МХК "Разань-ВДВ" абыграў у Глазова "Прагрэс"

МХК

Працягвае гонку за першым месцам у рэгулярным чэмпіянаце Нацыянальнай маладзёжнай хакейнай лігі МХК «Разань-ВДВ». У чарговым матчы «дэсантнікі», што называецца, «на класе» абыгралі ў Глазова «Прагрэс» - 3: 1.

З фаварытам матчу ўсё было зразумела - «Разань-ВДВ» ідзе на 2-м месцы, «Прагрэс» на 12-м. Звярталі не сябе я ўвагу апошнія рахункі гульняў каманд: «дэсантнікі» закінулі 13 шайбаў у Сярова і Пермі, глазовцы на сваёй пляцоўцы саступілі МХК «Ліпецк» 03:10.

Але тыя, хто чакаў разгрому гаспадароў, памыліліся. Апошнія за два дні правялі працу над памылкамі і «капытамі білі», імкнучыся рэабілітавацца перад заўзятарамі. «Бел-сінія» ж прытаміўся да трэцяга выязнога матчу, таму не імкнуліся прынізіць суперніка, а прыклалі да дасягнення патрэбнага выніку роўна столькі сіл, колькі для таго патрабавалася.

У першым перыядзе «Разань-ВДВ» дамінавала, але закінула толькі аднойчы - на 4-й хвіліне большасць 5х3 рэалізаваў Даніла Валанцэвіч, атрымаўшы выдатную перадачу на далёкую штангу ад Міхаіла Кузыка.

Пасля перапынку «Прагрэс» гульню выраўнаваў, а задуманыя гаспадарамі сутычкі некалькі выбілі разанцаў з гульнявой каляіны. Глазовцы кошт зраўнялі (22-я хвіліна - Ягор Камынін), балазе зноў адышлі, а «дэсантнікі» зноў забілі ў большасці - на 28-й хвіліне дакладны кідок нанёс абаронца Дзяніс Назараў. Цікава, што які вярнуўся ў Разань ураджэнец Сасаў (выступаў за ХК «Разань» у сезоне 2018. / 19), якая закідвае ў кожным матчы - 3 шайбы ў 3-х сустрэчах.

На 36-й хвіліне апошні, як высветлілася да фінальнай сірэне, гол у гэтай гульні «намалявалі» Даніл Глухіх і Кірыл Затонских, класічна выканаўшы выхад «два супраць абаронцы» з дакладным кідком апошняга.

Адзначым гульню галкіпера «Разані-ВДВ" Кірылы Цярохін, адбілага 33 з 34-х кідкоў па сваіх варотах. У папярэдніх гульнях сезона намінальна трэці брамнік «дэсантнікаў» выходзіў на лёд толькі ў трох матчах, згуляўшы ў агульнай складанасці толькі 15 з паловай хвілін.

МХК «Разань-ВДВ» абкапаўся на 2-м месцы ў турнірнай табліцы - 46 ачкоў у 26 матчах. Які лідыруе «Дизелист» з Пензы мае на два балы больш пры гульні ў запасе ў «дэсантнікаў». Група праследавацеляў разанцаў (ХК «Баброў», «АК59», «Дынама-576», «Дынама-Юніёр», «Локо-Юніёр») прытармажвала і ідзе з 9-11 акулярных адставаннем. Чарговы матч у МХК «Разань-ВДВ» 31 студзеня - у гасцях у МХК «Ліпецк».