Вільна боротьба: Новий капітан збірної Якутії став чемпіоном Далекого Сходу

Вільна боротьба: Новий капітан збірної Якутії став чемпіоном Далекого Сходу 20693_1
Новий капітан Нюргун Сергин на верхній сходинці п'єдесталу

У другий день чемпіонату Далекосхідного федерального округу в Улан-Уде на борцівський килим вийшло 13 якутських спортсменів в чотирьох вагових категоріях. Вчора (12 лютого) наші хлопці вибороли сім медалей, на цей раз нагород було стільки ж, але більше з золотим відтінком.

Нагадаємо, змагання є відбірковими, трійка призерів потрапляє на передолімпійський чемпіонат Росії, який пройде в цьому ж місті з 11 по 14 березня. Змагання більше схоже на матчеву зустріч Якутія - Бурятія.

Новий капітан збірної команди Якутії, дворазовий чемпіон ДВФО Нюргун Сергин (92 кг) в третій раз завоював цей почесний титул. Він почав з дострокових перемог над амурчаніном Дмитром Єременко і Цедаші Дугарова, а в фіналі був переможений ще один бурятський атлет Барас Базаров з рахунком 5: 0. У трьох зустрічах Нюргун набрав 25 балів і не віддав жодного очка.

Переможці у вазі до 65 кг

У категорії до 65 кг чемпіоном став призер студентського чемпіонату Росії-2020 Костянтин Капринов з Чурапчинського регіонального центру спортивної підготовки. У попередніх поєдинках він граючись обіграв Белігто Хайдапова (Бурятія) 11: 1, товариша по збірній Петра Павлова (8: 0) і Солбона Туменбаярова (Бурятія) 5: 0. У фіналі під натиском Костянтина не зміг встояти Ердем Будажанаев. Ведучи в рахунку 12 балів, якутянін поклав на лопатки противника!

Більше всіх учасників зібралося у ваговій категорії до 61 кг - 17, з них п'ятеро наших. У цій вазі боролися чотири майстри спорту міжнародного класу. Найкращий результат з якутських борців показав представник Республіканського центру спортивної підготовки збірних команд РС (Я), «міжнародник» Нюргун Александров. Проти минулорічного чемпіона ДВФО не вийшов боротися Белікто Бальжінімаев з Забайкальського краю, потім був повалений земляк Бийаман Яковлєв (3: 2).

У півфінальній зустрічі Нюргун зустрівся з чемпіоном міжнародного турніру «Дмитро Коркін» і призером чемпіонату Росії-2020 року, Бурятії Жаргаль Дамдинова. Перший період закінчився з рахунком 0: 3 на користь господаря килима, в другій трихвилинці активніше так само був Дамдіни, який і святкував перемогу з рахунком 4: 1.

Нюргун Александров, вигравши у Ананди Дашіева (Бурятія), посів третє місце, також бронзовою медаллю нагороджений Семен Владимиров.

Переможці у вазі до 97 кг

Порадував ветеран якутської команди, чемпіон міжнародного турніру серії Гран-прі пам'яті Дмитра Коркіна 2011 року 31-річний Кузьма Сівцев (97 кг). Він показав усім, що є ще порох в порохівницях. Старший тренер Намского улусу виграв у своїх «молодших братів» Харисхана Миколаєва та Андрія Аронова, а в боротьбі за «золото» проти нього через травму не вийшов боротися чемпіон Бурятії Олексій Аніщік. Так якутянін став семиразовим чемпіоном Далекого Сходу!

У скарбничці збірної команди Республіки Саха поки 14 медалей, завтра, 14 лютого в боротьбу вступлять атлети вагових категорій до 70, 74, 79 кг, в тому числі і майстри спорту міжнародного класу Віктор Рассадин і Герман Устинов