Η σύνθεση της Επιτροπής μεταρρύθμισης της γης εγκρίθηκε στο Καζακστάν
Αστάνα. 23 Μαρτίου. KAZTAG - Η σύνθεση της επιτροπής μεταρρύθμισης της γης εγκρίθηκε στο Καζακστάν, η υπηρεσία Τύπου του Υπουργείου Γεωργίας της Δημοκρατίας της Δημοκρατίας του Καζακστάν αναφέρει.
"Εξ ονόματος του αρχηγού κράτους για να συζητήσουν τους κανόνες του σχεδίου κώδικα γης της Δημοκρατίας του Καζακστάν και την παραγωγή προτάσεων, δημιουργήθηκε μια προμήθεια σχετικά με τη μεταρρύθμιση της γης. Από την άποψη αυτή, ο Πρωθυπουργός της Δημοκρατίας του Καζακστάν Aspar MiMIM υπέγραψε διάταγμα αριθ. 62-ρ από τις 19.03.2021 "σχετικά με την ίδρυση Επιτροπής για τη μεταρρύθμιση της γης", λέει η έκθεση την Τρίτη.
Όπως διευκρινίστηκε από το παρόν έγγραφο, ειδικότερα, οι γενικές διατάξεις, οι στόχοι, η οργάνωση και η διαδικασία της Επιτροπής, καθώς και η σύνθεσή της, εγκρίθηκαν.
Η Επιτροπή σχετικά με τη μεταρρύθμιση της γης περιλαμβάνει:
Τούγκζανοφ
Yeral lukpanovich
–
Αναπληρωτής Πρωθυπουργός της Δημοκρατίας του Καζακστάν, πρόεδρος
Omarov
Saarean Kesikbaevich
–
Υπουργός Γεωργίας της Δημοκρατίας του Καζακστάν, Αναπληρωτής Πρόεδρος
Temirzhanov
Murat baritovich
–
Πρόεδρος της Επιτροπής διαχείρισης της γης του Υπουργείου Γεωργίας της Δημοκρατίας του Καζακστάν, γραμματέας
Kyrykbaev
Arman Orazbaevich
–
Γραμματέας του κόμματος Nur Otan (όπως συμφωνήθηκε)
Bektayev
Ali abdikarimovich
–
Αναπληρωτής της Γερουσίας του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, πρόεδρος του πατριωτικού μέρους του λαού "Auyl", πρόεδρος της Επιτροπής Αγρανειακών Υποθέσεων, Περιβαλλοντικής Διαχείρισης και Ανάπτυξη αγροτικών εδαφών (σε συντονισμό)
Kul Muhamad Mukhtar Abrarula
–
Αναπληρωτής της Γερουσίας του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, πρόεδρος της Επιτροπής Διεθνών Σχέσεων, Άμυνας και Ασφάλειας (όπως συμφωνήθηκε)
Bakkatarulu
Μούρτσα
–
Αναπληρωτής της Γερουσίας του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, πρόεδρος της Επιτροπής Κοινωνικής και Πολιτιστικής Ανάπτυξης και Επιστήμης (όπως συμφωνήθηκε)
Kurishave
Ahylbek kahigovich
–
Βουλευτής της Γερουσίας του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, γραμματέας της Επιτροπής Αγροτικών Υποθέσεων, Περιβαλλοντικής Διαχείρισης και Ανάπτυξη αγροτικών εδαφών (όπως συμφωνήθηκε)
Σουλτανόφ
Yerik Khamzinovich
–
Αναπληρωτή Γερουσία του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, Γραμματέας της Επιτροπής Οικονομικής Πολιτικής, Καινοτόμου Ανάπτυξης και Επιχειρηματικότητας (σε συντονισμό)
BALBAEV
Erlan Khailanovich
–
Αναπληρωτής του Mazhilis του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, μέλος του Δημοκρατικού Κόμματος "Akzhol", πρόεδρος της Επιτροπής Αγροτικών Υποθέσεων (όπως συμφωνήθηκε)
Konurov
Aikyn Oratovich
–
Αναπληρωτής του Mazhilis του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, πρόεδρος του λαϊκού κόμματος του Καζακστάν (όπως συμφωνήθηκε)
Wisimbaev
Askarbek Congreebekovich
–
Αναπληρωτής του Κοινοβουλίου Mazhilis της Δημοκρατίας του Καζακστάν (σε συντονισμό)
Tleukhan
Bekbolat
–
Αναπληρωτής του Mazhilis του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου Δημόσιας Εμπιστοσύνης στο πλαίσιο του Προέδρου της Δημοκρατίας του Καζακστάν (όπως συμφωνήθηκε)
Σάρξ
Idos amirollaevich
–
Αναπληρωτής του Mazhilis του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου Δημόσιας Εμπιστοσύνης στο πλαίσιο του Προέδρου της Δημοκρατίας του Καζακστάν (όπως συμφωνήθηκε)
Abdigaliuli
Οριζόντιος
–
Αναπληρωτής του Mazhilis του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου Δημόσιας Εμπιστοσύνης στο πλαίσιο του Προέδρου της Δημοκρατίας του Καζακστάν (όπως συμφωνήθηκε)
Σάπια
Μπαγδιστήρι
–
Αναπληρωτής του Mazhilis του Κοινοβουλίου της Δημοκρατίας του Καζακστάν, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου Δημόσιας Εμπιστοσύνης στο πλαίσιο του Προέδρου της Δημοκρατίας του Καζακστάν (όπως συμφωνήθηκε)
Achimzhanov Zhanarbek Sadykanovich
–
Αναπληρωτής του Κοινοβουλίου Mazhilis της Δημοκρατίας του Καζακστάν (σε συντονισμό)
Nurkenov
Nurlan zhanbursyululy
–
Αναπληρωτής Akim της πόλης Nur-Sultan
Αζριέης
Mukht bakyatovich
–
Αναπληρωτής Akim της πόλης Almaty
Aymanbetov
Maulen zarlakovich
–
Αναπληρωτής Akim του Schymkent
Abdikalikov Galimzhan Kenezhovich
–
Αναπληρωτής περιοχή Akim Akmola
Kenezhaanla
Ermek
–
Αναπληρωτής Akim Aktobe περιοχή
Turdaliyev
Serik melissovich
–
Αναπληρωτής AKIM της περιοχής Almaty
Ούρλια
Kairat eskabyly
–
Αναπληρωτής περιοχή Akim Atyrau
Nurbaev
Yerzhan Akhtanovich
–
Αναπληρωτής AKIM της περιοχής Ανατολικού Καζακστάν
Μανκόκοι
Mukhtar naururzbayevich
–
Πρώτος αναπληρωτής AKIM της περιοχής του Δυτικού Καζακστάν
Nygmashev
Berik bolatovich
–
Αναπληρωτής περιοχή Zhambyl Akim
Shadarov
Serik zhankolovich
–
Αναπληρωτής περιοχή Akim Karaganda
Nurmukhambetov
Gauz Torshanovich
–
Πρώτη αναπληρωτή περιοχή Akim Kostanay
Zhakhanov
Bakhyt Dyusenovich
–
Αναπληρωτής περιοχή Akim Kyzylorda
Niyazov
GALYMZHAN MUKYROVICH
–
Αναπληρωτής περιοχή Akim Mangystau
Μπάγκχανοφ
Asain kuandykovich
–
Αναπληρωτής περιοχή Akim Pavlodar
Tasmaganbetov
Marat imanbayevich
–
Πρώτος αναπληρωτής AKIM της περιοχής του Βόρειου Καζακστάν
Tahaeb
Ulan Kalmukhanovich
–
Αναπληρωτής AKIM της περιοχής Turkestan
Esenseev
Yerbol Yerkenovich
–
Διευθύνων Σύμβουλος - Διευθυντής του Τμήματος Αγρο-Βιομηχανικής Πολλαπής και Βιομηχανίας Τροφίμων της Εθνικής Επιμελητηρίου Επιχειρηματικών Επιχειρηματιών της Δημοκρατίας του Καζακστάν "Atameken" (όπως συμφωνήθηκε)
Σάλτσα
Ivan Adamovich
–
Πρόεδρος της Επιτροπής Αγρο-Βιομηχανικού Συγκροτήματος του Προεδρείου του Εθνικού Επιμελητηρίου Επιχειρηματιών της Δημοκρατίας του Καζακστάν "Atameken" (όπως συμφωνήθηκε)
Dairaabaev
Zhiguli moldakalykovich
–
Πρόεδρος της Δημοκρατίας Δημόσιας Ένωσης «Ένωση Αγροτών του Καζακστάν» (όπως συμφωνήθηκε)
Bisetayev
Kairat serikbaevich
–
Πρόεδρος της ενοποίησης των νομικών οντοτήτων "Ένωση Πατάτες και Λαχανικά Καλλιεργητές Καζακστάν" (με Συμφωνία)
Sadirbaev
Almazbek zhumabekovich
–
Πρόεδρος της Ένωσης μεμονωμένων επιχειρηματιών και νομικών οντοτήτων "Εθνική Ένωση Shepsumodes του Καζακστάν Shopan ATA" (όπως συμφωνήθηκε)
Bacactv
Maksut bakhtzhanovich
–
Πρόεδρος της ενοποίησης των μεμονωμένων επιχειρηματιών και των νομικών οντοτήτων "Ένωση Κρεάς Καζακστάν" (σε συντονισμό)
Toursbekov
Zoutbek Kausbekovich
–
Πρώτος Αναπληρωτής Πρόεδρος της Παγκόσμιας Ένωσης Καζακών (όπως συμφωνήθηκε)
Την ίδια στιγμή
Dosluukhanbet kalmahanulu
–
Πρόεδρος της δημόσιας ένωσης "Tғdyra", πολιτικός αναλυτής (σε συντονισμό)
Hudaybergenov
Olzhas abdumalikovich
–
Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Κέντρο στρατηγικών πρωτοβουλιών", οικονομολόγος (όπως συμφωνήθηκε)
Quat
Δάρεν Κασηνόβιτς
–
Συγγραφέας, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου Δημόσιας Εμπιστοσύνης στο πλαίσιο του Προέδρου της Δημοκρατίας του Καζακστάν (σε συντονισμό)
Τάϊνος
Mukhtar Bolatkhanovich
–
Πρόεδρος του Ιδρύματος Batholan Taizhan, δημόσιος ηθοποιός (όπως συμφωνήθηκε)
Θλιβερός
Zhanibek
–
Δημόσιο σχήμα, συγγραφέας (όπως συμφωνήθηκε)
Basaarbek
Bakytzhan Zhumabeku
–
Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Bazarbek & Partners", δικηγόρος (όπως συμφωνήθηκε)
Toolovakbay
Maksat
–
Δημοσιογράφος (όπως συμφωνήθηκε)
Zhumaly
Rasul Berechetovich
–
Πολιτικός αναλυτής, Μέλος του Εθνικού Συμβουλίου Δημόσιας Εμπιστοσύνης στο πλαίσιο του Προέδρου της Δημοκρατίας του Καζακστάν (σε συντονισμό)
Bashimov
Marat sovovic
–
Διευθυντής του Εμπειρογνωμόνου Ινστιτούτου Ευρωπαϊκού Δικαίου και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, Πολιτικό Κατάστημα (σε συντονισμό)
Oshakbaev
Rakhim sakenovich
–
Διευθυντής του Δημοσίου Ιδρύματος "Ταλάκ Ερευνητικό Κέντρο Ερευνών", Οικονομολόγος (όπως συμφωνήθηκε)
Abenov
Murat abdullulamitovich
–
Πρόεδρος της Ένωσης Νομικών Οντοτήτων "Εθνικό Επιμελητήριο Παιδείας και Καινοτομίας" Serpin ", Δημόσιο Σχήμα (σε συντονισμό)
Tereshchenko
Sergey Aleksandrovich
–
Πρόεδρος της Ένωσης Νομικών Φορείς "Εθνική Ένωση μελισσοκόμων του Καζακστάν" Bal-Ara ", περιοχή Almaty (όπως συμφωνήθηκε)
Πατήστε bolatbek
–
Πρόεδρος της ενοποίησης των μεμονωμένων επιχειρηματιών και νομικών οντοτήτων "Ένωση Sadovodov", περιοχή Turkestan (όπως συμφωνήθηκε)
Zhainbaeva
Ντόμπα Αισαγαλιβίνα
–
Πρόεδρος της δημόσιας ένωσης "Ένωση αγροτών (γεωργών) και γεωργικών συνεταιρισμών" Agrorost ", Mangistau Oblast (όπως συμφωνήθηκε)
Dromukhambetov temirkhan mynaidarovich
–
Ιδρυτής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Bayservo-Agro", περιοχή Almaty (όπως συμφωνήθηκε)
Μπουκάνοφ
Siran Balkenovich
–
Ιδρυτής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Karkyn", ήρωας εργασίας του Καζακστάν, της περιοχής Kostanay (όπως συμφωνήθηκε)
Σημάδι
Nurlan schynbayevich
–
Ιδρυτής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "AKTEP", Aktobe Region (όπως συμφωνήθηκε)
Khojanazarov Aidarbek Asanovich
–
LEADER: Γενικός Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Olja Agro", περιοχή Kostanay (όπως συμφωνήθηκε)
Οαλιές
Batyrbek Tursunbekovich
–
Γενικός Διευθυντής της Εταιρείας Περιορισμένης Ευθύνης Agrofirma TNK, Akmolinskaya Oblast (όπως συμφωνήθηκε)
Jachaseylov
Asen dulatovich
–
Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Gormallzavod", περιοχή Akmola (όπως συμφωνήθηκε)
Jakibev
Murat Urynbaevich
–
Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Beles Agro", περιοχή West Kazakhstan (όπως συμφωνήθηκε)
Καζάδα
Alexander Anatolyevich
–
Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Galitskoe", Pavlodar περιοχή (όπως συμφωνήθηκε)
Nygmetov
Seitzhapar alsinbekovich
–
Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Kainar", περιοχή Καραγκάντα (όπως συμφωνήθηκε)
Abitaev
Farid Kumashevich
–
Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "έμπειρους οικονομικούς πολιτιστικούς οικονομικούς πολιτισμούς", περιοχή Ανατολικού Καζακστάν (όπως συμφωνήθηκε)
URAZBAEV
Silau Shaimarkovich
–
Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Karakuduk", Pavlodar περιοχή (όπως συμφωνήθηκε)
Shagirtaev
Imamzad kuanyshbayevich
–
Διευθυντής της εταιρικής σχέσης περιορισμένης ευθύνης "Tan Ltd", περιοχή Kyzylorda (όπως συμφωνήθηκε)
Iskakov
Narai zhumaulu
–
Διευθυντής του Agroofirma Kara Ozack, Διευθυντής της Agroofirma Kara Ozack, Akmolinskaya Oblast (όπως συμφωνήθηκε)
Zenchenko
Gennady gennadyevich
–
Διευθυντής της διοικημένης εταιρικής σχέσης "Zenchenko και K", Βόρεια Περιφέρεια Καζακστάν (σε συντονισμό)
Mambetov
Yerkebul nurmagammetovich
–
LEADER: Γενικός διευθυντής του Mambetov και της εταιρείας, η περιοχή του Βόρειου Καζακστάν (σε συντονισμό)
Αυγόμπαφ
Orazhelda uthegenovich
–
Επικεφαλής της γεωργικής παραγωγής Συνεταιρισμός "Orazhelda Datka", Περιφέρεια Turkestan (όπως συμφωνήθηκε)
Αυγόμπαφ
Kerimhan
–
Επικεφαλής του επιστημονικού και παραγωγικού αγροτικού αγρόκτημα "Αγροτεχνολογία", περιοχή Kyzylorda (όπως συμφωνήθηκε)
Zhambak
Igor vasilyevich
–
Επικεφαλής της αγρότησης των αγροτικών αγρόκτημα, την περιοχή της Καραγκάντα (όπως συμφωνήθηκε)
Khilnichenko alexander viktovich
–
Αναπληρωτής πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου του Hilnichenko και K, Τομέας, περιοχή Almaty (σε συντονισμό)
Ματιά
Sakha uzakovich
–
Επικεφαλής του αγροτικού αγρόκτημα "Aspan Agro", περιοχή Ζαμπθύλ (όπως συμφωνήθηκε)
Nurbaev
Talap dauletbayevich
–
Επικεφαλής του αγροτικού αγρόκτημα "πνεύμονας", περιοχή Zhambyl (με συμφωνία)
Σαμανόφ
Murat Satybaldieich
–
Ο επικεφαλής του αγροτικού αγρόκτημα "Nurly Dala", περιοχή Atyrau (όπως συμφωνήθηκε)
Baljogitov
Seitzhan kapanovich
–
Ο επικεφαλής του αγροτικού αγρόκτημα "λεπτή ata", περιοχή Atyrau (σε συμφωνία)
Tokshev
Oralbek nurmukhanbetovich
–
Επικεφαλής της αγροτικής αγρόκτημα "παραλία", Ανατολική περιοχή Καζακστάν (όπως συμφωνήθηκε)
Alishev
Kasibek kurmangalievich
–
Επικεφαλής του αγροτικού αγρόκτημα "Arman-m", περιοχή Aktobe (όπως συμφωνήθηκε)