Lurraren erreforma batzordearen osaera Kazakhstanen onartu zen
Astana. Martxoak 23. KAZTAG - Lurraren Erreforma Batzordearen osaera Kazakhstanen, Kazakhstango Errepublikako Nekazaritza Ministerioaren Prentsa Zerbitzuan onartu zen.
"Estatuaren buruaren izenean Kazakhstango Errepublikako lur-kodearen arauak eztabaidatzeko eta proposamenen ekoizpena, Lurraren erreformari buruzko Batzordea sortu zen. Ildo horretan, Askar Mimin-eko Kazakhstan Errepublikako lehen ministroak 62. or Dekretua sinatu zuen "Lurreko Erreforma Batzordea ezartzeari buruz", esan du txostenak asteartean.
Dokumentu honek, bereziki, Xedapen Orokorrak, Helburuak, Antolaketa eta Batzordearen prozedura, baita bere konposizioa ere, onartu ziren.
Lurraren erreformari buruzko Batzordeak honako hauek ditu:
Tugzhanov
Yeral lukpanovich
–
Kazakhstan Errepublikako lehen ministroordeak, presidente
Omarov
Saarean Kesikbaevech
–
Kazakhstango Errepublikako Nekazaritza ministroa, presidenteordea
Temirzhanov
Murat baritovich
–
Kazakhstango Errepublikako Nekazaritza Ministerioaren Lurralde Kudeaketarako Batzordeko presidentea, idazkaria
Kyrykbaev
Arman oralavich
–
Nur Otan Partyko idazkaria (adostu bezala)
Bektayev
Ali Abdikarimovich
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Senatuaren diputatua, "Auyl" alderdi abertzaleetako presidentea, nekazaritza gaietako batzordeko presidentea, ingurumen-kudeaketa eta landa-lurraldeen garapena (koordinazioan)
Kul muhamad mukhtar abrarula
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Senatuko diputatua, Nazioarteko Harremanetako, Defentsa eta Segurtasun Batzordeko presidentea (adostu bezala)
Bakkatatarulu
Muri
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Senatuaren diputatua, Gizarte eta Kultura Garapenerako eta Zientzien Batzordeko presidentea (adostutakoa)
Kurishbaev
Ahylbek Kahigovich
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Senatuaren MPa, Nekazaritza Gaietarako Batzordearen idazkaria, ingurumenaren kudeaketa eta landa lurraldeen garapena (adostu bezala)
Sultanov
Yerik khamzinovich
–
Kazakhstaneko Parlamentuko Senatuordetza, Politika Ekonomikoari buruzko Batzordearen idazkaria, garapen berritzailea eta ekintzailetza (koordinazioan)
Balbaev
Erlan Khailuanovich
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Mazhilis-eko diputatua, "Akzhol" alderdi demokratikoko kidea, nekazaritza gaietako batzordeko presidentea (adostutakoa)
Konurov
Aikyn Oratovich
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Mazhilis-en diputatua, Kazakhstango herrialdeko jaunetako presidentea (adostu bezala)
Wisimbaev
Askarbek Kongresuavich
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko diputatua (koordinazioan)
Tleukhan
Bekbolat Canaiuly
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Mazhilis-eko diputatua, Kazakhstango Errepublikako presidentearen Publikoko Kontseilu Nazionaleko kidea (adostutakoa)
Sary
Idos Amirollaevich
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Mazhilis-eko diputatua, Kazakhstango Errepublikako presidentearen Publikoko Kontseilu Nazionaleko kidea (adostutakoa)
Abdigalaliuli
Beretik
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Mazhilis-eko diputatua, Kazakhstango Errepublikako presidentearen Publikoko Kontseilu Nazionaleko kidea (adostutakoa)
Supull
Baytbek
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko Mazhilis-eko diputatua, Kazakhstango Errepublikako presidentearen Publikoko Kontseilu Nazionaleko kidea (adostutakoa)
Achimzhanov Zhanarbek Sadykanovich
–
Kazakhstango Errepublikako Parlamentuko diputatua (koordinazioan)
Nurkenov
Nurlan zhanbursyululy
–
Nur-Sultan hiriko Akim diputatua
Azirbaev
Mukht bakyatovich
–
Almaty hiriko Akim diputatua
AymanBetov
Maulen Zarlakovich
–
Schymkent-en Akimordea
Abdikalikov Galimzhan Kenezhovich
–
Akim Akmolaren diputatua
Kenezhaanla
Erme
–
Akim Aktobe eskualdeko diputatua
Turdaliyev
Serik Melissovich
–
Almaty Eskualdeko Akim diputatua
Nurlybaev
Kairat eskabiluly
–
Akim Atyrauko deputatua
Nurbaev
Yerzhan akhtanovich
–
Ekialdeko Kazakhstango eskualdeko Akimordea
Mankowes
Mukhtar Nauryzbayevich
–
Mendebaldeko Kazakhstango AKIMko lehen diputatua
Nygmashev
Berik Bolatovich
–
Akim Zhambyl-eko diputatua
S Pavaro
Serik Zhankolovich
–
Akim Karaganda eskualdeko diputatua
Nurmukhambetov
Gauz torshanovich
–
Akim Kostanayko lehen deputatua
Zhakhanov
Bakhyt Dyusenovich
–
Akim Kyzyrorda eskualdeko diputatua
Niyazov
Galymzhan Mukyrovich
–
Akim Mangystauko deputatua
Baykhanov
Asain kuandykovich
–
Akim Pavlodar eskualdeko diputatua
Tasmaganbetrov
Marat imanbayevich
–
Ipar Kazakhstango Eskualdeko Akim lehen diputatua
Tahbaev
Ulan Kalmukhanovich
–
Turkestan eskualdeko Akim diputatua
EseneEV
Yerbol yerkenovich
–
Zuzendari nagusia - Kazakhstango Errepublikako "Atàken" (Adostu)
Arrai
Ivan Adamovich
–
Kazakhstango Errepublikako "Atàken" (ATATADEN "ERREPUBLIKOAREN ALDAKETA NAZIONALAREN KONPRESAMENDUKO KONTSERBAZIOA
Dairabaev
Zhiguli moldaalykovich
–
Errepublikako Elkartearen presidentea "Kazakhstango nekazarien batasuna" (adostu bezala)
Bisetayev
Kairat seikbaevich
–
"Patatak eta Kazakhstango landareen batasunak" (akordioaren arabera)
Sadirbaev
Almazbek zhumabecovich
–
Ekintzaile indibidualen eta erakunde juridikoen elkartearen "Elkarte Nazionala Kazakhstan Shopan ATA" (adostu bezala)
Bacyv
Maksut Bakhtzhanovich
–
Ekintzaile indibidualak eta erakunde juridikoak "Kazakhstango haragi bat" (koordinazioan)
ToursBekov
Zoutbek Kausbekovich
–
Kazakhs munduko elkartearen lehen presidenteordea (adostu bezala)
Aldi berean
Dosluukhanbet Kalmahanulu
–
"Tғdyra" Elkarte Publikoko presidentea, analista politikoa (koordinazioan)
Hudaybergenov
Olzhas Abdumalikovich
–
"Ekimen estrategikoetarako" Ekimen Estrategikoen Zentroa (Ekonomialaria (adostu)
Bolo
Dauren Kasenovich
–
Idazlea, Publikoko Kontseilu Nazionaleko kidea Kazakhstango Errepublikako presidentearen (koordinazioan)
Thajan
Mukhtar Bolatkhanovich
–
Batholan Taizhan Fundazioko presidentea, aktore publikoa (adostu bezala)
Jatsu
Zhanibek
–
Irudi publikoa, idazlea (adostu bezala)
Basaarbek
Bakytzhan zhumabeku
–
"Bazarbek & Partners", abokatu mugatuaren zuzendaria, abokatua (adostu bezala)
Tolovakbay
Maks
–
Kazetaria (adostu bezala)
Zhumory
Rasul Berchetovich
–
Analista politikoa, Publikoko Kontseilu Nazionaleko kidea Kazakhstango Errepublikako presidentearen (koordinazioan)
Bashimov
Marat sovovic
–
Europako Zuzenbideko Adituen eta Giza Eskubideen, Denda Politikoaren (Koordinazioan)
Oshakbaev
Rakhim SakeNovich
–
"Talap Aplikatu Ikerketa Zentroa" Fundazio Publikoaren zuzendaria, ekonomialaria (adostu bezala)
Abenov
Murat Abdullamitovich
–
"Hezkuntza eta Berrikuntza Ganbera Nazionala" SERPIN ", figura publikoa (koordinazioan)
Tereshchenko
Sergey Aleksandrovich
–
"Bal-ara", Almaty Region (Adostu bezala (adostu)
Sakatu Bolatbek
–
Ekintzaile indibidualak eta "Sadovodov-en Union" Union Sadovodov "Batasuneko" Batasuneko "Batasunak (adostutakoa)
Zhainbaeva
Ertzaul Aisagalievna
–
"Nekazariaren (nekazariaren" elkartea eta nekazaritza-kooperatibak "Agroost" eta Nekazaritzako Kooperatibetako presidentea (adostu bezala)
Dosmukhambetov Temirkhan Mynaidarovich
–
"Bayservo-Agro" Erantzukizun Mugatuko Elkartearen sortzailea, Almaty Region (adostu bezala)
Kanov
Siran Balkovich
–
"Karknyn" erantzukizun mugatuaren sortzailea, Kazakhstan, Kostanay eskualdeko lan heroia (adostu bezala)
Seinaletsi
Nurlan Schynbayevich
–
"Aktep", Aktobe eskualdeko erantzukizun mugatuko sozietatearen sortzailea (adostu bezala)
Khojanazarov Aidarbek Asanovich
–
Liderra: "Olja Agro" Erantzukizun Mugatuko Elkartearen zuzendari nagusia, Kostanay Region (adostu bezala)
Ualiev
Batyrbek tursunbekovich
–
Agroofirma TNK-eko zuzendari nagusia Erantzukizun Mugatuko Konpainiaren, Akmolinskaya Oblast (adostu bezala)
Jacaseylov
Asen Dulatovich
–
"Gormallzavod", Akmola eskualdeko erantzukizun mugatuko zuzendaria (adostu bezala)
Jakibev
Murat Urynbaevich
–
"Beles Agro" Erantzukizun Mugatuko Elkartearen zuzendaria, West Kazakhstan eskualdea (adostutakoa)
Klasikina
Alexander Anatolyevich
–
"Galitskoe" Erantzukizun Mugatuko Elkartearen zuzendaria, Pavlodo eskualdea (adostu bezala)
Nygmetov
Seitzhapar Alshinbekovich
–
"Kainar" Erantzukizun Mugatuko Elkartearen zuzendaria Karaganda eskualdean (adostu bezala)
Abitaev
Farid Kumashevich
–
Erantzukizun Mugatuko Elkartearen zuzendaria "Esperientziadun Kultur Ekonomikoko Kultura Ekonomikoak", East Kazakhstango eskualdea (adostu bezala)
Urazbaev
Silau shaimarkovich
–
"Karakuduk" erantzukizun mugatuko zuzendaria, Pavlodar eskualdea (adostu bezala)
Shagirtaev
Imamzad kuanyshbayevich
–
"Tan Ltd", Kyzylorda eskualdeko erantzukizun mugatuko zuzendaria (adostutakoa)
Iskakov
Narai zhumataulu
–
Agroofirma Kara Ozack-eko zuzendaria, Akmolinskaya Oblast (adostu gisa)
Zenchenko
Gennady Gennadyevich
–
"Zenchenko eta k", North Kazakhstan eskualdeko (Koordinazioan) agindutako lankidetzaren zuzendaria
Mambetov
Yerkebul Nurmagambetovich
–
Liderra: Mambetov eta Konpainiako zuzendari nagusia, Ipar Kazakhstango eskualdea (koordinazioan)
Eggambaev
Orazpelda Uthegenovich
–
"Orazpelda Datka" kooperatiba duen burua "Orazpelda Datka", Turkestan Oblast (adostu bezala)
Eggambaev
Kerimhan
–
"Agroteknologia" nekazari baserria zientifiko eta produktiboaren burua, Kyzylorda eskualdea (adostu bezala)
Zhabak
Igor Vasilyevich
–
"Chance" nekazari baserriko burua, Karaganda eskualdean (adostu bezala)
Khilnichenko Alexander Viktorovich
–
Hilnichenko eta K, Departamentuko Kontseiluko presidenteordea, Almaty Region (koordinazioan)
Oratu
Sakha uzakovich
–
"Aspan Agro" nekazari baserriko burua, Zhambyl eskualdea (adostu bezala)
Nurbaev
Talap dauletbayevich
–
"Erizaintza" nekazari baserriko burua, Zhambyl eskualdea (hitzarmen bidez)
Sardanov
Murat Satybaldievich
–
"Nury dala" nekazari baserriko burua, Atyrau eskualdean (adostu bezala)
Baljogitov
Seitzhan Kapanovich
–
"Ata delikatua" nekazari baserriko burua, Atyrau eskualdean (ados)
Tokshev
OralBek Nurmukhanbetovich
–
"Beach" nekazari baserriko burua, ekialdeko kazakhstango eskualdea (adostu bezala)
Alisishev
Kasibek Kurmangalievich
–
"Arman-M" nekazari baserriko burua, Aktobe eskualdea (adostu bezala)