Komposisi Suruhanjaya Pembaharuan Tanah telah diluluskan di Kazakhstan
Astana. 23 Mac. KazTag - Komposisi Suruhanjaya Pembaharuan Tanah telah diluluskan di Kazakhstan, perkhidmatan akhbar Kementerian Pertanian Laporan Republik Kazakhstan.
"Bagi pihak ketua negara untuk membincangkan norma draf Kanun Tanah Republik Kazakhstan dan pengeluaran cadangan, suatu komisen mengenai pembaharuan tanah telah diwujudkan. Dalam hal ini, Perdana Menteri Republik Kazakhstan Askar Mimin menandatangani perintah No. 62-P dari 19.03.2021 "mengenai penubuhan Suruhanjaya Pembaharuan Tanah," kata laporan itu pada hari Selasa.
Seperti yang dijelaskan oleh dokumen ini, khususnya, peruntukan umum, objektif, organisasi dan prosedur Suruhanjaya, serta komposisinya, telah diluluskan.
Suruhanjaya mengenai pembaharuan tanah termasuk:
Tugzhanov.
Yeral lukpanovich.
–
Timbalan Perdana Menteri Republik Kazakhstan, Pengerusi
Omarov.
KESIKBAEVICH
–
Menteri Pertanian Republik Kazakhstan, Timbalan Pengerusi
Temirzhanov.
Murat Baritovich.
–
Pengerusi Jawatankuasa Pengurusan Tanah Kementerian Pertanian Republik Kazakhstan, Setiausaha
Kyrykbaev
Arman Orazbaevich.
–
Setiausaha Parti Nur Otan (seperti yang dipersetujui)
Bektayev.
Ali Abdikarimovich.
–
Timbalan Senat Parlimen Republik Kazakhstan, Pengerusi Parti Patriotik Rakyat "Auil", Pengerusi Jawatankuasa Hal Ehwal Agrarian, Pengurusan Alam Sekitar dan Pembangunan Wilayah Luar Bandar (dalam penyelarasan)
Kul Muhamad Mukhtar Abrarula
–
Timbalan Senat Parlimen Republik Kazakhstan, Pengerusi Jawatankuasa Perhubungan Antarabangsa, Pertahanan dan Keselamatan (seperti yang dipersetujui)
Bakkatarulu
Murat.
–
Timbalan Senat Parlimen Republik Kazakhstan, Pengerusi Jawatankuasa Pembangunan dan Sains Sosial dan Kebudayaan (seperti yang dipersetujui)
Kurishbaev
Ahylbek Kahigovich.
–
Ahli Parlimen Senat Parlimen Republik Kazakhstan, Setiausaha Jawatankuasa Hal Ehwal Agrarian, Pengurusan Alam Sekitar dan Pembangunan Wilayah Luar Bandar (seperti yang dipersetujui)
Sultanov.
Yerik Khamzinovich.
–
Timbalan Senat Parlimen Republik Kazakhstan, Setiausaha Jawatankuasa Dasar Ekonomi, Pembangunan Inovatif dan Keusahawanan (dalam Penyelarasan)
Balbaev
Erlan Khailanovich.
–
Timbalan Mazhilis Parlimen Republik Kazakhstan, ahli Parti Demokratik "Akzhol", Pengerusi Jawatankuasa Hal Ehwal Agrarian (seperti yang dipersetujui)
Konurov.
Aikyn Oratovich.
–
Timbalan Mazhilis Parlimen Republik Kazakhstan, Pengerusi Parti Rakyat Kazakhstan (seperti yang dipersetujui)
Wisimbaev
Askarbek Congebekovich.
–
Timbalan Parlimen Mazhilis Republik Kazakhstan (dalam penyelarasan)
Tleukhan.
Bekbolat Canaiuly
–
Timbalan Mazhilis Parlimen Republik Kazakhstan, ahli Majlis Kebangsaan Amanah Awam di bawah Presiden Republik Kazakhstan (seperti yang dipersetujui)
Sarym.
Idos Amirollaevich.
–
Timbalan Mazhilis Parlimen Republik Kazakhstan, ahli Majlis Kebangsaan Amanah Awam di bawah Presiden Republik Kazakhstan (seperti yang dipersetujui)
Abdigaliuli.
Beric.
–
Timbalan Mazhilis Parlimen Republik Kazakhstan, ahli Majlis Kebangsaan Amanah Awam di bawah Presiden Republik Kazakhstan (seperti yang dipersetujui)
Smagul.
Baytbek.
–
Timbalan Mazhilis Parlimen Republik Kazakhstan, ahli Majlis Kebangsaan Amanah Awam di bawah Presiden Republik Kazakhstan (seperti yang dipersetujui)
Achimzhanov Zhanarbek Sadykanovich.
–
Timbalan Parlimen Mazhilis Republik Kazakhstan (dalam penyelarasan)
Nurkenov.
Nurlan zhanbursyululy
–
Timbalan Akim dari bandar Nur-Sultan
Azirbaev
Mukht Bakyatovich.
–
Timbalan Akim dari bandar Almaty
Aymanbetov.
Maulen Zarlakovich.
–
Timbalan Akim Schymkent
Abdikalikov Galimzhan Kenezhovich.
–
Timbalan Wilayah AKIM Akmola
Kenezhaanla.
Ermek.
–
Timbalan Wilayah AKIM Aktobe
Turdaliyev
Serik Melissovich.
–
Timbalan AKIM dari Wilayah Almaty
Nurlybaev
Kairat eskabyluly
–
Timbalan Wilayah AKIM Atyrau
Nurbaev.
Yerzhan Akhtanovich.
–
Timbalan AKIM dari Wilayah Kazakhstan Timur
Mangkowes.
Mukhtar Nauryzbayevich.
–
Timbalan pertama Akim dari Wilayah Kazakhstan Barat
Nygmashev.
Berik Bolatovich.
–
Timbalan Wilayah AKIM Zhambyl
Shadarov.
Serik Zhankolovich.
–
Timbalan Wilayah AKIM Karaganda
Nurmukhambetov.
Gauz Torshanovich.
–
Timbalan pertama Wilayah AKIM Kostanay
Zhakhanov.
Bakhyt Dyusenovich.
–
Timbalan Wilayah AKIM Kyzylorda
Niyazov.
Galymzhan Mukyrovich.
–
Timbalan Wilayah AKIM Mangystau
Baykhanov.
Asain Kuandykovich.
–
Timbalan Wilayah AKIM Pavlodar
Tasmaganbetov.
Marat imanbayevich.
–
Timbalan AKIM pertama di rantau Kazakhstan Utara
Tahbaev
Ulan Kalmukhanovich.
–
Timbalan AKIM dari rantau Turkestan
Esenseev
Yerbol Yerkenovich.
–
Pengarah Urusan - Pengarah Jabatan Kompleks Agro-Industri dan Industri Makanan Dewan Kebangsaan Usahawan Republik Kazakhstan "Atameken" (seperti yang dipersetujui)
Sauer.
Ivan Adamovich.
–
Pengerusi Jawatankuasa Kompleks Agro-Perindustrian Presidium Dewan Kebangsaan Usahawan Republik Kazakhstan "Atameken" (seperti yang dipersetujui)
Dairabaev
Zhiguli Moldakalykovich.
–
Presiden Persatuan Awam Republikan "Kesatuan Petani Kazakhstan" (seperti yang dipersetujui)
Bisetayev.
Kairat Serikbaevich.
–
Pengerusi penyatuan entiti undang-undang "Kesatuan kentang dan penanam sayuran Kazakhstan" (mengikut perjanjian)
Sadirbaev.
Almazbek Zhumabekovich.
–
Pengerusi Persatuan Usahawan Individu dan Entiti Hukum "Persatuan Kebangsaan Shepsumodes of Kazakhstan Shopan Ata" (seperti yang dipersetujui)
Bacyv.
MAKSut Bakhtzhanovich.
–
Pengerusi penyatuan usahawan individu dan entiti undang-undang "Kesatuan Meat of Kazakhstan" (dalam penyelarasan)
Toursbekov.
Zoutbek kausbekovich.
–
Timbalan Pengerusi Pertama Persatuan Dunia Kazakhs (seperti yang dipersetujui)
Pada masa yang sama
Dosluukhanbet kalmahanulu.
–
Pengerusi Persatuan Awam "Tғdyra", penganalisis politik (dalam penyelarasan)
Hudaybergenov.
Olzhas Abdumalikovich.
–
Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Pusat Inisiatif Strategik", Ahli Ekonomi (seperti yang dipersetujui)
Quat.
Dauren Kasenovich.
–
Penulis, ahli Majlis Kebangsaan Amanah Awam di bawah Presiden Republik Kazakhstan (dalam penyelarasan)
Tajan
Mukhtar Bolatkhanovich.
–
Presiden Yayasan Batholan Taizhan, pelakon awam (seperti yang dipersetujui)
Saddy.
Zhanibek.
–
Tokoh Awam, Penulis (seperti yang dipersetujui)
Basaarbek.
Bakytzhan Zhumabeku.
–
Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Bazarbek & Partners", peguam (seperti yang dipersetujui)
Tolovakbay.
MAKSAT.
–
Wartawan (seperti yang dipersetujui)
Zhumaly.
Rasul Berechetovich.
–
Penganalisis politik, ahli Majlis Kebangsaan Amanah Awam di bawah Presiden Republik Kazakhstan (dalam penyelarasan)
Bashimov.
Marat Sovovovic.
–
Pengarah Pakar Institut Undang-undang Eropah dan Hak Asasi Manusia, Kedai Politik (dalam Penyelarasan)
Oshakbaev
Rakhim Sakenovich.
–
Pengarah Yayasan Awam "Pusat Penyelidikan Terpakai Talap", ahli ekonomi (seperti yang dipersetujui)
Abenov.
Murat Abdullamitovich.
–
Pengerusi Persatuan Entiti Undang-Undang "Dewan Pendidikan dan Inovasi Kebangsaan" Serpin ", Rajah Awam (dalam Penyelarasan)
Tereshchenko.
Sergey Aleksandrovich.
–
Presiden Persatuan Entiti Hukum "Kesatuan Kebangsaan BeeKeepers of Kazakhstan" Bal-Ara ", Wilayah Almaty (seperti yang dipersetujui)
Tekan Bolatbek
–
Pengerusi penyatuan usahawan individu dan entiti undang-undang "Kesatuan Sadovodov", rantau Turkestan (seperti yang dipersetujui)
Zhainbaeva.
Nursaul Aisagalievna.
–
Pengerusi Persatuan Awam "Persatuan Petani (Petani) dan Koperasi Pertanian" Agrorost ", Wilayah Mangistau (seperti yang dipersetujui)
Dosmukhambetov Temirkhan Mynaidarovich.
–
Pengasas perkongsian liabiliti terhad "Bayservo-Agro", Wilayah Almaty (seperti yang dipersetujui)
Bukanov.
Siran Balkenovich.
–
Pengasas perkongsian liabiliti terhad "Karkyn", Hero of Buruh Kazakhstan, Kostanay Wilayah (seperti yang dipersetujui)
Signalin.
Nurlan Schynbayevich.
–
Pengasas perkongsian liabiliti terhad "AKTEP", Wilayah Aktobe (seperti yang dipersetujui)
Khojanazarov Aidarbek Asanovich.
–
Pemimpin: Ketua Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Olja Agro", Wilayah Kostanay (seperti yang dipersetujui)
Ualiev
Batybek Tursunbekovich.
–
Ketua Pengarah Syarikat Liabiliti Agroofirma TNK, AKMOLINSKAYA Wilayah (seperti yang dipersetujui)
Jachaseylov.
Asen Dulatovich.
–
Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Gormallzavod", Wilayah Akmola (seperti yang dipersetujui)
Jakibev
Murat Urynbaevich.
–
Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Beles Agro", Wilayah Kazakhstan Barat (seperti yang dipersetujui)
Casicin.
Alexander Anatolyevich.
–
Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Galitskoe", Wilayah Pavlodar (seperti yang dipersetujui)
Nygmetov.
Seitzhapar Alshinbekovich.
–
Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Kainar", Wilayah Karaganda (seperti yang dipersetujui)
Abinganev.
Farid Kumashevich.
–
Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Berpengalaman budaya ekonomi budaya ekonomi", Wilayah Kazakhstan Timur (seperti yang dipersetujui)
Urazbaev
Silau Shaimarkovich.
–
Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Karakuduk", Wilayah Pavlodar (seperti yang dipersetujui)
Shagirtaev.
Imamzad Kuanyshbayevich.
–
Pengarah Perkongsian Liabiliti Terhad "Tan Ltd", Wilayah Kyzylorda (seperti yang dipersetujui)
Iskakov.
Narai zhumataulu.
–
Pengarah Agroofirma Kara Ozack, pengarah Agroofirma Kara Ozack, Wilayah Akmolinskaya (seperti yang dipersetujui)
Zenchenko.
Gennady Gennadyevich.
–
Pengarah perkongsian yang diperintah "Zenchenko dan K", Wilayah Kazakhstan Utara (dalam penyelarasan)
Mambetov.
Yerkebul Nurmagambetovich.
–
Pemimpin: Ketua Pengarah Mambetov dan Syarikat, Wilayah Kazakhstan Utara (dalam penyelarasan)
Eggambaev.
Orazhelda Uthegenovich.
–
Ketua Pengeluaran Pertanian Koperasi "Orazhelda Datka", Wilayah Turkestan (seperti yang dipersetujui)
Eggambaev.
Kerimhan.
–
Ketua ladang petani saintifik dan produktif "Agrotechnology", rantau Kyzylorda (seperti yang dipersetujui)
Zhabak.
Igor Vasilyevich.
–
Ketua petani petani "peluang", rantau Karaganda (seperti yang dipersetujui)
Khilnichenko Alexander Viktorovich.
–
Timbalan Pengerusi Lembaga Hilnichenko dan K, Badan, Wilayah Almaty (dalam penyelarasan)
Manat.
Sakha Uzakovich.
–
Kepala petani petani "Aspan Agro", rantau Zhambyl (seperti yang dipersetujui)
Nurbaev.
Talap Dauletbayevich.
–
Ketua petani petani "Nursultan", rantau Zhambyl (mengikut perjanjian)
Sarmanov.
Murat Satybaldievich.
–
Kepala petani petani "Nurly Dala", Wilayah Atyrau (seperti yang dipersetujui)
Baljogitov.
Seitzhan Kapanovich.
–
Kepala petani petani "Delicate Ata", Wilayah Atyrau (dalam perjanjian)
Tokshev
Oralbek nurmukhanbetovich.
–
Kepala petani petani "Pantai", rantau Kazakhstan Timur (seperti yang dipersetujui)
Alishev
Kasibek Kurmangalievich.
–
Kepala petani petani "Arman-M", Wilayah Aktobe (seperti yang dipersetujui)