Sastav Komisije za reformu zemljišta odobren je u Kazahstanu
Astana. 23. ožujka. Kaztag - sastav Komisije za zemljišne reforme odobren je u Kazahstanu, press službi Ministarstva poljoprivrede Republike Kazahstana izvješća.
"U ime šefa države raspravljati o normima nacrta zemljišnih kodeksa Republike Kazahstan i izradu prijedloga, izrađena je Komisija za reformu zemljišnih zemljišta. U tom smislu, premijer Republike Kazahstan Askar Mimin potpisao je uredbu br. 62-P od 19.03.2021 "o osnivanju komisije za zemljišne reforme", u utorak kaže izvješće.
Kao što je objašnjeno ovim dokumentom, posebno, odobrene su opće odredbe, ciljevi, organizacija i postupak Komisije, kao i njegov sastav.
Komisija za reformu zemljišta uključuje:
Tugzhanov
Yeral Lukpanovich
–
Zamjenik premijera Republike Kazahstana, predsjednik
Omarov
Saarean Kesikbaevich
–
Ministar poljoprivrede Republike Kazahstan, zamjenik predsjednika
Temirzhanov
Murat baritovich
–
Predsjednik Odbora za upravljanje zemljištem Ministarstva poljoprivrede Republike Kazahstan, tajnik, tajnik
Kyrykbaev
Arman Orazbaevich
–
Tajnik Nur Otan stranke (prema dogovoru)
Bektayev
Ali abdikarimovich
–
Zamjenik Senata Parlamenta Republike Kazahstan, predsjednik narodne patriotske stranke "Auyl", predsjednik Odbora za agrarne poslove, upravljanje okolišem i razvoj ruralnih područja (u koordinaciji)
Kul Muhamad Mukhtar Abrarula
–
Zamjenik Senata Parlamenta Republike Kazahstana, predsjednik Odbora za međunarodne odnose, obranu i sigurnost (prema dogovoru)
Bakkatarulu
Murat
–
Zamjenik Senata Parlamenta Republike Kazahstan, predsjednik Odbora za socijalni i kulturni razvoj i znanost (prema dogovoru)
Kurishbaev
Ahybek Kahigovich
–
MP Senata Parlamenta Republike Kazahstana, tajnik Odbora za agrarne poslove, upravljanje okolišem i razvoj ruralnih područja (prema dogovoru)
Sultanov
YERIK KHAMZINOVICH
–
Zamjenik Senata Parlamenta Republike Kazahstan, tajnik Odbora za ekonomsku politiku, inovativni razvoj i poduzetništvo (u koordinaciji)
Balbaev
Erlan Khailanovich
–
Zamjenik Mazhilisa Parlamenta Republike Kazahstana, član Demokratske stranke "Akzhol", predsjednik Odbora za agrarne poslove (prema dogovoru)
Konurov
Aikyn Oratovich
–
Zamjenik mazhilije u Parlamentu Republike Kazahstana, predsjednika Narodne stranke Kazahstana (prema dogovoru)
Wisimbaev
Askarbek congrebekovich
–
Zamjenik parlamenta u Mazhilisu Republike Kazahstana (u koordinaciji)
Taleukhan
Bekbolat nelagodno
–
Zamjenik Mazhilisa Parlamenta Republike Kazahstana, član Nacionalnog vijeća javnog povjerenja pod predsjednikom Republike Kazahstana (prema dogovoru)
Sarym
Idos amirollaevich
–
Zamjenik Mazhilisa Parlamenta Republike Kazahstana, član Nacionalnog vijeća javnog povjerenja pod predsjednikom Republike Kazahstana (prema dogovoru)
Abdigaliuli
Berić
–
Zamjenik Mazhilisa Parlamenta Republike Kazahstana, član Nacionalnog vijeća javnog povjerenja pod predsjednikom Republike Kazahstana (prema dogovoru)
Srušiti
Baytbek
–
Zamjenik Mazhilisa Parlamenta Republike Kazahstana, član Nacionalnog vijeća javnog povjerenja pod predsjednikom Republike Kazahstana (prema dogovoru)
Achimzhanov Zhanarbek Sadykanovich
–
Zamjenik parlamenta u Mazhilisu Republike Kazahstana (u koordinaciji)
Nurkenov
Nurlan Zhanbursyuality
–
Zamjenik AKIM grada Nur-Sultana
Azirbaev
Mukht bakyatovich
–
Zamjenik AKIM grada Almaty
Aymanbetov
Maulen Zarlakovich
–
Schymkentov zamjenik Akim
Abdikalikov Galimzhan Kenezhovich
–
Zamjenik Akim Akmola
Kenezhaanla
Ermek
–
Zamjenik Akim Aktobe regije
Turdaliyev
Serik Melissovich
–
Zamjenik AKM-a od Almaty Regija
Mučan
Kairat eskabyly
–
Zamjenik regije Akim Atirau
Nurbaev
Yerzhan Akhtanovič
–
Zamjenik AKIM iz područja East Kazahstana
Mame
Mukhtar nauryzbayevich
–
Prvi zamjenik AKIM-a zapadne Kazahstanske regije
Nygmashev
Berik Bolatovich
–
Zamjenik Akim Zhambyl Regija
Shatarov
Serik Zhankolovich
–
Zamjenik Akim Karagandne regije
Nurmukhambetov
Gauški torshanovich
–
Prvi zamjenik regije Akim Kostanay
Zhakhanov
Bakhyt diyusenovich
–
Zamjenik Akim Kyzilorda
Nijazov
Galimzhan Mukirovich
–
Zamjenik Akim Mangystau Regija
Baykhanov
Asain Kuandykovich
–
Zamjenik Akim Pavlodarske regije
Tasmaganbetov
Marat Imanbayevich
–
Prvi zamjenik AKIM na sjevernoj Kazahstanskoj regiji
Tahbaev
Ulan Kalmukhanovich
–
Zamjenik AKIM od Turkestanske regije
Esensev
Yerbol yerkenovich
–
Upravljački direktor - direktor Odjela za poljoprivredno-industrijsko kompleks i prehrambenu industriju Nacionalne komore poduzetnika Republike Kazahstan "Atameken" (prema dogovoru)
Sauristički
Ivan Adamovich
–
Predsjednik Odbora Agroindustrijskog kompleksa predsjedništva Nacionalne komore poduzetnika Republike Kazahstana "Atameken" (prema dogovoru)
Dairabaev
Zhiguli Moldakalykovich
–
Predsjednik Republikanske javne udruge "Savez poljoprivrednika Kazahstana" (prema dogovoru)
Bisetayev
Kairat Serikbaevich
–
Predsjednik Ujedinjenja pravnih osoba "Unija krumpira i povrća Kazahstana" (po dogovoru)
Sadirbaev
Almazbek Zhumabekovich
–
Predsjednik Udruge pojedinih poduzetnika i pravnih osoba "Nacionalna udruga Shepsumodova Kazahstana Shoptan ATA" (prema dogovoru)
Bacyav
Maksut bakhtzhanovich
–
Predsjednik Ujedinjenja pojedinih poduzetnika i pravnih osoba "Mesna unija Kazahstana" (u koordinaciji)
Turnsbekov
Zoutbek Kausbekovich
–
Prvi zamjenik predsjednika Svjetske udruge Kazahsta (prema dogovoru)
U isto vrijeme
Dosuuckhanbet kallmanulu
–
Predsjednik javne udruge "Tғdyra", politički analitičar (u koordinaciji)
Hudaybergenov
OLZHAS ABDUMALIKOVICH
–
Ravnatelj partnerstva s ograničenom odgovornošću "Centar za strateške inicijative", ekonomist (prema dogovoru)
Kvat
Dauren Kasenovich
–
Pisac, član Nacionalnog vijeća javnog povjerenja pod predsjednikom Republike Kazahstana (u koordinaciji)
Tajanski
Mukhtar bolachanovich
–
Predsjednik Batalan Taizhan Zaklade, javni glumac (prema dogovoru)
Žalodija
Zhanibek
–
Javna slika, pisac (prema dogovoru)
Basaarbek
Bakytzhan zhumabeku
–
Direktor partnerstva s ograničenom odgovornošću "Bazarbek i partneri", odvjetnik (prema dogovoru)
Tolovakbay
Maksat
–
Novinar (prema dogovoru)
Zhumalija
Rasul Berechetovich
–
Politički analitičar, član Nacionalnog vijeća javnog povjerenja pod predsjednikom Republike Kazahstana (u koordinaciji)
Bashimov
Marat Sovovović
–
Direktor stručnog instituta za europsko pravo i ljudska prava, politička trgovina (u koordinaciji)
Oshakbaev
Rakhim Socovich
–
Direktor javne zaklade "Talap Primijenio istraživački centar", ekonomist (prema dogovoru)
Abenov
Murat Abdullamitovich
–
Predsjednik Udruge pravnih osoba "Nacionalna komora obrazovanja i inovacija" Serpin ", javna slika (u koordinaciji)
Tereshchenko
Sergej Aleksandrovich
–
Predsjednik Udruge pravnih osoba "Nacionalna unija pčelara Kazahstana" Bal-Ara ", Almaty Regija (prema dogovoru)
Pritisnite bolatbek
–
Predsjednik Ujedinjenja pojedinih poduzetnika i pravnih osoba "Savez Sadovodova", Turkestan Regija (prema dogovoru)
Zhainbaeva
Lagaul aisagalikana
–
Predsjednik javne udruge "Udruga seljaka (poljoprivrednika) i poljoprivredne zadruge" Agrorost ", mangistau oblast (prema dogovoru)
Dosmukhambetov TemIrkhan MynaidaArovich
–
Osnivač ograničene odgovornosti Partnerstvo "Bacervo-agro", Almaty Regija (prema dogovoru)
Bukanov
Siran Balkenovich
–
Osnivač društva s ograničenom odgovornošću "Karkyn", heroj rada Kazahstana, regije Kostanay (prema dogovoru)
Signal
Nurlan Schynbayevich
–
Osnivač društva s ograničenom odgovornošću "AKTEP", AKTOBE regiji (prema dogovoru)
Khojanazarov Aidakbek Asanovich
–
Voditelj: Generalni direktor partnerstva s ograničenom odgovornošću "Olja Agro", Kostanama (prema dogovoru)
Ualiev
Batyrbek tursunbekovich
–
Generalni direktor tvrtke Agroofirma TNK društvo s ograničenom odgovornošću, Akmolinskaya oblast (prema dogovoru)
Jachaselov
Asen Dulatovich
–
Direktor partnerstva s ograničenom odgovornošću "GormAllzavod", Akmola regiji (prema dogovoru)
Jakibev
Murat Urynbaevich
–
Direktorica partnerstva s ograničenom odgovornošću "Beles Agro", Regija West Kazahstana (prema dogovoru)
Kasicin
Alexander Anatolyevich
–
Ravnatelj partnerstva s ograničenom odgovornošću "Galitskoe", Pavlodar regiji (prema dogovoru)
Nigmetov
Seitzhapar alshinbekovich
–
Direktorica partnerstva s ograničenom odgovornošću "Kainar", Karagandna regija (prema dogovoru)
Abitaev
Farid Kumashevich
–
Direktor partnerstva s ograničenom odgovornošću "doživjeli su ekonomske kulturne ekonomske kulture", regija East Kazahstana (prema dogovoru)
Urazbaev
Silau shaimarkovich
–
Ravnatelj partnerstva s ograničenom odgovornošću "Karakuduk", Pavlodar regiji (prema dogovoru)
Shagirtaev
Imamzad kuanysbayevich
–
Direktor partnerstva s ograničenom odgovornošću "TAN doo", regije Kyzilorda (prema dogovoru)
Iskakov
Narai Zhumataulu
–
Direktor Agroofirma Kara Ozacka, direktorica Agroofirma Kara Ozacka, Akmolinskaya oblast (prema dogovoru)
Zencenko
Gennady Gennadyevich
–
Direktor zapovjednog partnerstva "Zenchenko i K", Regija Sjevernoga Kazahstana (u koordinaciji)
Mametov
Yerkebul Nurmagambetovich
–
Voditelj: Generalni direktor Mambetova i tvrtke, Regija Sjevernoga Kazahstana (u koordinaciji)
Eggbambaev
Orazhelda uthegenovich
–
Voditelj poljoprivredne proizvodnje zadruga "Orazhelda Datka", turkestanska oblast (prema dogovoru)
Eggbambaev
Kerimhan
–
Voditelj znanstvene i produktivne seljačke farme "Agrotehnologija", Kizilorda regija (prema dogovoru)
Zhabak
Igor vazilyevich
–
Voditelj seljačke farme "Chance", Karagandna regija (prema dogovoru)
Khilnichenko Alexander Viktorovich
–
Zamjenik predsjednika Upravnog odbora Hilnichenko i K, Odježje, Almaty Regija (u koordinaciji)
Manat
Sakha Uzakovich
–
Voditelj seljačke farme "ASPAN AGRO", Zhambyl Regija (prema dogovoru)
Nurbaev
Talap Dauletbayevich
–
Voditelj seljačke farme "Bunaltana", Zhambyl Regija (sporazumom)
Sarmanov
Murat Satybaldievich
–
Voditelj seljačke farme "sery Dala", Atorau regiji (prema dogovoru)
Bajskogitov
Seitzhan Kapanovich
–
Voditelj seljačke farme "Delikate ATA", ATRAU regiji (u sporazumu)
Tokšav
Oralbek Nurmukhanbetovich
–
Voditelj seljačke farme "Plaža", Regija East Kazahstana (prema dogovoru)
Alishev
Kasibek Kurmangalikalievich
–
Voditelj seljačke farme "Arman-m", Aktobe regiji (prema dogovoru)