 al meciului. Într-un atac rapid jucat, Darbo a mers deja la Randevo cu un portar "Neman", și nu am mai rămas nimic, cu excepția populației în zona zonei mele de pedeapsă.

Un episod controversat în care judecătorul a primit complet partea proprietarilor. Legglele a arătat o carte roșie și a arătat la punctul de unsprezece metri.

Kendesh de la punctul calm și cu încredere în a bate Dudar - 1: 0.

Pentru aproximativ 15 minute, jocul a venit, părea că toate echipele aranja, dar avantajul unui jucător a afectat. Trejdhodovka de Kendesh-Runners-Darbo a încheiat fotografia la acesta din urmă. Atacantul cu piele întunecată, calm, cu mingea de la portarul "Neman" și a dublat avantajul lui Shakhtar.

După câteva minute, tortura să înscrie scopul prestigiului din partea Nemman sa dovedit a fi eșuat. Într-un contraatac rapid, Darbo a făcut deja un asistent și a plecat la Ubaidullayeva. Că doar katn mingea în unghi, stabilind finalul 3: 0 în favoarea proprietarilor.

Se pare că participantul la Cupa Mondială semifinale în această pereche este deja cunoscut și meciul de răspuns în Grodno (anterior, 6 aprilie) nu va deveni mai mult decât formalitatea.

Sperăm că în campionatul pentru Nemman, începerea va fi mai reușită. Duminică, 14 martie, jucătorii de fotbal "Vitebsk" vor veni în Grodno. Începutul luptei la ora 17:00.

Comentariul post-meci de către antrenorul șef al lui Igor Kovalevich: "Înainte de îndepărtare, mă descurc bine, am realizat un conținut bun. A făcut ceea ce au conceput înainte de meci. Joacă o jumătate împotriva unui miner este greu. Poate două goluri s-au dovedit în contraatacuri rapide, al doilea și al treilea. Poate costa închide, dar ceea ce este. Deși, desigur, este destul de evident că încălcarea regulilor a fost înainte de zona de penalizare, care este capturată pe fotografie. Dar această viață, ne pregătim pentru meci cu Vitebsk în campionat și speranță moare ultima, vom continua să ne pregătim pentru jocul de răspuns. "