Лютнева номероманія: 4 - Еді Ірвайн, 1999 год

Мало хто зараз згадає Едді Ірвайна. А ірландець, між іншим, ледь не став чемпіоном у 1999 році за кермом Ferrari під номером "4".

Ірвайн дебютував у Формулі-1 в кінці 1993 року і відзначився тим, що обігнав лідера гонки Айртона Сенни, відстаючи від нього на коло, за що удостоївся особистої зустрічі з триразовим чемпіоном, яка пройшла на підвищених тонах. Наступні два сезони Едді провів в Jordan, але завжди був в тіні Рубенса Баррікелло.

У 1996 році Міхаель Шумахер з Benetton перейшов в Ferrari, і стати його партнером запропонували Баррікелло. Того разу бразилець відмовився, а ось Ірвайн, який був наступним у черзі претендентів, погодився. Три сезони ірландець був вірним зброєносцем Шумахера, граючи в інтересах команди. За цей час він 14 разів піднявся на подіум, але не виграв жодної гонки.

Сезон-1999 розпочався з несподіваної перемоги Ірвайна. Правда, зійшли Шумахер і обидва пілоти McLaren, які лідирували в гонці. Потім все встало на свої місця: Міхаель виграв пару гонок і повів боротьбу за титул з Мікою Хаккиненом, а ірландець відійшов на другий план. Ситуація різко змінилася на восьмому етапі у Великобританії, де Шумахер вилетів з траси і отримав переломи ніг. Ferrari нічого не залишалося, як зробити ставку на Едді.

Хаккінен, що лідирував в чемпіонаті, у другій половині сезону потрапив в чорну смугу: то машина відмовить, то партнер по команді виб'є з траси, то сам помилиться. А Ірвайн і Ferrari вміло користувалися невдачами суперників і стабільно набирали очки. Едді виграв в Австрії та Німеччині. До слова, в Хоккенхаймі він відчув всю красу статусу першого пілота, коли йому фактично подарував перемогу Міка Сало, покликаний на заміну травмованого Шумахера.

Еді Ірвайн, Ferrari F399, Гран-Прі Австралії

Перед передостаннім етапом в Малайзії в дію повернувся Шумахер, який відмінно зіграв роль другого пілота - чергова перемога Ірвайна! Правда, пілотів Скудерії, які зробили дубль, дискваліфікували на порушення технічного регламенту, переможцем гонки оголосили Хаккинена, який автоматично став чемпіоном. Однак Россу Брауну, в той час технічному директору італійської команди, вдалося довести, що у стюардів Гран-Прі Малайзії були криві лінійки - перемогу повернули Ferrari. Доля титулу мала вирішитися в Японії, причому туди Ірвайн їхав лідером чемпіонату з перевагою в 4 очки.

Весь гоночний уїк-енд в Японії Ірвайн виглядав неважливо і навіть примудрився розбити машину в практиці. У гонці він стартував п'ятим, але досить швидко вийшов на третю позицію. Однак цього було недостатньо, оскільки в гонці лідирував Хаккінен. Шумахер йшов впритул до пілота McLaren, але так і не наважився на атаку. Або не захотів?

Друге і третє місця гарантували Ferrari перемогу в Кубку конструкторів. В особистому заліку Ірвайн програв Хаккинену всього два очки. Після такого результату Едді більше не захотів грати другу роль при Шумахере і прийняв запрошення стати першим пілотом нової команди Jaguar. За три сезони ірландець двічі піднявся на подіум, а після завершення кар'єри в Формулі-1 зайнявся нерухомістю, заробив чималий капітал і увійшов до числа найбагатших людей Північної Ірландії.

Підсумки сезону для Едді Ірвайна: 16 стартів, 9 подіумів, 4 перемоги, найкраща стартова позиція - 2-я, 1 краще коло, 74 очка, 2 місце в чемпіонаті.

Лютнева номероманія: 4 - Еді Ірвайн, 1999 год 2650_2