"Neman" w domu zrobił jasny pościg na Shakhtar w trzecim okresie, ale ustąpił do jednego krążka

Pierwsza dobra szansa na wykorzystanie inicjatywy w meczu otrzymał Gości. Na początku piątej minuty spotkania Eduard Nasybullin Defender został usunięty. Ale "czerwony czarny" przetrwał w mniejszości i prawie natychmiast otworzył wynik.

W szybkim ataku gospodarzy chrześcijanin Dzibiński dał mijając zza bramy do samotnego Artem Lefseha, który wysłał krążek na dole w lewym rogu bramy - Sergey Stepanov nie miał czasu na pracę jako tarczę.

Taka obrót wydarzeń sulowała głównym problemami "Shakhtar", ponieważ lepka i ostrożna gra "Nemman" nie przyczynia się do dużej liczby szans przeciwnika. Na szczęście dla oddziałów Faykova udało im się szybko odzyskać. Niedokładne PAS Defender Grodno Nikita Kratskina w swojej strefie doprowadziła do kontrataku, w wyniku czego podkłada była na haczyku Denisa Belousova. Młody napastnik gości nie będziemy myśleć bez myślenia, wysłał go na górny róg bramy Vitaly Hom - 1: 1.

Dosłownie w następnej zmianie obrońca Nemmana został usunięty przez podnóżę, Danila Palivko i Soligarcs szybko wykorzystały przewagę. Aleksander Cup strzał na dno lewego kręgu kropli, a rzymski Malinovsky był na FIFOX w FIFOX, 1: 2. Z takim konta zakończył pierwszy okres.

22 minuty, ochraniacz "Red-Black" Artem Wolves otrzymał podwójną karę za grę z High-Alley Stick, cierpiał Vladimir Dzhig. W większości gości goście zostali porzuceni przez trzecią podkładkę: Nikita Remezov, ze względu na bramę, zniknął na Valery Bochkarev, który pokonał tchórze, pisze hokeja.

"Neman" miał kilka dobrych możliwości zbliżania się do przeciwnika przed przerwaniem, jednak nie wykorzystał dwóch usuwania "górników". Również dobra szansa została zbudowana przez czwarty powiązanie Grodniań w samym końcu okresu - Paweł Gagray dał obiecującą przepustkę na daleko, ale Igor Kozychy nie zablokował transferu.

Wszystko stało się bardzo smutne dla właścicieli, gdy w 47 minucie płynu z przeniesieniem Romana Krikunenko zwiększył szczelinę do trzech podkładek.

Jednak "czerwony czarny" nie poszedł do knockdown. Już w następnej zmianie Lefty zwrócił długów JiBinsky - teraz słupa otrzymał podkładkę w idealnym położeniu przed bramą i pokroić zaległości. W tym samym ataku, Obrońca Górnika Siergiej Stankevich, który pozwolił "Nemman", aby przyspieszyć Cambake. Krykin spadł z niebieskiej linii, a na wyborze szybciej wszystko okazało się, że jest Egor Stepanov - 3: 4 za 12 z małymi minutami do końca okresu.

W pozostałym czasie gospodarzy nie byli blisko konta, ale Shakhtar przetrwał. Wszystko zakończyło się bezinteresownym bloku Stankevicha w ciągu ostatnich sekund.

Soligorgani wydobyli ciężkie zwycięstwo i zbliżają się do wyniku do "młodzieży", które straciły punkty w pojedynek z "lokomotywą ORSHA".

"Nemman" pozostaje na szóstej pozycji, gdzie na pewno i spotkamy się z końcem sezonu regularnego.

NEMAN - Shakhtar - 3: 4 (1: 2, 0: 1, 2: 1)

1: 0 - 06:39 Lefty (Dzibiński, Zatzapilin)

1: 1 - 09:34 Belousov (Bochkarev)

1: 2 - 11:03 R. Malinovsky (płyn, niestrudzony), GB

1: 3 - 22:41 Bochkarev (Karaban, Remezov), GB

1: 4 - 46:00 Ciecz (Krikunenko, Ivanov)

2: 4 - 46:23 Dzibiński (Lefty, Zatzapilin)

3: 4 - 47:21 E.Spanov (Coffeiny, Krykin), GB

Kara: 10 - 8

Rzut: 33 (9 + 10 + 14) - 37 (10 + 13 + 14)

Najlepsi gracze: Dzibiński - płyn

NEMAN: Tchórz (59:20); Palidivko - Krykin, S. Malyavko - E.STPANOV (K) - Kupujski; Volkov - Romanovich, Lefty - Dzubiński - Zatzainilu; Nasybullin - Bozhko, CoffeeMen - Zykov - Varvonchik; Koliichy - Malashkevich - zgadza się; Fursa, A. Malinovsky.

Shakhtar: S.STPANOV; Godarares (K) - Sergeev, Karaban - Levko - R. Malinovsky; Stankevich - Shuttyau, Jig - Remezov - Dadon; Sushko - Borisov, Ivanov - Krikunhenko - płyn; Belousov - Bochkarev - Antonowicz; Emigue.

4 lutego. Grodno, Ice Palace. 741 przeglądarki. Początek - 19:00.