Maz vzal šestého posledního místa v Dakaru

Maz vzal šestého posledního místa v Dakaru 8713_1

Běloruská posádka byla pod vedením Alexei Vishnevského vzal šestého místa na výsledcích všech fází Rally Reid "Dakar-2021". Pro nejmladší pilot závodních sedmikrásky je to nejlepší výsledek projevů ve světoznámém maratonu, řekl v tiskové službě OJSC "MAZ".

Tým "Maz-Sportavto" letos vystavoval dva posádky v Dakaru: první vedl na začátku rally, ale pak sestoupil ze závodu a druhý neúspěšně promluvil první den, ale pak jezdil stabilně při tempu vůdců.

"Jsme rádi, že se dostali do cíle. První den nás zdůraznil v 17. místě, a jen v celém závodě se podařilo dostat se na šesté místo. Ale jsme rádi, že jsem skončil v takovém obtížném maratonu. Tentokrát tam bylo spousta písků na Dakaru, mnoho posádek děroval kola. Jsme velmi spokojeni s vaším výsledkem, "řekl pilot Alexey Vishnevsky.

Poslední check-in, jak se očekávalo, neovlivnilo tabulku vůdce. Alexey Vishnevsky skončil na čtvrtém místě. Asi 4 minuty strávil méně na trati Czech Martin Macik, který je nejrychlejší v tento den. Nicméně, obecně, celý podstavec byl pořízen Kamaz jezdci, a Dmitrij Sotnikovská posádka se stala šampiónem. Bělorusky mu dali 2 hodiny 18 minut.

Celkem, v maratonu pouze ve třídě nákladních automobilů 42 posádek. A jen polovina z nich se podařilo řídit celou trasu "Dakar": každý druhý výstřel ze závodu.

Pro Alexey Vishnevsky, to je nejlepší výsledek projevů na Dakaru. O rok dříve přišel k osmině, v roce 2019 - 11. a v roce 2018 - 14. Mladý běloruský pilot každý rok trvá více a vyšší pozice.

"Dakar-2021", jako naposledy, prošel v Saúdské Arábii. Závod začal a skončil ve stejném městě - Jeddah. Většina trasy se rozběhla do severozápadní části arabského poloostrova a byla kombinací písečných a kamenitých oblastí.

Auto.onliner v telegramu: vybavení na silnicích a pouze nejdůležitější zprávy