Съставът на комисията за реформи на земята бе одобрен в Казахстан
Astana. 23 март. Казтаг - съставът на комисията за реформи на земята бе одобрен в Казахстан, пресслужбата на Министерството на земеделието на Република Казахстан докладва.
"От името на държавния глава е да се обсъдят нормите на проекта за наземния кодекс на Република Казахстан и производството на предложения, е създадена комисия за реформа на земята. Във връзка с това министър-председателят на Република Казахстанска Аскар Мимин подписа декрет № 62-P от 19.03.2021 г. "относно създаването на комисия за реформи на земята", казва докладът във вторник.
Както е изяснено по този документ, бяха одобрени общите разпоредби, цели, организация и процедури на Комисията, както и неговия състав.
Комисията относно реформата на земята включва:
Тугизханов
Люкпанович
–
Заместник министър-председател на Република Казахстан, председател
Омаров
Саарейски Кесийкаевич
–
Министър на земеделието на Република Казахстан, заместник-председател
Темиржанов
Мурат Баритович
–
Председател на комисията по управление на земята на Министерството на земеделието на Република Казахстан, секретар
Кюрикбаев
Арман Омабаевич
–
Секретар на партията Нур Отан (съгласуван)
Бектаев
Али Абдикаримович
–
Заместник на Сената на Парламента на Република Казахстан, председател на народната патриотична партия "Auyl", председател на комисията по аграрни въпроси, управление на околната среда и развитие на селските територии (в координация) \ t
Kul Muhamad Mukhtar Абрарула
–
Заместник на Сената на Парламента на Република Казахстан, председател на комисията по международни отношения, отбрана и сигурност (както е договорено) \ t
Bakkatarulu
Мурат.
–
Заместник на Сената на Парламента на Република Казахстан, председател на комисията по социално и културно развитие и наука (както е договорено)
Куришбаев
Ахилбек Кахигович
–
Депутат на Сената на Парламента на Република Казахстан, секретарят на комисията по аграрни въпроси, управление на околната среда и развитие на селските територии (както е договорено) \ t
Султанов
Йерик Хамзинович
–
Заместник-сенат на Парламента на Република Казахстан, секретар на комисията по икономическа политика, иновативно развитие и предприемачество (в координация)
Балбаев
Ерлан хайланович
–
Заместник на мазилиса на Парламента на Република Казахстан, член на Демократическата партия "Акзхол", председател на комисията по аграрни въпроси (както е договорено) \ t
Конуров
Айкин Оратович
–
Заместник на мазилиса на Парламента на Република Казахстан, председател на Народната партия на Казахстан (както е договорено)
Wisimbaev.
Аскабърк Конгребекович
–
Заместник на Парламента Mazhilis на Република Казахстан (в координация)
Тълхан
Бекболат Канаяули
–
Заместник на мазилиса на Парламента на Република Казахстан, член на Националния съвет на общественото доверие по президента на Република Казахстан (както е договорено) \ t
Sarem.
Идос Амиролаевич
–
Заместник на мазилиса на Парламента на Република Казахстан, член на Националния съвет на общественото доверие по президента на Република Казахстан (както е договорено) \ t
Abdigaliuli.
Бирич
–
Заместник на мазилиса на Парламента на Република Казахстан, член на Националния съвет на общественото доверие по президента на Република Казахстан (както е договорено) \ t
Смагул
Байтбек
–
Заместник на мазилиса на Парламента на Република Казахстан, член на Националния съвет на общественото доверие по президента на Република Казахстан (както е договорено) \ t
Ашимжанов Жанарбек Садейканович
–
Заместник на Парламента Mazhilis на Република Казахстан (в координация)
Нурков
НУРЛАН Джанбурсулют
–
Заместник-Аким на град Nur-Sultan
Азирбаев
Мухт Бакитович
–
Заместник-Аким на град Алмати
Айманбетов
Maulen zarlakovich.
–
Заместник-аким на Шимкент
Абдикаликов Галимхан Кенечович
–
Заместник регион Аким Акмола
Kenezhaanla.
Ermek.
–
Заместник Akim Aktobe region
Търдалиев
Серик Мелисович
–
Заместник Аким на Алмати Регион
Нурлябаев
Хейрат екавит
–
Заместник Аким Атарау
Nurbaev.
Йержан Ахханович
–
Заместник-Аким на Източния Казахстан регион
Mankowes.
Мухартар Наобагевич
–
Първи заместник Аким на Западния район Казахстан
Нигмашев
Берик Болатович
–
Заместник Аким Zhambyl region
Шадаров
Серик Жанколович
–
Заместник Аким Караганда Регион
Нурмухамботов
Гауц Торшанович
–
Първи заместник Аким Костанай регион
Жаханов
Бакит Дюсенович
–
Заместник Аким Кьзилорда
Ниязов
Галимхан Мукирович
–
Заместник Akim Mangystau регион
Байханов
АСАН КУАНДИКОВИЧИЧ
–
Заместник регион Аким Павлодар
Тасмаганбетов
Марат Иманбайевич
–
Първи депутат Аким на Северния Казахстан регион
Тахваев
Ulan Kalmukhanovich.
–
Заместник-Аким на туркестанския регион
Есеенсев
Йербол Йеркенович
–
Управляващ директор - директор на катедра "Агроиндустриален комплекс" и хранително-вкусовата промишленост на Националната предприемачи на Република Казахстан "Амикен" (както е договорено) \ t
Шейна
Иван Адамович
–
Председател на Комитета на Агроиндустриалния комплекс на Президиума на Националната предприемачи на Република Казахстан "Амикен" (както е договорено) \ t
Яирабаев
Жигули Молдокалиякович
–
Председател на Републиканската публична асоциация "Съюз на земеделските производители на Казахстан" (както е договорено)
Бисетаев
Kairat Serikbaevich.
–
Председател на унифицирането на юридически лица "Съюз на картофите и зеленчуците на Казахстан" (по споразумение)
Садирбаев
Алмазбек Жумабекович
–
Председател на Асоциацията на отделните предприемачи и юридически лица "Национално сдружение на Шепсумоди на Казахстан Шопоан Ата" (както е договорено)
Бацив.
Maksut Bakhtzhanovich.
–
Председател на обединението на отделни предприемачи и юридически лица "Месен съюз на Казахстан" (в координация) \ t
Турсбеков
Zoutbek Kausbekovich.
–
Първи заместник-председател на Световната асоциация на Казахс (както е договорено)
По същото време
Dosluukhanbet kalmahanulu.
–
Председател на публичната асоциация "Tғyyra", политически анализатор (в координация)
Худайбергенев
Олжас Абдумаликов
–
Директор на дружеството с ограничено отговорност "Център за стратегически инициативи", икономист (както е договорено)
Quat.
Dauren Kasenovich.
–
Писател, член на Националния съвет на общественото доверие по президента на Република Казахстан (в координация) \ t
Таян
Мухатр Болатханович
–
Председател на фондация BATHOLAN TAIZHAN, публичен актьор (както е договорено)
Садди
Zhanibek.
–
Обществена фигура, писател (както е договорено)
Басбаарбек
Bakytzhan Zhumabeku.
–
Директор на дружеството с ограничено отговорност "Базарбек и партньори", адвокат (както е договорено)
Толоваскбай
Maksat.
–
Журналист (както е договорено)
Zhumaly.
Расул Белечеводич
–
Политически анализатор, член на Националния съвет на общественото доверие по президента на Република Казахстан (в координация) \ t
Башимов
Марат Соловович
–
Директор на Експертния институт по европейско право и правата на човека, политически магазин (в координация)
Ошакбаев
Rakhim Sakeovovich.
–
Директор на публичната фондация "TALAP приложен изследователски център", икономист (както е договорено)
Абенов
Мурат Абдуламитович
–
Председател на Асоциацията на юридически лица "Национална камара на образованието и иновациите" Serpin ", обществена фигура (в координация) \ t
Терешченко
Сергей Александрович
–
Председател на Асоциацията на юридическите лица "Национален съюз на пчеларите на Казахстан" Бал-Ара ", регион Алмати (както е договорено)
Натиснете Bolatbek.
–
Председател на обединението на отделни предприемачи и юридически лица "Съюз на Садоводов", област Туркестан (както е договорено)
Жинбаева
МЕСЕЛИОЛ Аисагалиева
–
Председател на публичната асоциация "Асоциация на селските (земеделски производители) и земеделски кооперации" Агророст ", мангистау област (както е договорено)
Досмуммботов Temirkhan Минаидарович
–
Основател на дружеството с ограничено отговорност "Байзерво-агро", Almaty region (както е договорено)
Буканов
Сиран Балкинович
–
Основател на дружеството с ограничено отговорност "Каркин", герой на труда на Казахстан, регион Костанай (както е договорено)
Сигнала
Нулан Шинбалевич
–
Основател на лимитираното партньорство "Aktep", регион Актобе (както е договорено)
Khojanazarov Aidarbek Asanovich.
–
Ръководител: генерален директор на дружеството с ограничено отговорност "Олжа агро", регион Костанай (както е договорено)
Уив
Батирбек Турсуланбокович
–
Генерален директор на Agrofirma TNK дружество с ограничена отговорност, Akmolinskaya oblast (както е договорено)
Jachaseylov.
Асен Дулатов
–
Директор на дружеството с ограничено отговорност "Гормалзавод", област Акмола (както е договорено)
Якибев
Мурат Уринбайвич
–
Директор на дружеството с ограничено отговорност "Белз Агро", Регион Западен Казахстан (както е договорено)
Casicin.
Александър Анатоливич
–
Директор на дружеството с ограничено отговорност "Галицкое", регион Павлодар (както е договорено)
Nygmetov.
Сейцхапар Алшинбекович
–
Директор на дружеството с ограничено отговорност "Кайнар", регион Караганда (както е договорено)
Абитаев
Фард Кумашевич
–
Директор на дружеството с ограничено отговорност "опитни икономически културни културни култури", регион Източна Казахстан (както е договорено)
Уразбаев
Силау Шайкркович
–
Директор на дружеството с ограничено отговорност "Karakuduk", област Павлодар (както е договорено)
Шагиртаев
Imamzad kuanyshbayevich.
–
Директор на дружеството с ограничено отговорност "Тан ООД", регион Кюзилорда (както е договорено)
Искков
Narai zhumataulu.
–
Директор на Agrofirma Kara Ozack, директор на Agrofirma Kara Ozack, Akmolinskaya oblast (както е договорено)
Zenchenko.
Генадий Геннадивич
–
Директор на командваното партньорство "Zenchenko и K", Северен Казахстан (в координация)
Мамботов
Йеркебул Нурмагатбодович
–
ЛИДЕР: Генерален директор на Мамбетов и фирмата, регион Северен Казахстан (в координация)
Eggamaev.
Orazhelda uthegenovich.
–
Ръководител на селскостопанската продукция Кооперация "Оражелкова стяка", Турската област (както е договорено)
Eggamaev.
Кериман
–
Ръководител на научната и продуктивна селска ферма "Агротехнология", област Кюзилорда (както е договорено)
Жабак
Игор Василевич
–
Ръководител на селската ферма "Шанс", регион Караганда (както е договорено)
Khilnichenko Александър Викторович
–
Заместник-председател на Управителния съвет на Hilnichenko и K, Министерството, Регион Алмати (в координация)
Малат
Сакха Узакович
–
Ръководител на селската ферма "Aspan Agro", Zhambyl region (както е договорено)
Nurbaev.
Talap dauletbayevich.
–
Ръководител на селскостопанския ферма "Мортюлтан", Zhambyl region (по споразумение)
Сарманов
Мурат Сатибалдивскич
–
Ръководителят на селската ферма "Юроле Дала", област Атърау (както е договорено)
Бальогитов
Сейцхан Капанович
–
Ръководителят на селското стопанство "деликатен Ата", регион Атарау (по споразумение)
Токашев
Оралбек Нурмуханбетович
–
Ръководител на селската ферма "Плаж", Източен Казахстан (както е договорено)
Алишев
Kasikek Kurmangalievich.
–
Ръководител на селската ферма "Arman-M", Aktobe Region (както е договорено)