Darmowe zapasy: Nowy kapitan zespołu Narodowego Yakutia stało się mistrzem Dalekiego Wschodu 20693_1
Nowy kapitan Nurygun Sergin na najwyższym startowym cokole

W drugim dniu Mistrzostw Dalej Wschodniej dzielnicy federalnej w Ułan-Ude, opublikowano 13 sportowców Yakut w czterech kategoriach wagowych, zostały opublikowane na dywan walczących. Wczoraj (12 lutego) nasi faceci wygrali siedem medali, tym razem nagrody były tak samo, ale więcej ze złotym odcieniem.

Przypomnimy, konkursy są kwalifikowane, trzej najlepsi zwycięzcy spada na mistrzostwa w Rosji przed powietrzem, która odbędzie się w tym samym mieście od 11 marca do 14 lat. Konkurs jest bardziej podobny do spotkania Matchie Yakutia - Buryatia.

Nowy kapitan drużyny narodowej Yakutii, dwumiesięcznego mistrza Fedo Nurygun Sergin (92 kg) po raz trzeci wygrał ten honorowy tytuł. Rozpoczął się od wczesnych zwycięstw nad Amurchanin Dmitry Eremenko i Tsadashi Dugarov, a kolejny buryat atleta Baras Bazarov z wynikiem 5: 0 został pokonany w finale. Na trzech spotkaniach Nurygun zdobył 25 punktów i nie dał ani jednego punktu.

Zwycięzcy wagi do 65 kg

W kategorii do 65 kg zwycięzca Rosji Mistrzostw Studentów Rosji-2020 Konstantin Kaprov z regionalnego centrum Churakpchinsky dla szkolenia sportowego. W Wstępnych walkach grał w Baligto Hydapova (Buryatia) 11: 1, towarzysza dla drużyny narodowej Peter Pavlov (8: 0) i Solona Tumenbayarova (Buryatia) 5: 0. W finale pod atakiem Konstantyn nie mógł się oprzeć Erdham Budajanayev. Patrząc na konta 12 punktów, Yakutann duszę wroga!

Więcej niż wszyscy uczestnicy zebrali się w kategorii wagi do 61 kg - 17, z czego nasza pięć. Cztery międzynarodowe mistrzowie sportów walczyli w tej wagi. Najlepszy wynik z zawodów Yakutów pokazał przedstawiciel Centrum Republikańskich Szkolenia Sportowych Kolekcji RS (I), "Międzynarodowy" Nurygun Alexandrov. Kościół anty-mistrza Baljalimaev z terytorium Trans-Bajkał nie walczył z zeszłorocznym mistrzem, wówczas rodakiem Biyaman Yakovlev (3: 2).

Na półfinalskim spotkaniu Nurygun spotkał się z mistrzem międzynarodowego turnieju "Dmitry Korkin" i zwycięzcą Mistrzostw Rosjanin-2020, Buryat Zharkal Damdinov. Pierwszy okres zakończony wynikiem 0: 3 na korzyść właściciela dywanu, w drugim trzech minutach był bardziej aktywny niż Damdinov, który obchodził zwycięstwo z wynikiem 4: 1.

Nurygun Alexandrov, wygranie Anandy Dashyv (Buryatia), wziął trzecie miejsce, także nagrodzony Brązowy Medal został przyznany Semyon Vladimirov.

Zwycięzcy wagi do 97 kg

Zadowolony z weterana zespołu Jakut, mistrza międzynarodowej serii turniejów Grand Prix Dmitry Korkina 2011, 31-letni Kuzma Sivtsev (97 kg). Pokazał wszystkim, że w proszku nadal jest proszek. Starszy trener Normi ​​Ulus wygrał ze swoich "młodszych braci" Haryskhan Nikolayeva i Andrei Aronov, a w walce o "Złoto" przeciwko niemu z powodu kontuzji nie wyszedł do walki Mistrz Buriaatia Alexey Anchik. Więc Yakutanin stał się siedmiokrotnym mistrzem Dalekiego Wschodu!

W Prosiątku Zespołu Republiki Sakzy, do 14 medali, jutro, 14 lutego, sportowcy kategorii wagowych do 70, 74, 79 kg, w tym Master of Sport of International Class Viktor Seedadin i Herman Ustinov wejdzie