ХК "Разань" у овертайме прайграў у Санкт-Пецярбургу СКА- "Няве"

ХК
Фота - СКА-Нява

17-е паражэнне ў 21-м матчы другога круга пацярпеў ХК «Разань» - у Санкт-Пецярбургу «гараджане» саступілі ў авертайме СКА- «Няве» 1: 2. Але, дзякуючы нічыёй у асноўны час, папоўнілі свой багаж набраных ачком, і ўтрымліваюць пазіцыі ў «зоне плэй-оф».

СКА- «Нява» - адзін з прамых канкурэнтаў ХК «Разань», у выпадку перамогі «армейцы» даганялі нашу каманду ў турнірнай табліцы. Але першыя два перыяды цікавей выглядалі госці. «Бел-сінія» былі вастрэй, часцей кідалі па варотах, але выканаўчага майстэрства ў завяршальнай стадыі напады не хапалі ні той, ні іншы камандзе.

Першапачатковы лік на табло змяніўся толькі на 43-й хвіліне: Станіслаў Кандрацьеў выкаціў шайбу пад кідок Мікіту Громаву - шайба засела ў амуніцыі галкіпера піцерцаў Яраслава Аскарава і той, не заўважыўшы гэта, фактычна сам скінуў хакейны снарад за стужачку варот.

Але музыка для ХК «Разань» гуляла нядоўга. На 50- хвіліне Данііл Огирчук кідком з сярэдняй дыстанцыі «раздрукаваў» брамніка «гараджан» Дзмітрыя Годеса. Да канца асноўнага часу вырваць перамогу маглі як тыя, так і іншыя, але - 1: 1 - сустрэча перацякло ў овертайм.

Дадатковы перыяд СКА- «Нява» пачала ў большасці - госці адбіліся. Але чаго не атрымалася «армейцам» пры колькасную перавагу, яны зрабілі ў роўных складах. Арцём Нікалаеў на 64-й хвіліне сустрэчы увайшоў у зону і магутна пстрыкнуў у далёкі кут - 1: 2.

«Добрая была гульня, але: не забіваеш ты - забіваюць табе. Было ў нас два цудоўных моманту ў канцы трэцяга перыяду і ў авертайме. Трэба было іх вырашаць. У прынцыпе, хлопцы згулялі добра, самааддана. Усё, што мы прасілі, яны выканалі. Дзесьці не пашанцавала. Дзякуй хлопцам за самааддачу », - адзначыў пасля гульні галоўны трэнер ХК« Разань »Сяргей Рашэтнікаў.

Становішча каманд на мяжы «зоны плэй-оф»: 10. «таросы» - 52 ачкі (44 гульні), 11. ХК «Растоў» - 51 (44), 12. ХК «Разань» - 51 (45), 13. ХК «Тамбоў» - 50 (43), 14. «Зорка» - 50 (43), 15. СКА- «Нява» - 50 (45), 16. «Челмет» - 49 (43), 17. «Дынама» МО - 49 (43), 18. «Лада» - 46 (43).

Чарговы матч чэмпіянату ВХЛ ХК «Разань» гэтак жа правядзе ў Санкт-Пецярбургу - 3 лютага "гараджане" сустракаюцца з «Дынама».