МАЗ посів шосте підсумкове місце на «Дакарі»

МАЗ посів шосте підсумкове місце на «Дакарі» 8713_1

Білоруський екіпаж під управлінням Олексія Вишневського посів шосте місце за результатами всіх етапів ралі-рейду «Дакар-2021». Для наймолодшого пілота гоночних МАЗів це кращий результат виступів у всесвітньо відомому марафоні, розповіли в прес-службі ВАТ «МАЗ».

Команда «МАЗ-СПОРТавто» в цьому році виставила на «Дакар» два екіпажі: перший лідирував на початку ралі, але потім зійшов з гонки, а другий невдало виступив у перший день, але потім їхав стабільно в темпі лідерів.

«Ми щасливі, що дісталися до фінішу. Перший день відкотив нас на 17-у позицію, і тільки протягом всієї гонки вдалося дістатися до шостого місця. Але ми раді, що фінішували в такому непростому марафоні. Цього разу на "Дакарі" було дуже багато пісків, багато екіпажів пробивали колеса. Ми дуже задоволені своїм результатом », - зазначив пілот Олексій Вишневський.

Останній заїзд, як і очікувалося, не позначилася на таблиці лідерів. Олексій Вишневський фінішував на етапі четвертим. Приблизно на 4 хвилини менше витратив на трасі чех Мартін Мацик, опинившись найшвидшим в цей день. Однак в загальному заліку весь п'єдестал зайняли камазівські гонщики, а чемпіоном став екіпаж Дмитра Сотникова. Білоруси поступилися йому 2 години 18 хвилин.

Всього ж в марафоні тільки в класі вантажівок вийшло на старт 42 екіпажу. І лише половина з них зуміла проїхати весь маршрут «Дакара»: кожен другий знявся з перегонів.

Для Олексія Вишневського це кращий результат виступів на «Дакарі». Роком раніше він приїхав восьмим, в 2019-м - 11-м, а в 2018-м - 14-м. Молодий білоруський пілот щороку займає все більш високі позиції.

«Дакар-дві тисячі двадцять одна», як і в минулий раз, пройшов в Саудівській Аравії. Гонка стартувала і завершилася в одному і тому ж місті - Джидді. Велика частина маршруту пролягала в північно-західній частині Аравійського півострова і представляла собою поєднання піщаних і кам'янистих ділянок.

Auto.Onliner в Telegram: обстановка на дорогах і тільки найважливіші новини