"Yugra-Samotlor" treći put u sezoni Beat Belgorod Lviv

Utakmica je održana u okviru 20. kolu ruske odbojke Superlige u Nižnjevartovsku. Prije toga, Ugra je ubrzala na četiri sastanka zaredom, a sada su, na kraju prekinuli neugodnu seriju. U prvom setu vlasnici su odmah zarobili inicijativu i povjerljivo vodio rezultate. Blok Nizhnevartovsky radio je pouzdano, a Belgorođani su bili nesigurno igrani u recepciji. Ponekad je prednost "Samotlor" dostigla 10 ili više bodova. Ukupno - 25:16.

U drugom setu, brazilski mentor "Belogoria" Marcos Miranda postepeno je razbio početak, puštajući mjesto iskusnog veziva Igora Kolodinskog, mlade dijagonale Sidenko, a zatim je izašao Ivan Kuznetsov Ivan Kuznety. Novi igrači ojačali su igru ​​Lavov, ali nisu uticali na rezultat. Timovi su odigrali jednaku drugu stranku, ali kraj je ostao iza odjela Valeria Piiskovsky - 25:21.

U trećem setu, stanovnici Belgoroda pokušali su nekoliko puta pokušali da uđu u jaz, ali Vitaly Papazov i partneri svaki put kada su ti pokušaji zaustavljeni, a zatim se ponovo krenuli na kraju - 25:20 i 3: 0. "Samotlor" Ova sezona osvojila je sva tri mečeva iz Belgoroda.

Vitaly Papazov (19 bodova i komunalni omjer +15) još jednom je postao najefikasniji igrač meča (19 bodova i komunalni omjer +15) i opet na čelu sa strijelcem lige. Na računu Yuri Zezkova 6 isporučeni blokovi.

Surgut "Gazprom-Ugra" doveo je do UFA "Ural" 2: 3. U tablici turnira "Yug-Seflowlor" zauzima deseto mjesto (7 pobjeda, 25 bodova), ova pozicija daje pravo igranje doigravanja. Surgutijski 11. (5 pobjeda, 18 bodova). U narednom kolu, timovi će se sastati među sami u beskompromisnim ugrama derbija.

Vitaly Papazov, kapetan Yugra-Samotlor tima, najbolji strijelac Superliga: "Nemamo prolazne igre. Pored toga, Belgorod je principijelni protivnik. Za polovinu našeg sastava je bivši klub. Protiv njenih klubova uvijek se nabije i igraju se ambiciozno. Osmiješi se iz dobre igre, uživali - ovo je najvažnija stvar. Pa, naravno, rezultat. "