Prošle sezone, oba tima u prvenstvu završila su masnim crtanjima. Ormar u nedjelju počeo je zabavno: U prvom minutu, Shakhtar Striker Darbo probio se kroz operativni prostor i udario u Dudar vrata u blizini baru.

Uklanjanje, penal i 0: 3: Nemmanovi fudbaleri izgubili su se u Shantor u prvom meču Konačnog kupa 16339_1

Ali dalje utakmicu "Zabuxov", rivali su počeli biti oprezni i prije svega igra iz odbrane. Najčešće je posjedovao loptu, napadnuta na poziciju, a "zeleno i žuto" se više očekivalo Kotratka.

Dobar trenutak je nastao iz nogometaša "Neman" na 32. minut. Stepanov je visio s lijeve strane, a Zubovich je uspio prilagoditi loptu na glavom - na metru iznad kapije.

U 39. minuti igrao je u svojoj kazni, izvlačenjem lopte desno na nogu Darbo. Napad "rudara" tvrdo i tačno pogodio, ali Tware je uvelike reagovao i preveo loptu na uglu.

U gotovo napadnim napadom, trenutak je bio i "Neman" - Zubovič je pogodio od povoljnog položaja izuzetno netočno. Nedaleko prije pauze, Golman "Nemman" pokazao je odličnu reakciju: nakon zamrzavanja kazne i udara sa nekoliko metara šefa Kendesh, Dudar, kapije.

Drugo poluvrijeme počeo je ponovo mirno, čak i do 59. minuti meča. U brzo reproduciranom napadu, Darbo je već otišao u Randevo sa golmanom "Neman", a nisam imao ništa ostalo, osim ljudima u području mog kaznenog prostora.

Kontroverzna epizoda u kojoj je sudija u potpunosti primio stranu vlasnika. LegGille je pokazao crveni karton i ukazao na jedanaest metra.

Kendesh od tačke mirno i samouvjereno pobijedi Dudara - 1: 0.

Otprilike 15 minuta, igra je došla, činilo se da se svi timovi dogovore, ali je prednost jednog vlasničkog igrača pogodio. Trejdhodovka Kendesh-trkača-Darbo završila je snimku na potonjem. Tamna štrajkača mirno kaš loptu pored golmana "Nemana" i udvostručila je prednost Šahhtar.

Nakon nekoliko minuta, mučenje za postizanje gol prestiža sa strane Nemmana pokazalo se da nije uspio. U brzoj kontranana, Darbo je već napravio asistenta i otišao u Ubaidullayevu. To je samo katn lopta u ugao, postavljajući konačni 3: 0 u korist vlasnika.

Čini se da je učesnik polufinale Svjetskog kupa u ovom paru već poznat i odgovarajuća odgovora u Grodnom (prethodno, 6. aprila) postat će više od formalnosti.

Nadamo se da će u prvenstvu za Nemman početak biti uspješniji. U nedjelju, 14. marta, nogometaši "Vitebsk" doći će u Grodno. Početak borbe u 17:00 sati.

Komentar nakon utakmice od strane Generalnog trenera Nemmana Igora Kovaleviča: "Prije uklanjanja, dobro sam se snašao, izveo dobar sadržaj. Izveo ono što su zamislili prije utakmice. Igrajte polovinu protiv rudara je teško. Možda su se dva gola pojavila u brzim kontranapadima, drugi i treći. Neka se to košta zatvoriti, ali šta je to. Iako je naravno, sasvim očito da je kršenje pravila bio prije kaznenog prostora, koji se zarobi na fotografiji. Ali ovaj život pripremamo se za igru ​​s Vitebsk u prvenstvu i nada se da će uginuti, nastavit ćemo se pripremiti za igru ​​odgovora. "