Největší obraz na světě je prodávána v aukci pro účetní hodnotu

Anonim
Největší obraz na světě je prodávána v aukci pro účetní hodnotu 5659_1

Britský umělec Sasha Jafri vytáhl největší obraz světa na plátně a zavolal jí "cestování lidstva". Brzy, velikost dvou fotbalových hřišť byla prodána v aukci v Dubaji za rekordní částku. Kupující dal za práci umění 62 milionů dolarů, která půjde do charitativních cílů, uvádějí joinfo.com, odkazují na Artnews.

Výprodej

Jafri vytáhla obrázek 1600 metrů čtverečních během osmi měsíců ve vstupní hale uzavřené v hotelové karanténě v Dubaji. Plánoval jej prodat v dílech, ale všechny plátno bylo získáno francouzským podnikatelem v oblasti CryptoCurrency Andre Abdon. Množství 62 milionů dolarů, které podnikatel dal pro plátno, udělal to jeden z nejdražších obrazů prodávaných v aukci živého umělce.

Největší obraz na světě je prodávána v aukci pro účetní hodnotu 5659_2

Britský umělec říká, že celá částka bude uvedena v Dubaji, stará se o charitativní fondy, UNICEF, UNESCO a GLOBAL Dárkové nadace. Tyto peníze pomohou dětem ze znevýhodněných rodin v zemích, jako je Indie, Jižní Afrika, Brazílie a Indonésie.

44-rok-starý Sasha zpočátku doufal, že shromáždí 30 milionů dolarů, takže byl docela překvapen, že prodal obrázek dvakrát drahý.

Před zahájením práce se Jafri zeptal děti z celého světa, aby mu poslali své kresby o tom, jak se cítí během pandemie. Výsledkem je, že umělce obdržel dětské obrazy ze 140 zemí. Použil je pro inspiraci.

Pracoval sám, zatímco hotel Atlantis byl pro návštěvníky uzavřen. Během vytvoření obrazu obdržel několik zranění a byl dokonce nucen konzultovat lékaře a přesunout nouzový provoz.

"Byl jsem neustále na nohou, naklonil se dopředu, takže kartáč se dotkne podlahy. Je to docela špatné strávit 20 hodin denně v této pozici. Ale byl jsem v transu a nevěděl jsem, co poškozuji nano mé tělo," Umělec připustil.

V září 2020, zástupci Guinness knihy záznamů zaregistrovali práci Sasha jako největší látky. A teď to prošel majetkem podnikatele. Když už mluvíme o kupujícímu, Jafri mu volá člověka s "krásnou vizí". "Chce vybudovat muzeum, aby ho udržel," přiznal umělec.

Dříve, aukční záznam rozbil obraz Winston Churchill. Práce bývalého premiéra Velké Británie byla prodána Hollywoodskou herečkou Angelinou Jolie pro velké množství.

Foto: Instagram / Sachajafri

Přečtěte si více