Kamtsy a câștigat competiția de echipă la X Toate-Rusă Jocuri Rurale de iarnă

Kamtsy a câștigat competiția de echipă la X Toate-Rusă Jocuri Rurale de iarnă 3402_1

În Perm, partea concurențială a X toate jocurile sportive din zonele rurale din Rusia au încheiat. Conform rezultatelor campionatului, echipa de furtună a devenit câștigătoare în competiția de echipă.

Competițiile au avut loc de la 17 martie până la 19 martie, 689 de persoane din 44 de regiuni ale Federației Ruse au participat la ele, care au jucat 31 un set de medalii în concurența individuală și campionatul de echipă din 7 sporturi în curse de schi, poliatl, șah, dame , triatlonul militanților și mecanistrilor și contestă familiile sportive.

În total, echipa de pe teritoriul Perm a câștigat 1896 de puncte, câștigând 3 din 7 discipline: curse de schi, familii sportive și turneu de șah. Silver Kamsytsy a câștigat în dame (locul 1 în Yakuts) și Troyboard Doyarov (locul 1 în Novosibirstsev).

Rețineți că chisii au fost recunoscuți ca fiind cei mai buni din triatlonul mecanistrilor și PolyItlon al Udmurt.

Locul al doilea locat a mers la echipa din regiunea Chelyabinsk (1780 de puncte marcate), locul trei dintre reprezentanții regiunii Kurgan (1492 de puncte).

Ne pregătim pentru o lungă perioadă de timp, au pregătit întregul schi familial, jucau darts, au strigat calul și purtau găleți la rocker. Chiar mi-a plăcut să participăm la jocuri rurale. Acest lucru nu este doar un mare festival sportiv, ci și noi cunoștințe cu tipii din alte regiuni, a declarat participantul echipei Prikamye Andrei Silin, împreună cu soția și fiica sa, care au câștigat în competiții de familii sportive (Grup de fete 2010-2011 ). De asemenea, în competiția de familie a câștigat familia de beară (Grupul Boys 2010-2011)

Bastonul combinat în cursele de schi cu rezultatul 00: 32: 14.9 Atleții Perm a câștigat: Veronica Lopatina (ea are, de asemenea, argint într-o competiție individuală pentru femei), Andrei Ponomarev și Andrei Romanov (lider de credit masculin).

Partea de agrement a Jocurilor X All-Rush Rural Rural va continua pe 20 martie la Esplanada Urbană, unde mai mult de 25 de fermieri și producători de prikami își vor prezenta produsele la Fair Rural Fun. Aici, toată lumea va fi capabilă să-și testeze puterea și agilitatea în jocuri și concursuri, iar Perm Bogati va încerca să stabilească 5 înregistrări ale Rusiei în forța Rusiei.

Amintiți-vă că, pentru prima dată, jocurile rurale de iarnă din Rusia au avut loc în 2003. Regiunea Perm a acceptat deja finala acestor competiții în 2015 în Ceaikovsky. Apoi echipa Prikamye a devenit, de asemenea, câștigătorul clasamentului echipei.