Сотников: Ми кілька років йшли до перемоги в Дакарі

Anonim

Сотников: Ми кілька років йшли до перемоги в Дакарі 3770_1

Про черговий тріумф Стефана Петранселя ми вже писали, і хоча для французького гонщика це вже 14-й подібний успіх в «Дакарі», за його словами, радіє він не менше, ніж раніше.

«14-я перемога доставила все ті ж емоції. Я вже говорив, що виграти Дакар - дуже складне завдання, і легких перемог тут не буває, - прокоментував Петрансель після фінішу останнього етапу. - Можливо, з боку могло здатися, що на цей раз все було просто, проте було важко кожен день утримувати невелику перевагу перед Нассер (Нассер Аль-Аттія посів друге місце, поступившись переможцю менше 14 хвилин).

Фізичні навантаження були дуже великими. Кожен день ми розуміли, що можемо все втратити, але в підсумку разом з штурманом Едоаром Буланже ми непогано впоралися, хоча для нього це була перша гонка в складі топ-команди. Він відмінно відпрацював, при цьому зберігаючи повний спокій, і з навігацією у нас все було добре.

Сотников: Ми кілька років йшли до перемоги в Дакарі 3770_2

Звичайно, я встановив пару нових рекордів: здобув 14 перемог на трьох континентах, а також сьогодні виповнилося рівно 30 років з дня моєї першої перемоги в Дакарі. Це довга кар'єра в автоспорті, але, думаю, досвід і вміння зберігати спокій допомогли нам перемогти ».

Варто також відзначити, що російський дует, що складається з Володимира Васильєва і Дмитра Циро, сьогодні був п'ятим в цій категорії і зайняв 6-е місце в абсолютному заліку.

У класі вантажівок в п'ятницю швидше за всіх був екіпаж Мартіна Мацик, який виступає на Iveco Powerstar - для чеського тріо це вже третя перемога на етапі. Втім, вона не вплинула на розстановку сил в загальній класифікації, де вони зайняли тільки 4-е місце.

А на перших трьох - російські гонщики команди «КАМАЗ-майстер»: Дмитро Сотников, Руслан Ахмадеев і Ильгиз Ахметзянов стали переможцями у вантажній категорії, друге місце зайняв екіпаж Антона Шибалова, Дмитра Нікітіна і Івана Татаринова, на третьому - Айрат Мардеев, Дмитро Свистунов і Ахмет Галяутдінов.

Сотников: Ми кілька років йшли до перемоги в Дакарі 3770_3

«У мене просто немає слів, одні емоції, - сказав Дмитро Сотников. - Навіть не віриться поки, що ми виграли. Ми кілька років йшли до цієї перемоги, поступово наближалися до неї. І зараз я дуже щасливий, гордий усіма хлопцями. Це щось фантастичне і неймовірне, наш екіпаж і вся команда виконали дуже важку роботу, щоб опинитися на першому місці.

Радий, що гонщики "КАМАЗ-майстер" зайняли всі три призових місця. В цей успіх вкладено багато праці і поту. Кожен спецділянку був справжнім випробуванням, і дуже здорово, що наш КАМАЗ ні разу не підвів нас. Спасибі всім, хто допомагав, вірив і вболівав за наш екіпаж! »

У класі мотоциклів перемогу святкує Кевін Бенавідес - йому вдалося виграти Дакар з п'ятої спроби. Причому на фініші ралі-рейду він всього на пару хвилин випередив американця Ріки Брабека, свого напарника по заводській команді Honda.

Сотников: Ми кілька років йшли до перемоги в Дакарі 3770_4

«Це було повне безумство, я стартував третім і після 50 кілометрів вийшов в лідери, - розповів аргентинський гонщик. - Мені здавалося, що все складається непросто, оскільки Рікі почав мене наздоганяти. Весь день я атакував на межі, викладаючись на 110% і намагаючись не втрачати концентрацію, так що сьогодні я непогано впорався. Але тепер я виграв Дакар, чому дуже-дуже радий! »

У класі квадроциклів переміг Мануель Андухар, співвітчизник Бенавідес, хоча на фінальному етапі він зайняв друге місце, поступившись американцеві Пабло Копетті всього 23 секунди.

У категорії легких позашляховиків (класи Т3 і Т4) фінальний етап виграв Кріс Мік, відомий британський ралліст, який вирішив спробувати свої сили в дещо іншій дисципліні. Але в загальній класифікації він тільки 38-й, а переможцями Дакара стали чилійці Франсіско Лопес Контардо і Хуан-Пабло Латрак, що випередили найближчих переслідувачів на 17 з гаком хвилин.

Російський екіпаж Сергія Карякіна і Антона Власюка зайняв сьогодні 7-е місце, але за підсумками ралі-рейду вони тільки 24-е в своєму класі.

У 2021 року легендарний ралі-рейд проводився в 43 разів і вдруге на території Саудівської Аравії. Тепер це складне змагання завершилося, але шанувальників гонок по бездоріжжю чекає в цьому сезоні чимало цікавого, адже вже 4 лютого стартує російська Баха «Північний ліс», перший етап Кубка світу, і його дистанція пройде по території Ленінградської області.

Джерело: Формула 1 на F1news.ru