De gearstalling fan 'e Kommisje Land Reform waard goedkard yn Kazachstan
Astana. 23 maart. KazTag - De gearstalling fan 'e Kommisje Land Reform is goedkard yn Kazachstan, de parse tsjinst fan it Ministearje fan Lân fan' e lânbou fan 'e Republyk Kazakhstan rapporten.
"Ut namme fan 'e steat fan steat om de normen te besprekken fan' e Untwerp lânkoade fan 'e Republyk Kazachstan en de produksje fan útstellen, in Kommisje op Land Reform is makke. Yn dit ferbân hat de minister-presidint fan 'e Republyk Kazachstan in beskeadige in beslút ûndertekene in dekreet nr. 62-p fan 19.03.2021 "op' e oprjochting fan in lânferfiering," seit it rapport op tiisdei.
Lykas dúdlik troch dit dokumint, yn 't bysûnder, de algemiene bepalingen, doelen, organisaasje en proseduere fan' e Kommisje, lykas ek syn komposysje, wurde goedkard.
De Kommisje op Land Herfoarming omfettet:
TugZhanov
YERAAL LUKPANOVICH
–
Deputearre premier fan 'e Republyk Kazachstan, foarsitter
Omarov
Saarean Kesikbaevich
–
Minister fan Lânbou fan 'e Republyk Kazachstan, Deputearre foarsitter
Temirzhanov
Murat Baritovich
–
Foarsitter fan 'e kommisje op lânbehear fan it Ministearje fan Lân fan' e lânbou fan 'e Republyk Kazachstan, sekretaris
Kyrykbaev
Arman Orazbaevich
–
Sekretaris fan de Nur Otan Party (lykas ôfpraat)
Bektayev
Ali Abdikarimovich
–
Deputearre fan 'e Earste Keamer fan it parlemint fan' e Republyk Kazachstan, foarsitter fan 'e Patriotyske partij "Auyl", foarsitter fan' e kommisje op AGRANSE-behear en Untwikkeling en ûntwikkeling en ûntwikkeling fan Platteliers)
Kul Muhamad Mukhtar Abrarula
–
Deputearre fan 'e Senaat fan it parlemint fan' e Republyk Kazachstan, foarsitter fan 'e kommisje oer ynternasjonale relaasjes, definsje en feiligens (lykas ôfpraat)
Bakkatarulu
Murat
–
Deputearre fan 'e Earste Keamer fan it parlemint fan' e Republyk Kazachstan, foarsitter fan 'e kommisje op sosjale en kulturele ûntwikkeling en wittenskip (lykas ôfpraat)
Kurishbaev
AhyLbek Kahigovich
–
MP fan 'e Senaat fan it parlemint fan' e Republyk fan Kazachstan, de sekretaris fan 'e kommisje op AGRANSE-SATEID, Miljeubehear en ûntwikkeling fan plattelânsgebieten (lykas ôfpraat)
Sultanov
Yerik Khamzinovich
–
Deputearre Senaat fan it parlemint fan 'e Republyk Kazachstan, sekretaris fan' e kommisje op ekonomysk belied, ynnovingûntwikkeling en ûndernimmerskip (yn koördinaasje)
Balbaev
Erlan Khailanovich
–
Deputearre fan 'e Mazhilis fan it parlemint fan' e Republyk Kazachstan, lid fan 'e Demokratyske Partij "Akzhol", foarsitter fan' e kommisje op AGRANSE AVORS (lykas ôfpraat)
Konurov
AIKyn ORATOVICH
–
Deputearre fan 'e Mazhilis fan it parlemint fan' e Republyk Kazachstan, foarsitter fan 'e partij fan' e minsken fan Kazachstan (lykas ôfpraat)
Wisimbaev
Askarbek congrebekovich
–
Deputearre fan it Mazhilis-parlemint fan 'e Republyk Kazachstan (yn koördinaasje)
Tleyukhan
Bekbolat CanaiLy
–
Deputearre fan 'e Mazhilis fan it parlemint fan' e Republyk Kazachstan, lid fan 'e Nasjonale Ried fan it iepenbier fertrouwen ûnder de presidint fan' e Republyk Kazachstan (lykas ôfpraat)
Sarym
Idos Amirollaevich
–
Deputearre fan 'e Mazhilis fan it parlemint fan' e Republyk Kazachstan, lid fan 'e Nasjonale Ried fan it iepenbier fertrouwen ûnder de presidint fan' e Republyk Kazachstan (lykas ôfpraat)
Abdigaliuli
Berika
–
Deputearre fan 'e Mazhilis fan it parlemint fan' e Republyk Kazachstan, lid fan 'e Nasjonale Ried fan it iepenbier fertrouwen ûnder de presidint fan' e Republyk Kazachstan (lykas ôfpraat)
Smagul
BAYTBEK
–
Deputearre fan 'e Mazhilis fan it parlemint fan' e Republyk Kazachstan, lid fan 'e Nasjonale Ried fan it iepenbier fertrouwen ûnder de presidint fan' e Republyk Kazachstan (lykas ôfpraat)
Achimzhanov Zhanarbek SadaKanovich
–
Deputearre fan it Mazhilis-parlemint fan 'e Republyk Kazachstan (yn koördinaasje)
Nurkenov
Nurlan Zhanbursyululy
–
Deputearre Akim fan 'e stêd Nur-Sultan
Azirbaev
Mukht bakyatovich
–
Deputearre akim fan 'e stêd Almaty
Aymanbetov
Maulen Zarlakovich
–
Deputearre fan Schymkent Akim
Abdikalikov Galimzhan Kenezhovich
–
Deputearre Akim Akmola Regio
Kenezhaanla
Ermek
–
Deputearre Akim Aktobe Regio
Turdaliyev
Serik Melissovich
–
Deputearre Akim fan Almaty-regio
Nurlybaev
Kairat eskabyluly
–
Deputearre Aksim Atyrau Region
Nurbaev
Yerzhan Akhtanovich
–
Deputearre Akim fan 'e regio East Kazachstan
Mankowes
Mukhtar Nauryzbayevich
–
Earste plakferfanger Akim fan 'e regio West Kazachstan
Nygmaskhev
Berik Bolatovich
–
Deputearre Akim Zhambyl-regio
Shadarov
Serik Zhankolovich
–
Deputearre Akim Karaganda Regio
Nurmukhambetov
Gauz Torshanovich
–
Earste plakferfanger Akim Kostanay Regio
Zhakhanov
Bakhyt Dyusenovich
–
Deputearre Akim Kyzylorda Region
Niyazov
Galymzhan Mukyrovich
–
Deputearre Akim Mangystau Regio
Baykhanov
Asain Kuandykovich
–
Deputearre Akim Pavlodar-regio
Tasmaganbetov
Marat Imanbayevich
–
Earste plakferfangend akim fan 'e regio Noard Kazachstan
Tahbaev
Ulan Kalmukhanovich
–
Deputearre Akim fan 'e Turkestan-regio
Esenseev
Yerbol Yerkenovich
–
Direkteur - Direkteur fan 'e ôfdieling Agro-yndustriële kompleks en iten yndustry fan' e Nasjonale Keamer fan ûndernimmers fan 'e Republyk Kazachstan "ATAMEKSTAN" ATAMEKSTAN "ATAMEKSTAN" (as ôfpraat)
Sauer
Ivan adamovich
–
Foarsitter fan 'e Kommisje fan' e Agro-yndustriële kompleks fan it presidint fan 'e Nasjonale Keamer fan ûndernimmers fan' e Republyk Kazachstan "ATAMEKSTAN" ATAMEKSTAN "ATAMEKSTAN" (as ôfpraat)
Dairabaev
Zhiguli Moldakalykovich
–
Presidint fan 'e Republikeinske Publike Feriening "Union of Farmers of Kazachstan" (lykas ôfpraat)
Bisetayev
Kairat Serikbaevich
–
Foarsitter fan 'e ienriedigens fan juridyske entiteiten "Uny fan ierappels en griente-kwekers fan Kazachstan" (per oerienkomst)
Sadirbaev
Almazbek Zhumabekovich
–
Foarsitter fan 'e feriening fan yndividuele ûndernimmers en juridyske entiteiten "Nasjonale Feriening fan Shepsumoden fan Kazachstan Shopan Ata" (lykas ôfpraat)
Bacyv
Maksut Bakhtzhanovich
–
Foarsitter fan 'e ienwurding fan yndividuele ûndernimmers en juridyske entiteiten "fleis Union fan Kazachstan" (yn koördinaasje)
Toursbekov
Zoutbek Kausbekovich
–
Earste plakferfanger fan 'e Wrâldferiening fan Kazakhs (lykas ôfpraat)
Tagelyk
Dosluukhanbet Kalmahanulu
–
Foarsitter fan 'e iepenbiere feriening "Tғdyra", politike analyst (yn koördinaasje)
Hudaybergenov
Olzhas Abdumalikovich
–
Direkteur fan it partnerskip "sintrum foar partnerskip" sintrum foar strategyske inisjativen ", ekonoom (lykas ôfpraat)
Quat
Dauren Kasenovich
–
Skriuwer, lid fan 'e Nasjonale Rie fan iepenbier fertrouwen ûnder de presidint fan' e Republyk Kazachstan (yn koördinaasje)
Tajan
Mukhtar Bolatkhanovich
–
Presidint fan 'e Batholan Taizhan Stichting, iepenbiere akteur (lykas ôfpraat)
Saddy
Zhanibek
–
Iepenbiere figuer, skriuwer (lykas ôfpraat)
Basaarbeek
Bakytzhan zhumabeku
–
Direkteur fan 'e beheinde oanspraaklikens partnerskip "Bazarbek & partners", advokaat (lykas ôfpraat)
Tolovakbay
Maksat
–
Sjoernalist (lykas ôfpraat)
Zhumaly
Rasul Berechetovich
–
Politike analyst, lid fan 'e Nasjonale Ried fan iepenbier fertrouwen ûnder de presidint fan' e Republyk Kazachstan (yn koördinaasje)
Bashimov
Marat Sovovovice
–
Direkteur fan it ekspert Institute of European wet en minskerjochten, politike winkel (yn koördinaasje)
Oshakbaev
Rakhim Sakenovich
–
Direkteur fan it publike fûnstelling "Talap Applied Research Center", ekonoom (lykas ôfpraat)
Abenov
Murat Abdullamitovich
–
Foarsitter fan 'e feriening fan juridyske entiteiten "Nasjonale keamer fan ûnderwiis en ynnovaasje" Serpin ", iepenbiere figuer (yn koördinaasje)
Tereshchenko
Sergey Aleksandrovich
–
Presidint fan 'e feriening fan juridyske entiteiten "Nasjonale Union fan Beekeepers fan Kazachstan" Bal-Ara ", Almaty Region (lykas ôfpraat)
Press Bolatbek
–
Foarsitter fan 'e ienwurding fan yndividuele ûndernimmers en juridyske entiteiten "Union of Sadovodov", Turkestan regio (lykas ôfpraat)
Zhainbaeva
Nursaul aisagalievna
–
Foarsitter fan 'e iepenbiere feriening "Feriening fan boer (Farmer) en agraryske koöperaasjes" Agrorost ", mangistau Oblast (lykas ôfpraat)
Dosmukhambetov Temirkhan MYNAIDAROVICH
–
Oprjochte fan 'e beheinde oanspraaklikens-partnerskip "Bayservo-Agro", Almaty-regio (lykas ôfpraat)
Bukanov
Siran Balkenovich
–
Oprjochter fan it beheinde oanspraaklikens foar beheinde oanspraaklikens "Karkyn", held fan arbeid fan Kazachstan, Kostanay Regio (lykas ôfpraat)
Sinjaal
Nurlan Schynbayevich
–
Oprjochte fan 'e beheinde oanspraaklikens-partnerskip "AKTEP", Aktobe-regio (lykas ôfpraat)
Khojanazarov AIDARBEK ASANOVICH
–
Lieder: Algemiene direkteur fan 'e beheinde oanspraaklikens partnerskip "olja Agro", Kostanay Regio (lykas ôfpraat)
Ualiev
Batyrbek tursunbekovich
–
Algemien Direkteur fan Agroofirma TNK Limited-lokaasjebedriuw, Akmolinskaya Oblast (lykas ôfpraat)
Jachaseylov
Asen dulatovich
–
Direkteur fan 'e beheine oanspraaklikens partnerskip "Gormallzavod", Akmola Regio (lykas ôfpraat)
Jakibev
Murat urynbaevich
–
Direkteur fan 'e beheinde oanspraaklikens partnerskip "BELA's AGRO", West Kazachstan Regio (lykas ôfpraat)
Casicin
Alexander Anatolyevich
–
Direkteur fan 'e beheinde oanspraaklikens partnerskip "Galitskoe", Pavlodar regio (lykas ôfpraat)
Nygmetov
Seitzhapar alshinbekovich
–
Direkteur fan 'e beheinde oanspraaklikens-partnerskip "Kainar", Regio Karaganda (lykas ôfpraat)
Abitaev
Farid Kumashevich
–
Direkteur fan 'e beheinde oanspraaklikens-partnerskip "ûnderfûn ekonomyske kulturele ekonomyske kultueren", East Kazachstan Regio (lykas ôfpraat)
Urazbaev
Silau Shaimarkovich
–
Direkteur fan 'e beheinde oanspraaklikens-partnerskip "Karakuduk", Pavlodar regio (lykas ôfpraat)
Shagirtaev
Imamzad kuanyshbayevich
–
Direkteur fan 'e beheinde oanspraaklikensartskip "Tan Ltd", Regio Kyzylorda (lykas ôfpraat)
Iskakov
Narai Zhumatauulu
–
Direkteur fan 'e Agroofirma Kara Ozack, direkteur, regisseur fan' e Agroofirma Kara Ozack, AKMolinskaya Oblast (lykas ôfpraat)
Zenchenko
Gennady Gennaydayevich
–
Direkteur fan it kommando-partnerskip "Zenchenko en K", Regio Noard Kazachstan (yn koördinaasje)
MamMetov
Yerkebul Nurmagrambetovich
–
Lieder: Algemiene direkteur fan 'e Mambetov en bedriuw, Regio Noard Kazachstan (yn koördinaasje)
Egggambaev
Orazhannelda Uthegenovich
–
Holle fan agraryske produksje-koöperaasje "Orazhelda Data", Oblast Turkestan (lykas ôfpraat)
Egggambaev
Kerimhan
–
Haad fan 'e wittenskiplike en produktive païnteposter "Agrotechnology", Regio Kyzylorda (lykas ôfpraat)
Zhabak
Igor Vasilyvich
–
Haad fan 'e boerepleats "Kâns", Regio Karaganda (lykas ôfpraat)
Khilnichenko Alexander Viktorovich
–
Deputearre foarsitter fan it bestjoer fan 'e Hilnichenko en K, K, ôfdielingSlika, Almaty-regio (yn koördinaasje)
Manat
Sakha uzakovich
–
Haad fan 'e boerenpleats "Aspan Agro", Regio Zhambyl (lykas ôfpraat)
Nurbaev
Talap Dauletbayevich
–
Haad fan 'e boerepleats "Nurbedulan", Regio Zhambyl (per oerienkomst)
Sarmanov
Murat Satybaldievich
–
It haad fan 'e boerepleats "Nurly Dala", Atyrau Region (lykas ôfpraat)
Baljologitov
Seitzhan Kapanovich
–
It haad fan 'e boerepleats "delikate ata", regio Atyrau (yn oerienstimming)
Tokshev
Oralbek Nurmukhanbetovich
–
Haad fan 'e boerenpleats "Strân", Regio East Kazachstan (lykas ôfpraat)
Alishev
Kasiibek kurmangalievich
–
Haad fan 'e boerepleats "Arman-M", Regio Aktobe (lykas ôfpraat)