Розгромна поразка "Арсеналу" від "Локомотива": аналітика "Тульских новин"

Розгромна поразка

Експерт «Тульских новин» Петро Портянскій поділився думкою щодо гри команд Російської прем'єр-ліги між тульським «Арсеналом» і «Локомотивом». Нагадаємо, туляки програли з рахунком 0: 3.

- Як і передбачалося, гості виставили в Тулі з перших хвилин практично той же склад, що і в своєму попередньому матчі. Невелике пошкодження отримав Чорлука, і замість нього на поле вийшов Муріло. Що ж, переможний склад не міняють, але ось до «Арсеналу» ця футбольна приказка після поїздки в Сочі не могла мати відношення. Однак через перебір жовтих карток гру пропускав Довбня, варіативність у тренерського штабу Туляков невелика, так що глобального перевороту очікувати не слід. Проте, багато хто припускав, що після граду м'ячів в свої ворота отримає відпочинок Нігматуллін, що досить логічно при трьох воротарів в команді, що вважаються рівноцінними. Але Парфьонов залишився вірним звичному для себе голкіперу, а ось Панченко і Кінгс Кангва залишилися в запасі. Замість них з'явилися Ткачов і Костадінов, а Довбню в обороні очікувано замінив відновився Рассказов.

Дуже непогане враження в цій грі залишив Ткачов, часом нагадував себе колишнього. Крім того, доля «подарувала» йому своєчасну заміну, і за творити після 70-ій хвилини кошмарі він спостерігав з боку. Кілька разів начудив Рассказов, який спочатку для чогось поліз в обведення на позиції лівого захисника і подарував м'яч супернику, а потім не втримався на ногах, дозволивши залізничникам розвинути неприємну атаку. Все це було в першому таймі і не привело до глобально-сумних наслідків. А ось скам'янілість Нігматулліна в епізоді з першим голос дорого обійшлася «Арсеналу». При цьому не можна знімати провину з оборони, що дозволила Сміливий підготувати удар, подумки викурити сигарету і швиденько підрахувати кількість поверхів в новобудові на місці кінотеатру. Ну і нормальна команда, безумовно, не повинна розвалюватися навіть після двох пропущених голів. Правда, стан зброярів після чергового нокауту можна зрозуміти, але пробачити - навряд чи.

В даному випадку дуже цікаво подивитися на динаміку оцінок футболістів за даними сайту. Отже, зі стартового свистка все починають з індексу корисності 6,0. «Локомотив» трохи йде вперед і лідирує до 7-ої хвилини, до зриву Рибчинським перспективної контратаки господарів - рахунок за середніми балами 6,07: 6,10. Після удару Ткачова в поперечину і моменту Еванса туляки виходять в лідери і випереджають москвичів до 71-ій хвилини - 6,57: 6,44. Зовсім трохи, але, як кажуть боксери легкої ваги, «за очками ми ведемо». Кращим гравцем матчу на той момент був тільки-тільки замінений Ткачов - 7,8. До позначки 7,0 в ті стародавні часи ледве-ледве дісталися ще Кама і Крихов'як. А ось як тільки карета перетворилася на гарбуз, футболісти «Арсеналу» - в плюшевих звірят, а деякі вболівальники - в спізнюються на тролейбус пасажирів, індекси корисності спритно розповзлися; підсумковий рахунок - 6,19: 6,91. Відпочиваючого Ткачова обійшли Муріло (8,2), Жемалетдінов (7,9), наздогнав Кама. У нас же Нігматуллін пішов в найглибший мінус - 5,5, а з решти випити чашу ганьби до дна вище вихідної шістки залишилися тільки Чаушіч і Грігалава - по 6,4. Зброярі поступилися противнику по всьому атакуючим складовим (удари, володіння, обведення), зате перевершили по повітряних перемог і відбором. Але це якось не дуже допомогло. Схожа картина по очікуваним голам xG, які оцінює сайт. Тут основну частину часу лідирують залізничники, але до злощасної 71-ій хвилині «рахунок» 0,49: 0,43 на користь Туляков. Причому з 39-му по 70-ую показник гостей взагалі не змінюється, в той час як у зброярів виростає з 0,18! І навіть гол Смолова, оцінений в 0,03 xG, ситуацію змінює несильно. Однак до кінця гри загальний результат 0,49: 1,2. Причому розглядаючи саме моменти «Арсеналу», можна переконатися в тому, що навіть створювані атаки до суперопасним моментів і не приводили. Максимум у господарів - 0,10 xG Бурлака після подачі Ткачовим кутового. Незграбний удар Еванса на початку зустрічі - 0,08 xG. Так що загальний показник набраний по зернятку, як би сказав Сергій Підпалий. Найнебезпечнішим моментом у всій грі став гол Жемалетдінова - 0,51 xG.

Дмитро Парфьонов, звичайно, в своїх післяматчевих висловлюваннях говорив все правильно. І про відповідальність, і про складності, і про виправлення ситуації. Але кількість очок і забитих голів в останніх 10 турах першості країни не може не насторожувати (це іронія, якщо що). У турнірній таблиці ми тепер на 15-му місці, в зоні прямого вильоту. Попереду - зустріч на своєму полі з ЦСКА, що йде другим і дихаючим в спину зашкутильгав «Зеніту». Ніхто не обіцяв, що буде легко, але що настільки складно - як-то не очікувалося ...

Є і така точка зору, що окуляри треба брати не з командами лідируючої групи ( «Сочі», «Локомотив», ЦСКА), а з сусідами по турнірній таблиці, нехай і колишніми, пам'ятними по минулому сезону. Але програвати теж можна по-різному, та й голи, хоч якісь, все-таки треба забивати. А то до поїздки в Грозний і Єкатеринбург можна зовсім забути, як це робиться.