MHK "Ryazan-Airborne" mundi në syrin "përparim"

MHK

Vazhdimi i garës në vendin e parë në kampionatin e rregullt të Lidhjes Kombëtare të Hokejve të Rinisë MHC Ryazan-Airborne. Në ndeshjen e ardhshme, "paratrupat", e cila quhet "në klasën" mundi "përparim" - 3: 1.

Me të preferuarin e ndeshjes gjithçka ishte e qartë - "Ryazan-Airborne" shkon në vendin e dytë, "përparim" në 12. Llogaritë më të fundit të ekipeve të ekipeve ishin të rëndësishme: "Paratrupat" hedhin 13 shtylla në Serov dhe Perm, gllabëruesit në faqen e tyre i dhanë rrugë MHC Lipetsk 3:10.

Por ata që kanë pritur për humbjen e pronarëve, ishin të gabuar. Dy ditët e fundit kryenin punën në gabime dhe "rrahjet e thua", duke kërkuar të rehabilitojnë para tifozëve. "Bardhë-blu" u tha gjithashtu për ndeshjen e tretë të mjekut, kështu që ata nuk donin të poshtërojnë kundërshtarin dhe të bashkangjitur në arritjen e rezultatit të dëshiruar saktësisht aq shumë forca siç kërkohet.

Në periudhën e parë, Ryazan-Airborne dominonte, por u desh vetëm një ditë - në minutën e 4-të më 5x3 e kuptuan Danil Volontsitsevich, duke marrë një transferim të shkëlqyer në shiritin e largët nga Mikhail Kuzyk.

Pas pushimit, "përparim" rrafshoi lojën, dhe skirmishes e skirmishes disi rrëzuan Ryazans nga rut lojë. Shpenzimet e xhamit ishin të barabarta (22 minuta - Yegor Kamyin), përfitonin përsëri, dhe "paratrupat" përsëri shënoi në shumicën - në minutën e 28-të, hedhja e saktë mbrojti Denis Nazarov. Është kurioz që vendlindja e Sasovës u kthye në Ryazan (ai mbrojti HC Ryazan në sezonin 2018/19), ajo hedh 3 pucks në 3 takime në çdo ndeshje.

Në minutën e 36, kjo e fundit, siç doli në sirenë përfundimtare, qëllimi në këtë lojë "pikturuar" Danil Shurdhër dhe Cyril Zatonsky, duke përmbushur klasifikimin e prodhimit "dy kundër mbrojtësit" me një hedhje të saktë të këtij të fundit.

Ne do të vini re Golkaper "Ryazan-Airborne" të Cyril Terekhin, i cili pasqyroi 33 nga 34 të shtëna në portën e tij. Në lojërat e mëparshme të sezonit nominalisht, portieri i tretë "Paratroopers" shkoi në akull vetëm në tre ndeshje, duke luajtur një total prej vetëm 15 dhe gjysmë minuta.

MHK "Ryazan-Airborne" gëlltiti në vendin e dytë në tryezën e turneut - 46 pikë në 26 ndeshje. "Dieselist" kryesor nga Penza ka dy pikë më shumë kur luan në rezervën e "paratrupave". Një grup i persekutuesve të Ryazantsev (HC "Bobrov", "AK59", "Dynamo-576", "Dynamo-Junior", "Loco-Junior") u ngadalësua dhe vjen me 9-11 syze. Ndeshja tjetër në MHC Ryazan-Airborne për 31 janar po viziton Lipetsk MHC.