Миналия сезон и двата отбора в шампионата завършиха с мазни равенства. Шкафът в неделя започна забавно: в първата минута, Shakhtar Striker Darbo проби през операционното пространство и удари дударната порта близо до бара.

Премахване, наказание и 0: 3: Футболистите на Немман са загубили за Шантор в първия мач на финала на Купата 16339_1

Но по-нататък мачът "zabuxov", съперниците започнаха да бъдат внимателни и преди всичко да играят от отбраната. Най-често притежаваше топката, атакуваше позиционираното, а "зеленото и жълто" се очакваше да котратка.

Добър момент възникна от футболните играчи на "Неман" на 32-та минута. Степанов висеше отляво и Зубович успя да регулира главата на топката - на метър над портата.

През 39-та минута той играе в наказанието си в наказанието си, като извади топката на крака на Дарбо. Атаката на "миньорите" удари силно и точно, но върховете реагираха много и превеждаха топката на ъгъла.

В почти някаква атака, моментът беше и "Неман" - Zubovich удари от благоприятна позиция изключително неточно. Малко преди почивката още веднъж, вратарят "Немман" показа отлична реакция: след замразяване на наказанието и въздействие от няколко метра от главата на Кендеш, Дъдар, портите се запазиха.

Второто полувреме започна отново спокойно, дори до 59-та минута на мача. В едно бързо изиграно нападение, Дарбо вече отиде в Рандево с вратаря "Неман" и аз нямах нищо останало, освен народ в района на наказателното си пространство.

Противоречив епизод, в който съдията напълно получи страната на собствениците. Leggille показа червена карта и посочи точка на единадесетте метра.

Кендеш от точката спокойно и уверено победи Дъдар - 1: 0.

За около 15 минути играта дойде, като се стори на всички отбори, но предимството на един играч на собственика бе засегнат. Trejdhodovka на Kendesh-Runners-Darbo приключи изстрела в последния. Тъмнокожи нападателят спокойно Катн топката покрай вратаря "Неман" и удвои предимството на Шахтар.

След няколко минути, изтезанията за оценка на целта на престижа от страна на Немман се оказа, че се провали. В бърза контраатака, Дарбо вече е направил помощник и е отишъл в Убуйлаева. Това просто KATN на топката в ъгъла, поставяйки финала 3: 0 в полза на собствениците.

Изглежда, че участникът на полуфинала на Световната купа в тази двойка е вече известен и съответният отговор в Гродно (преди 6 април) ще стане не повече от формалност.

Надяваме се, че в шампионата за Немман започването ще бъде по-успешно. В неделя, 14 март, футболите на "Vitebsk" ще дойдат в Гродно. Началото на борбата в 17:00 часа.

Коментар по следния мач от главния треньор на Немман на Игор Колевич: "Преди отстраняване се справях добре, извърших добро съдържание. Извърши това, което те замислят преди играта. Играйте половината срещу миньор е трудно. Може би два гола се оказаха в бързи контраатаки, втората и третата. Нека струва да се затвори, но какво е това. Въпреки че, разбира се, е съвсем очевидно, че нарушаването на правилата е преди наказателното пространство, което е заловено на фотографията. Но този живот се подготвяме за играта с Vitebsk в шампионата и надеждата умира последно, ще продължим да се подготвяме за играта. "