МХК "Разань-ВДВ" атрымаў перамогу над камандай з Бранска

МХК
Фота: "Навіны Бранска"

Бранскія хакеісты па выніках пятага і вырашальнага матчу серыі плэй-оф 1/8 фіналу Кубка рэгіёнаў НМХЛ саступілі камандзе «Разань-ВДВ».

Як паведамляюць нашы калегі з Сеткавага выдання «Навіны Бранска», ключавую ролю ў зыходзе супрацьстаяння вырашыла доўгая лаўка «Разані».

Гульня завяршылася з лікам 8: 4 на карысць разанскіх хакеістаў. Такім чынам, сезон для хакейнага клуба «Бранск» завершаны. А МХК «Разань-ВДВ» - у 1/4 фіналу Кубка Рэгіёнаў.

Серыя з ХК «Бранск» стала зусім не простае для разанскай дружыны. Пачаўшы яе з паразы з лікам 2: 3, «дэсантнікі» узялі рэванш, атрымаўшы буйную перамогу ў другой сустрэчы (7: 2), а затым выйшлі наперад у серыі пасля перамогі на бранскім лёдзе па булітах, паведамляецца на старонцы МХК «Разань-ВДВ »сацыяльнай сетцы« Укантакце ».

ХК «Бранск» адступаць не хацеў, і ў чацвёртай сустрэчы ўжо супернік «дэсантнікаў» атрымаў перамогу ў пасляматчавых кідках, і лік у супрацьстаянні 1/8 фіналу зноў зраўняўся. Серыя дайшла да пятага матчу, які павінен быў вызначыць, хто праходзіць у наступны этап розыгрышу Кубка Рэгіёнаў. Да канца першай дваццаціхвілінкі ў вароты ХК «Бранск» заляцела пяць шайб. Другі перыяд стаў менш дынамічным, гаспадары сталі гуляць менш напорыста і часцей абараняліся, але дзве закінутыя шайбы заўзятары ўсё ж такі ўбачылі, праўда, адна з іх была ў выкананні бранскага калектыву. Адрыў у чатыры шайбы стаў камфортным перавагай для «Разані-ВДВ», і галоўным было не прапусьціць і не дазволіць суперніку «падабрацца» да роўнага рахунку. Але ў першай палове фінальнага перыяду госці двойчы ўдала атакавалі вароты Уладзіміра Архангельскага, і перавага разанскай дружыны ўжо не было такім безумоўным. Знізіць інтрыгу змог Даніл Глухіх, які закінуў сёмую шайбу «дэсантнікаў», а на апошняй хвіліне гульні Мікіта Дарафееў кідком ад сіняй лініі ўсталяваў двухразовае перавагу сваёй каманды.

«Мы верылі ў сваю каманду, верылі, што мы можам. Настройваліся, як на апошні бой, сказалі, што, у любым выпадку, мы адны з наймацнейшых у Лізе і па падборы гульцоў, і па гульні. Усе пранікліся гэтым, выйшлі першы перыяд выдатна адыгралі, забілі адразу пяць - зрабілі тое, што і прасілі зрабіць. У другім перыядзе вырашылі згуляць ад абароны, але не атрымалася, таму ў трэцім перыядзе зноў пачалі актыўна гуляць, праўда, былі памылкі невялікія. Гэта як заўсёды, вёў у ліку, расслабляемся ледзь-ледзь. Але добра, што забілі і сёмую, і восьмую шайбу і давялі да перамогі. Усе малайцы, гэта была добрая гульня. Спадзяемся, што такіх матчаў, якія былі да гэтага, больш не будзе, хлопцы, думаю, адчулі, што такое пятая гульня серыі. Будзем рыхтавацца да наступнага суперніку, разбяром яго », - пракаментаваў Аляксей Храмцов, галоўны трэнер« Разані-ВДВ ».