Підсумки сезону: Scuderia AlphaTauri

Підсумки сезону: Scuderia AlphaTauri 9079_1

Змінивши назву на AlphaTauri, колишня Toro Rosso закінчила сезон з однієї виграної гонкою, але на звичному сьомому місці в Кубку конструкторів - краще аутсайдерів, але позаду команд середньої групи, до потрапляння в яку в AlphaTauri так прагнули.

Гонщик Гран Прі Місце Очки Кращий старт Кращий фініш П.Гаслі 17 10 75 4 1 Д.Квят 17 14 32 6 4 Toro Rosso / AlphaTauri Гран Прі Місце Очки Кращий старт Кращий фініш 2020 17 7 107 4 1 2019 21 6 73 5 2 2018 21 9 33 5 4 2017 20 7 53 6 4 2016 21 7 63 5 6

На масштабної презентації команди, яка змінила назву на честь належить Red Bull модного бренду - в старих традиціях, з заходом в центрі міста і ефектним шоу, які представляють молодіжну одяг, кілька разів повторювалося, що тепер AlphaTauri - не "дочірня» команда Red Bull Racing, а «сестринська», маючи на увазі більш рівний статус. І що після шостого місця в 2019-му нова мета - п'яте місце в Кубку конструкторів.

«Сподіваюся, рік буде успішним, - заявив взимку в інтерв'ю F1News.ru керівник команди Франц Тост. - Тепер у нас є всі складові. Відділ аеродинаміки працює ефективно. Ми отримаємо підвіску, яка була у Red Bull Racing в 2019-м, та й мотористи Honda напевно зроблять наступний крок. Плюс у нас два досвідчених гонщика. Команда прогресує, тому я очікую, що сезон буде успішним ».

Підсумки сезону: Scuderia AlphaTauri 9079_2

За кількістю набраних очок рік дійсно вийшов успішним, незважаючи на меншу кількість гонок. Але суперники теж не стояли на місці. Відставання від команд середньої групи виявилося приблизно таким же, як в 2019-му, коли Toro Rosso була шостою в особистому заліку, але зараз команда виявилася тільки сьомий. Машина виявилася примхливою, в разі проблем у суперників вона дозволяла боротися за очки, але через вузького робочого діапазону часто була не надто конкурентоспроможна на дистанції.

"Новий Макс Ферстаппен» не з'явився, в молодіжній програмі готових кандидатів не було - і в команді знову зробили ставку на П'єра Гасли і Данила Квята, щоб в кінці сезону залишився хтось один - в компанію до протеже Honda Юкі Цунода, який мав запрацювати окуляри для суперліцензій в Формулі 2.

На відміну від інших команд зі схожим бюджетом, в умовах коронакрізіса у AlphaTauri не виникло проблем з фінансуванням, але були складності, пов'язані з розташуванням бази в Італії - навесні довелося дотримуватися вельми суворі обмеження, коли захворюваність була дуже високою.

Після зупинки сезону П'єр Гасли відправився на самоізоляцію в Дубай, щоб не повертатися в хвору Європу, а Данило Квят - додому в Монако. І час ніби зупинився. Лише 1 червня відкрилася база в Фаенца, а в липні стартував сезон.

Підсумки сезону: Scuderia AlphaTauri 9079_3

Найуспішнішою для AlphaTauri стала домашня гонка в Монці, де збіг обставин, штраф Хемілтона і нерішучість Сайнса допомогли П'єру Гасли здобути першу - і цілком заслужену - перемогу в кар'єрі.

Квят в Монці фінішував дев'ятим - і гонка принесла команді рекордні 27 очок. Цього вистачило для комфортного відриву від аутсайдерів, але для боротьби за більш високу позицію виявилося недостатньо.

Підсумки сезону: Scuderia AlphaTauri 9079_4

Для Квята найрезультативнішою виявилася гонка в Імолі, де він фінішував четвертим, але до того моменту рішення вже було прийнято. Стабільно поступаючись напарнику в кваліфікаціях і гонках по ходу сезону, заробивши вдвічі менше очок, Данило залишився без контракту.

За шість років у Формулі 1 Квят проїхав 110 Гран Прі, тричі піднявся на подіум, один його коло був кращим в гонці, заробив 202 очка - по 1,84 за гонку, і 22 рази зійшов з дистанції - в 20% гонок. У всіх, в тому числі у Данила, очікування були набагато вище. Але часом обставини виявляються сильнішими за нас.

Підсумки сезону: Scuderia AlphaTauri 9079_5

В 2021-м напарником вже досвідченого П'єра Гасли стане дебютант Юкі Цунода - і зможе спокійно вкочується без пресингу. Частково й тому, що спадкоємність з молодіжної програмою порушена запрошенням в Red Bull Racing Серхіо Переса.

Ефективність програми і перш викликала сумніви, хоча для більшості її учасників це був єдиний шанс опинитися в Формулі 1 без серйозних спонсорів. Найсильніші гонщики Red Bull останніх років - Себастьян Феттель і Макс Ферстаппен - прийшли з боку, а ті, хто пройшов через молодіжні серії з підтримкою Red Bull, не показали нічого видатного. Але і інші молодіжні програми останнім часом не вражають - це проблема не Red Bull, а підходу в цілому, який відмінно працює тільки в тому випадку, якщо гонщик - очевидна зірка або володар гучного прізвища.

Після чемпіонського титулу в японській Формулі 4 в 2018-м, Цунода непогано виступив у Формулі 3, а в цьому році завершив третім сезон у Формулі 2, здобувши три перемоги і поступившись Міку Шумахеру 15 очок. Результат не видатний, але непоганий, спостерігати за його боротьбою з Гасли в наступному році має бути цікаво. Якщо Цунода виступатиме успішно, продовження його контракту стане хорошим козирем Red Bull на переговорах з Honda.

Джерело: Формула 1 на F1news.ru