Volný zápas: Nový kapitán národního týmu Yakutia se stal šampiónem Dálného východu 20693_1
Nový kapitán Nuregun Sergin na vrcholném podstavci

Ve druhém dni šampionátu Dálného východního federálního okresu v Ulan-Ude, 13 Yakut sportovců ve čtyřech hmotnostních kategoriích byly publikovány na zápasním koberci. Včera (12. února), naši kluci vyhráli sedm medailí, tentokrát ocenění byly tolik, ale více se zlatým odstínem.

Připomínáme, soutěže jsou kvalifikovaní, nejlepší tři vítězové spadají na mistrovství před letem v Rusku, které se bude konat ve stejném městě od 11. do 14. března do 14 let. Soutěž je spíš jako Matchie setkání Yakutia - Burjatia.

Nový kapitán národního týmu Yakutia, dvoučasový šampion Fedo Nuregun Sergin (92 kg) již potřetí vyhrál tento čestný titul. Začal s časnými vítězstvími nad Aurchanin Dmitry Eremenko a Tsadashi Dugarov a další Buryat sportovec Baras Bazarov se skóre 5: 0 byl poražen v konečném znění. Na třech setkáních, Nuregun skóroval 25 bodů a nedal jeden bod.

Vítězové v hmotnosti až 65 kg

V kategorii až do výše 65 kg, vítězem ruského studentského mistrovství Rusko-2020 Konstantin Kaprov z regionálního centra Churlakphinsky pro sportovní trénink. V předběžných bojích, on hrál Baligto Hydapova (Buryatia) 11: 1, soudruh pro národní tým Petera Pavlova (8: 0) a schodbonu tumenbayarova (buryatia) 5: 0. Ve finále pod náporem Constantine nemohl odolat Erdhamu Budajanayevu. Při pohledu na účtu 12 bodů, Yakutann dušil nepřítele!

Více než všichni účastníci shromáždili v hmotnostní kategorii až do 61 kg - 17, z nichž náš pět. Čtyři mezinárodní sportovní mistři bojovali v této hmotnosti. Nejlepší výsledek z bojovníků Yakutu ukázal zástupce republikánského centra pro sportovní trénink sbírek RS (I), "International" Nuregun Alexandrov. Kostel proti šampionovi Baljalimaevu z trans-bajkalského území ne bojoval proti loňskému šampionovi, pak Countryman Biyaman Yakovlev (3: 2).

V semifinále se setkala s mistrem mezinárodního turnaje "Dmitrij Korkin" a vítězem mistrovství Russian-2020, Buryat Zharkal Damdinov. První období skončilo skóre 0: 3 Ve prospěch majitele koberce byl ve druhém třech minutách aktivnější než Damdinov, který oslavil vítězství se skóre 4: 1.

Nuregun Alexandrov, vyhrál Ananda Dashiev (Burjatia), trvalo třetí místo, také bronzová medaile byla udělena Semyon Vladimirov.

Vítězové v hmotnosti až 97 kg

Potěšili jsme veterán týmu Yakutu, šampionem mezinárodního turnajového série Grand Prix Dmitry Korkina 2011, 31-rok-starý Kuzma Sivtsev (97 kg). Ukázal všem, že v prášku je stále prášek. Senior trenér Norma Uluus vyhrál ze svých "mladších bratrů" Haryskhan Nikolayev a Andrei Aronov a v boji za "zlato" proti němu, protože zranění nevyšlo k boji proti boji Buryatia Alexey Anchik. Takže Yakutanin se stal sedmičasovým šampiónem Dálného východu!

V prasátko týmu Sakha republiky, do 14 medailí, zítra, 14. února, 14. února, sportovci váhových kategorií až 70, 74, 79 kg, včetně mistra sportovních sportovních semen ve Viktoru a Herman Ustinov vstoupí