Через травму Артема Лівші наставнику «Німану» Андрію Сидоренко довелося переформатувати ланки. В результаті утворилася російська трійка Піщальніков - Зиков - Зацепілін, яка зіграла важливу роль в матчі-відповіді в Гродно.

Дубль Зикова приносить «Німану» другу перемогу над «Лідою» і путівку в чвертьфінал плей-офф 15510_1

Гродненці мали помітну перевагу в першому періоді, але змогли матеріалізувати його лише незадовго до перерви. Павло Ажгірей відкрив рахунок кистьовим кидком з-під суперника від правого кола вкидань.

На початку другого періоду «Ліда» пограла в більшості після видалення Фурси, досить довго тримала суперника в його зоні, але витягти з цього вигоди не змогла. У «Німану» ж був момент подвоїти перевагу, гостей врятувала штанга.

Ключовим же, мабуть, виявився відрізок в середині другого періоду, коли «Німан» з інтервалом в 48 секунд закинув дві шайби. Не встигли гості оговтатися після голу Олександра Малявко, як мета вразив Павло Зиков. Правда, головний тренер «лицарів» Едуард Валіуллін запросив відеоперегляд на предмет положення поза грою. Але судді порушення не виявили, гол був зарахований, а «Ліда» покарана малим скамійкового штрафом за затримку гри.

На початку третього періоду «Ліда» вистояла чотири поспіль хвилини в меншості після вилучень Павла Марщенка і Максима Якуніна. Хоча під кінець другого більшості ланка Дзюбіньского ледь не реалізувало-таки чисельну перевагу. Поляк направляв шайбу, здавалося, в розкритий кут, але Павло Шелесний встиг відбити шайбу.

І все ж незабаром господарі пробили і Шелесного, який з початку третього періоду захищав ворота «Ліди» замість Віктора Мойсеєнко. Кидком з гострого кута Павло Зиков оформив дубль і остаточно поховав надії «лицарів».

Максим Городецький, який замінив у цій зустрічі отримав травму в минулому матчі Віталія Боягуза, оформив шатаут, а «Німан» здобув перемогу і в повторному перехідному поєдинку. Гродненці зберігають прописку в Екстралізі «А», а в чвертьфіналі плей-офф в серії до 4 перемог битимуться з «Гомелем». Матчі 3 і 4 березня в Гомелі, 7 і 8 в Гродно і, якщо буде потрібно, 10 березня (в Гомелі), 12 березня (в Гродно), 14 березня (в Гомелі), пише hockey.by.

Німан - Ліда - 4: 0 (1: 0, 2: 0,1: 0)

1: 0 - 17:53 Ажгірей (Дзюбіньскі, Арт.Волков-мл.)

2: 0 - 31:32 А.Малявко (Каштанов, Арт.Волков-мл.)

3: 0 - 32:20 Зиков (Зацепілін, Насибуллін)

4: 0 - 48:09 Зиков (Піщальніков, Зацепілін)

Штраф: 2 - 8

Кидки: 43 (13 + 17 + 13) - 17 (5 + 7 + 8)

Кращі гравці: Зиков - Волес

НІМАН: Городецький (59:52); Палівко - Крискін, С. Малявко (К) - Каштанов - А. Малявко; Волков - Степанов (А), козяча - Дзюбіньскі (А) - Буйницький; Романович - Насибуллін, Піщальніков - Зиков - Зацепілін; Ажгірей - Абметка - Фурса; Вороно, Малашкевич.

ЛИДА: Мойсеєнко (40:00), Шелесний (20:00); Тарасевич - Волес, Ідіатуллін - Зайчик - Спешилов; Вусик - Малишевський, Якунін - Бастрикін - Рашевський; Кудін - Кардашев, Серяков (К) - Марщенок (А) - Шкляревский; Бунець - В.Михайлов (А) - Перегуда; Бусько.

28 лютого. Гродно, льодовий палац. 998 глядачів. Початок - о 17:00.

Перший матч: 4: 2

Едуард Валіуллін, головний тренер «Ліди»:

- Що сказати, з нулем ніколи не виграєш. Суперник сьогодні строго зіграв в обороні, і в другому періоді вирішив результат матчу. «Німан» сьогодні був об'єктивно сильніше, а у нас трошки не виходило організувати гру, як планували.

- Коротенько про підсумки сезону ...

- Ми зібрали непогану команду, і якщо дати оцінку по п'ятизначної шкалою, то у нас тверда четверочка.

Андрій Сидоренко, головний тренер «Німану»:

- Матчі для нас були непрості, як я і говорив у Ліді, це було справжнім обласним дербі. Боротьба була запеклою, а рахунок на табло 4: 0 не відображує дійсність. Молодці хлопці, що тримали гру, що побороли хвилювання і гідно відіграли два матчі. Я задоволений, що команда показала два хороших матчі. Ми непогано виглядали в атаці, але підвела реалізація при розіграші більшості, намагалися шайбу розіграти до вірного. В іншому хлопці молодці. Йдемо далі.

- Чого очікуєте від чвертьфінальних ігор з «Гомелем»?

- Очікую боротьби. Потрібно виходити на кожен матч і битися. Пройшов регулярний чемпіонат, почався плей-офф, а це зовсім інші матчі. Очікую, що хлопці проявлять характер.

- «Гомель» після закінчення регулярного чемпіонату не грав. «Німан» ж, навпаки, провів два відповідальних поєдинку. Чи не буде це перешкодою при підготовці до плей-офф?

- Важко сказати. Це дивлячись в якому стані знаходиться команда. Подивимося. Головне, що ми пройшли перевірку боєм.