Безплатна борба: новият капитан на националния отбор на Якутия стана шампион на Далечния Изток 20693_1
Нов капитан Нюргун Сергин на върховния пепещ

На втория ден на шампионата на Федералния район на Далечния Изток в Ulan-UDE, 13 якутски спортисти в четири категории на тегло бяха публикувани на борба килим. Вчера (12 февруари), нашите момчета спечелиха седем медала, този път наградите бяха толкова, но повече със златен оттенък.

Ще напомняме, че състезанията са квалифицирани, трите победители попадат върху първото първенство по въпросите на Русия, което ще се проведе в същия град от 11 до 14 март. Конкурсът е по-скоро като срещата на мачовете на Якутия - Бурятия.

Нов капитан на националния отбор на Якутия, двукратен шампион на Fedo Nuregun Serg (92 кг) за трети път, когато спечели това почтено заглавие. Започва с ранни победи над Амурчанин Дмитрий Еременко и Цадаши Дмийров, а друг буря баба Базаров с резултат 5: 0 беше победен във финала. На три срещи, Nuregun вкара 25 точки и не даде нито една точка.

Победители в тегло до 65 кг

В категорията до 65 кг, победителят на руското студентско първенство на Русия-2020 Константин Капров от град Чувраскинския регионален център за спортно обучение. В предварителни битки, той играе Балигто Хадапова (Буррия) 11: 1, другарю за националния отбор Петър Павлов (8: 0) и Солбон Туенбаярова (Буррия) 5: 0. В финала под атаката на Константин не може да се съпротивлява на Ердхам Будажанаев. Гледайки в сметката 12 точки, Якутан задуши врага!

Повече от всички участници се събраха в категорията на теглото до 61 кг - 17, от които нашите пет. Четири международни спортни майстори се борят в това тегло. Най-добрият резултат от бойците на Якут показа представител на републиканския център за спортно обучение на колекции от Rs (I), "Международен" Нюргун Александров. Анти-шампионската църква на Балджалимаев от територията на Транс-Байкал не се бори срещу миналогодишния шампион, след това сънната част на Бияман Яковлев (3: 2).

В полуфиналната среща, Nuregun се срещна с шампиона на Международния турнир "Дмитрий Коркин" и победителят на руско-2020 шампионата, Бурят Жард Дамдинов. Първият период завърши с резултат 0: 3 в полза на собственика на килима, през втория триминутна е по-активна от Дамдинов, който празнува победата с резултат 4: 1.

Нюргун Александров, който спечели Ананда Дашеев (Буррия), зае третото място, също бронзов медал бе удостоен със Семьон Владимиров.

Победители в тегло до 97 кг

Доволни сме ветеран на екипа на Якут, шампионът на международната турнирна серия от Голямата награда на Дмитрий Коркина 2011, 31-годишен кузма SIVTSEV (97 кг). Той показа на всички, че все още има прах в праха. Старшият треньор на Норма Улус спечели от "по-младите си братя" Харирскан Николаев и Андрей Аронов, а в борбата за "злато" срещу него заради нараняването не се биеше да се бори с шампионската Бурятия Алексей Анкек. Така Якутанин стана седемкратен шампион на Далечния Изток!

В Piggy Bank на екипа на Република Сакха, до 14 медала, утре, 14 февруари, атлети от тежест категории до 70, 74, 79 кг, включително капитана на спорта на международен клас Виктор за семена и Херман Устинов ще влязат