"Yugra-samotor" pentru a treia oară în sezonul bate Belgorod Lviv

Anonim

Meciul a avut loc în cadrul celui de-al 20-lea rundă a Superliga de Volei Rusia din Nizhnevartovsk. Înainte de aceasta, Ugra a dat drumul în patru întâlniri la rând, iar acum, în cele din urmă, au întrerupt seria neplăcută. În primul set, proprietarii au capturat imediat inițiativa și au condus cu încredere în scor. Blocul Nizhnevartovsky a lucrat în mod fiabil, iar belgorodienii au fost jucați în mod nesigur în recepție. Uneori, avantajul "samotor" a ajuns la 10 sau mai multe puncte. Total - 25:16.

În cel de-al doilea set, mentorul brazilian "Belogoria" Marcos Miranda a distrus treptat începând cu șase, eliberând site-ul unui liant experimentat Igor Kolodinsky, tânăr diagonal Sidenko, și apoi în loc de campionul olimpic Dmitri Iliny, Ivan KuznetSov a ieșit. Noii jucători au consolidat jocul Lviv, dar nu a afectat rezultatul. Echipele au jucat o partid egal, dar sfârșitul a fost lăsat în spatele secțiilor Valeria Piiskovsky - 25:21.

În cel de-al treilea set, locuitorii din Belgorod au încercat de mai multe ori pentru a intra într-un gol, dar Vitaly Papazov și parteneri de fiecare dată când aceste încercări au fost oprite și apoi a făcut din nou un ticălos în cele din urmă - 25:20 și 3: 0. "Samotor" în acest sezon a câștigat toate cele trei meciuri de la Belgorod.

Vitaly Papazov (19 puncte și raportul de utilitate de +15) a devenit din nou cel mai eficient jucător al meciului (19 puncte și raportul de utilitate de +15) și a condus din nou la marcarul ligii. În cont Yuri Zezkova 6 blocuri furnizate.

Surgut "Gazprom-Ugra" a condus la UFA "Ural" 2: 3. În tabelul de turneu "Yug-Siflor" ia locul 10 (7 victorii, 25 de puncte), această poziție dă dreptul de a juca playoffs. Surgutian 11 (5 victorii, 18 puncte). În următoarea rundă, echipele se vor întâlni între ele într-un Ugra Derby fără compromisuri.

Vitaly Papazov, căpitanul echipei Yugra-Samotor, cel mai bun scorer Superliga: "Nu avem jocuri de trecere. În plus, Belgorod este un adversar principal. Pentru jumătate din compoziția noastră este un fost club. Împotriva cluburilor sale este întotdeauna mai acuzată și joacă ambițios. Zâmbește dintr-un joc bun, sa bucurat - acesta este cel mai important lucru. Bineînțeles, rezultatul. "