សមាសភាពនៃគណៈកម្មការកែទម្រង់ដីធ្លីត្រូវបានអនុម័តនៅកាហ្សាក់ស្ថាន
អាសាណា។ ថ្ងៃទី 23 ខែមីនា។ សេវាកម្មសារព័ត៌មាននៃក្រសួងកសិកម្មនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានបានអនុម័តក្នុងការធ្វើគណៈកម្មការកែទម្រង់ដីធ្លីត្រូវបានអនុម័តនៅកាហ្សាក់ស្ថានដែលជាមជ្ឈមណ្ឌលសារព័ត៌មាននៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានបានចុះផ្សាយក្នុងរបាយការណ៍នៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន។
ក្នុងនាមជាប្រមុខរដ្ឋនៃរដ្ឋដើម្បីពិភាក្សាអំពីបទដ្ឋាននៃសេចក្តីព្រាងច្បាប់ដីរបស់សាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាននិងការផលិតសំណើររបស់គណៈកម្មការធ្វើការកំណែទម្រង់ដីធ្លីត្រូវបានបង្កើតឡើង។ ក្នុងន័យនេះនាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន Askin Mimin បានចុះហត្ថលេខាលើអនុក្រឹត្យលេខ 62-P ពីឆ្នាំ 19.03.2021 "លើការបង្កើតគណៈកម្មការកំណែទម្រង់ដីធ្លី" ។
ដូចដែលបានបញ្ជាក់ឱ្យច្បាស់ជាពិសេសឯកសារនេះមានបទប្បញ្ញត្តិជាក់ស្តែងគោលបំណងការរៀបចំនិងនីតិវិធីនៃគណៈកម្មការក៏ដូចជាសមាសភាពរបស់វាត្រូវបានអនុម័ត។
គណៈកម្មការធ្វើកំណែទម្រង់ដីធ្លីរួមមាន:
togzhanov
yeral lukpanovich
–
ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានប្រធាន
អូបិវ៉ា
សារ៉ាន់ខេអេសស៊ីសាវីស
–
រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងកសិកម្មនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានប្រធានអនុប្រធាន
Temirzhanov
Murat Baritovich
–
ប្រធានគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងដីធ្លីរបស់ក្រសួងកសិកម្មនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានរដ្ឋលេខាធិការ
Kyrykbaev
Arman Orazbaevich
–
លេខាធិការនៃគណបក្ស Nur Otan (ដូចដែលបានយល់ព្រម)
bektayev
Ali Abdikarimovich
–
អនុប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតកាហ្សាក់ស្ថានប្រធានគណបក្សដែលមានស្នេហាជាតិប្រជាជន "AUYL" ប្រធានគណៈកម្មាធិការស្តីពីកិច្ចការកសិកម្មការគ្រប់គ្រងបរិស្ថាននិងការអភិវឌ្ឍតំបន់ជនបទ (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
អរដ្ឋមន្ដូលូមូម៉ាដម័រឡាឡា
–
អនុប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតនៃប្រទេសកាហ្សាក់ស្ថានប្រធានគណៈកម្មាធិការស្តីពីទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិការពារជាតិនិងសន្តិសុខអន្តរជាតិ (ដូចការព្រមព្រៀង)
Bakkatarulu
សតវផាត
–
អនុប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតកាហ្សាក់ស្ថានប្រធានគណៈកម្មាធិការនៃការអភិវឌ្ឍសង្គមនិងវប្បធម៌និងវិទ្យាសាស្ត្រ (តាមការយល់ព្រម)
Kurishbaev
Ahylbek Kahigovich
–
សមាជិកសភានៃព្រឹទ្ធសភានៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានលេខាធិការកិច្ចការកិច្ចការកសិកម្មការគ្រប់គ្រងបរិស្ថាននិងការអភិវឌ្ឍទឹកដីជនបទ (តាមការយល់ព្រម)
សលីហ្សាវ៉ា
yerik khamzinovich
–
អនុប្រធានព្រឹទ្ធសភានៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានរដ្ឋលេខាធិការគោលនយោបាយស្តីពីគោលនយោបាយសេដ្ឋកិច្ចការអភិវឌ្ឍនិងសហគ្រិនភាពប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
Balbaev
Erlan Khailanovich
–
អនុប្រធានសារម៉ាស្សានៃសភានៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានដែលជាសមាជិករបស់គណបក្សប្រជាធិបតេយ្យ "Akzhol" ប្រធានគណៈកម្មាធិការស្តីពីកិច្ចការកសិកម្ម (តាមការយល់ព្រម)
Konurov
Aikyn Oratovich
–
អនុប្រធាន Mazhilis នៃសភានៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានប្រធានគណបក្សប្រជាជនកាហ្សាក់ស្ថាន (តាមការយល់ព្រម)
Wisimbaev
askarbek accomprebekovich
–
អនុប្រធានសភា Mazhilis នៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
Tleukhan
bekbolat canaileal
–
អនុប្រធានសារម៉ាស្សានៃសភានៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានដែលជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃការជឿទុកចិត្តរបស់សាធារណៈក្រោមប្រធានាធិបតីនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន (តាមការយល់ព្រម)
របហៃ
idos amirolvich
–
អនុប្រធានសារម៉ាស្សានៃសភានៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានដែលជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃការជឿទុកចិត្តរបស់សាធារណៈក្រោមប្រធានាធិបតីនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន (តាមការយល់ព្រម)
Abdigaliulli
បន្លេ
–
អនុប្រធានសារម៉ាស្សានៃសភានៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានដែលជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃការជឿទុកចិត្តរបស់សាធារណៈក្រោមប្រធានាធិបតីនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន (តាមការយល់ព្រម)
ដេលវីហផតត្ល័ររ
Baytbek
–
អនុប្រធានសារម៉ាស្សានៃសភានៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានដែលជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃការជឿទុកចិត្តរបស់សាធារណៈក្រោមប្រធានាធិបតីនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន (តាមការយល់ព្រម)
Achimzhanov Zhanarbek Sadykanovich
–
អនុប្រធានសភា Mazhilis នៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
NURKENOV
Nurlan Zhanburrucully
–
អនុប្រធាន Akim នៃទីក្រុង Nur-SultaN
Azirbaev
Mukht Bakyatovich
–
អនុប្រធានអឹមស៊ីមនៃទីក្រុងអាល់ម៉ាទី
Aymanbetov
Maulen Zarlakovich
–
អនុប្រធានវិទ្យាសាស្ត្រ AKIM របស់ Schammkent
Abdikalikov Galimzhan Kenezhovich
–
អនុតំបន់ Akim Akmola
Kenezhaanla
ខេមរសូត័យ
–
តំបន់អនុតំបន់ Akim Aktobe
Tobaliyev
Serik Melissovich
–
អនុប្រធានអាខេមនៃតំបន់អាល់ម៉ាទី
nurlybaev
Kairat eskabyly
–
តំបន់អនុតំបន់ Akim Atyrau
Noburgaev
Yerzhan Akhtanovich
–
អនុប្រធានអតីនៃតំបន់កាហ្សាក់ស្ថានភាគខាងកើត
mankowes
Mukhtar nauryzbayevich
–
អនុប្រធានអៅគីមដំបូងនៃតំបន់កាហ្សាក់ស្ថាន
nygmashev
berik bolatovich
–
តំបន់អនុតំបន់ Akim Zhambyl
ដេលកាក់
Serik Zhankolovich
–
តំបន់អនុតំបន់ Akim Karaganda
Nurmukhambetov
Gauz Torshanovich
–
តំបន់ Akim Kostanay ដំបូង
Zhakhanov
Bakhyt diausenovich
–
អនុតំបន់ Akim Kyzylorda
niyazov
Galymzhan Mukyrovich
–
តំបន់អនុតំបន់ Akim Mangystau
Baykhanov
asain kuandykovich
–
តំបន់អនុតំបន់ Akim Pavlodar
Tasmaganbetov
Marat Imanbayevich
–
អនុប្រធាន Akim ដំបូងនៃតំបន់កាហ្សាក់ស្ថានភាគខាងជើងតំបន់កាហ្សាក់ស្ថាន
Tahbaev
Ulan Kalmukhanovich
–
អនុតំបន់នៃតំបន់ទួរគី
eseelev
yerbol yerkenovich
–
នាយកគ្រប់គ្រង - នាយកនាយកដ្ឋានកសិ - ឧស្សាហកម្មនិងឧស្សាហកម្មម្ហូបអាហាររបស់អង្គជំនុំជម្រះជាតិនៃសហគ្រិននៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន "Atameken" (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
កន្លេងសមុរត
Ivan Ad Adovich
–
ប្រធានគណៈកម្មាធិការកសិ - ឧស្សាហកម្មនៃគណៈប្រធានសហគមន៍ជាតិនៃសហគ្រិនជាតិនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្តង់ "Atameken" (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
Dairabaev
zhiguli moldakalykovich
–
ប្រធានសមាគមសាធារណៈរបស់គណបក្សសាធារណរដ្ឋ "សហភាពកសិករនៅកាហ្សាក់ស្ថាន" (តាមការយល់ព្រម)
Bisetayev
Kaiat Serikbaevich
–
ប្រធានបង្រួបបង្រួមនីតិបុគ្គល "សហភាពនៃដំឡូងនិងអ្នកដាំបន្លែរបស់កាហ្សាក់ស្ថាន" (ដោយកិច្ចព្រមព្រៀង)
Sadirbaev
Almazbek Zhumabekovich
–
ប្រធានសមាគមសហគ្រិនភាពសហគ្រិនបុគ្គលនិងនីតិបុគ្គល "" សមាគមជាតិនៃ Shepsumodes របស់កាហ្សាក់ស្ថាន Shapan Ata "(ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
បេរីវី
Maksut Bakhtzhanovich
–
ប្រធានបង្រួបបង្រួមសហគ្រិនបុគ្គលនិងនីតិបុគ្គល "សហភាពសាច់របស់កាហ្សាក់ស្ថាន" (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
TourSbekovov
Zoutbek Kausbekovich
–
ប្រធានអនុប្រធានដំបូងនៃសមាគមពិភពលោកនៃកាហ្សាក់ស្ថាន (ដូចដែលបានយល់ព្រម)
ក្នុងពេលដំណាលគ្នា
dosluukhanbet kalmahanulu
–
ប្រធានសមាគមសាធារណៈ "Tғdyraអ្នកវិភាគនយោបាយ (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
Hudaybergenov
Olzhas Abdumalikovich
–
នាយកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "មជ្ឈមណ្ឌលសម្រាប់គំនិតផ្តួចផ្តើមយុទ្ធសាស្ត្រ" សេដ្ឋវិទូ (តាមការយល់ព្រម)
កម្ផត
ដាយែនខាដិនវីច
–
អ្នកនិពន្ធដែលជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិទុកចិត្តក្រោមប្រធានាធិបតីនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
តាហាន់
Mukhtar bolatkhanovich
–
ប្រធានមូលនិធិរដ្ឋបាហ្សាស Taizhan តារាសាធារណៈសាធារណៈ (ដូចដែលបានយល់ព្រម)
ដេលសញក្នា
Zhanibek
–
តួលេខសាធារណៈអ្នកនិពន្ធ (តាមការយល់ព្រម)
បាសាបា
Bakytzhan Zhumabeku
–
នាយកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "បាហ្សាបគានិងដៃគូ" មេធាវី (តាមការព្រមព្រៀង)
Tolovakbay
Maksat
–
អ្នកកាសែត (តាមការយល់ព្រម)
ចាហ៊មចីន
Rasul Berechetovich
–
អ្នកវិភាគនយោបាយសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃក្រុមប្រឹក្សាជាតិនៃការជឿទុកចិត្តរបស់ទីសាធារណៈក្រោមប្រធានាធិបតីនៃសាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
Bashimov
Marat Sovovic
–
នាយកវិទ្យាស្ថានអ្នកជំនាញនៃច្បាប់អឺរ៉ុបនិងសិទ្ធិមនុស្ស, ហាងនយោបាយ (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
អូសាសាក់ប៊ី
Rakhim sakenovich
–
នាយកនៃមូលនិធិសាធារណៈ "មជ្ឈមណ្ឌលស្រាវជ្រាវតាតាលបានអនុវត្ត", សេដ្ឋវិទូ (តាមការយល់ព្រម)
អាប៊ូណូវី
Murat Abdulamitovich
–
ប្រធានសមាគមនីតិបុគ្គល
tereshchenko
Sergey aleksandrovich
–
ប្រធានសមាគមនីតិបុគ្គលដែលមាន "សហភាពជាតិនៃអ្នកចិញ្ចឹមឃ្មុំរបស់កាហ្សាក់ស្ថាន" បាលីអារ៉ា ", តំបន់ Almaty (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
ចុច bolatbek
–
ប្រធានការបង្រួបបង្រួមសហគ្រិនបុគ្គលនិងនីតិបុគ្គល "សហភាពរបស់ Sadovodov" តំបន់ទួរគី (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
Zhainbaeva
ដេឡាបាឡាអេសាហ្គេណា
–
ប្រធានសមាគមសាធារណៈ "សមាគមកសិករ (កសិករ) និងសហករណ៍កសិកម្ម" អារ៉ាប់កសិកម្ម "អាទិទេព", មង Mangistau arbarast (ដូចដែលបានយល់ព្រម)
Dosmukhambetov Temirkhan Mynaidanovich
–
ស្ថាបនិកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "Bakesevo-Agro តំបន់ Almaty (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
Bukanov
Siran Balkenovich
–
ស្ថាបនិកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "Karkyn" វីរបុរសនៃការងាររបស់កាហ្សាក់ស្ថានតំបន់ Kostanay (តាមការយល់ព្រម)
សហ្ញា
Nurlan Schynbayevich
–
ស្ថាបនិកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "AKTEP" តំបន់ Aktobe (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
Khojanazarov Asarbek Asanovich
–
អ្នកដឹកនាំ: អគ្គនាយកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "Olja Agro តំបន់ Kostanay (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
ualiev
Batybek turchunbekovich
–
អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន Agroofirta TNK ក្រុមហ៊ុនទទួលខុសត្រូវមានកំណត់ក្រុមហ៊ុន Akmolinskaya Oblast (តាមការយល់ព្រម)
jazaseylov
asen dulatovich
–
នាយកភាពជាដៃគូមានកំណត់ "Gormallzavod", តំបន់ Akmola (ដូចដែលបានព្រមព្រៀង)
jakibev
Murat urynbaevich
–
នាយកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "Beles Agro តំបន់កាហ្សាក់ស្ថានភាគខាងលិចតំបន់កាហ្សាក់ស្ថាន (ដូចដែលបានយល់ព្រម)
កាស៊ីស៊ីន
Alexander Anatolyevich Anatolyevich Anatolyevich
–
នាយកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "Galiteskeoe" តំបន់ Pavlodar (តាមការយល់ព្រម)
nygmetov
seitzhapar alshinbekovich
–
នាយកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "Kainar" តំបន់ Karaganda (ដូចដែលបានយល់ព្រម)
Abitaev
Farid Kumashevich
–
នាយកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "មានវប្បធម៌សេដ្ឋកិច្ចសេដ្ឋកិច្ច" តំបន់កាហ្សាក់ស្ថានខាងកើត (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
urazbaev
Silau shaimarchovich
–
នាយកភាពជាដៃគូមានកំណត់ "Karakuduk" តំបន់ Pavlodar (តាមការយល់ព្រម)
Shagirtaev
Imamzad Kuanyshbayevich
–
នាយកនៃភាពជាដៃគូមានកំណត់ "TAN LTD" តំបន់ Kyzylorda (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
iskakov
ណារ៉ាអាហ្សីតាលូ
–
នាយក Agrooffa Kara Ozack នាយក Agrooffa Kara Ozack, Akmolinskaya Oblast (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
zenchenko
Gennady Gennadyevich
–
នាយកភាពជាដៃគូដែលបានបង្គាប់ "zenchenko និង k" តំបន់កាហ្សាក់ស្ថានខាងជើង (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
MambeTov
yerkebul nurmagamtovich
–
អ្នកដឹកនាំ: អគ្គនាយក MambeTov និងក្រុមហ៊ុនតំបន់កាហ្សាក់ស្ថានភាគខាងជើងប្រទេសកាហ្សាក់ស្ថាន (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
ពងមាន់
orazhelda uThegenovich
–
ប្រធានសហករណ៍ផលិតកម្មកសិកម្ម "Orazhelda Datka" Turkestan Oblast (ដូចដែលបានយល់ព្រម)
ពងមាន់
Kerimhan
–
ប្រធានកសិដ្ឋានរបស់កសិផលវិទ្យាសាស្ត្រនិងផលិតភាព "Agrotivechnology", តំបន់ Kyzyledda (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
Zhabak
Igor Vasilyevich
–
ប្រធានកសិដ្ឋានកសិករ "ឱកាស" តំបន់ Karaganda (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
Khilnichenko Alexander Viktorovich
–
អនុប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃ Hilnichenko និង K, Drannerity នាយកតំបន់អាល់ម៉ានី (ក្នុងការសម្របសម្រួល)
ម៉ាសីនដៃ
Sakha Uzakovich
–
ប្រធានកសិដ្ឋានកសិករ "Aspan Agro", តំបន់ Zhambyl (ដូចដែលបានយល់ព្រម)
Noburgaev
Talap Dauletbayevich
–
ប្រធានកសិដ្ឋានកសិករ "គិលានុបដ្ឋាយិកា", តំបន់ Zhambyl (ដោយកិច្ចព្រមព្រៀង)
Sarmanov
Murat Satybaldievich
–
ប្រធានកសិដ្ឋានកសិករ "ដែលមានឈ្មោះថា atyrau តំបន់ (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)
Baljogitov
Seitzhan Japanovich
–
ប្រធានកសិដ្ឋានកសិករ "អាត្ម័នដ៏ឆ្ងាញ់", តំបន់ atyrau (គិតជាកិច្ចព្រមព្រៀង)
Tokshev
Oybek Nurmukhanbetovich
–
ប្រធានកសិដ្ឋានកសិករ "ឆ្នេរខ្សាច់" តំបន់កាហ្សាក់ស្ថានខាងកើត (តាមការយល់ព្រម)
alishev
Kasibek Kurmangalievich
–
ប្រធានកសិដ្ឋានកសិករ "Arman-M", តំបន់ Aktobe (ដូចដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា)