На 19 февруари тенизистът Даниел Медведев стана първият руски за 16-те години, който успя да влезе в финала на открития турнир на Австралия. В решаващ мач Медведев ще се срещне с първата ракета на света Новак Джокович. През 2005 г. победителят на "Австралия" беше легендарният тенисист Марат Сафин.

Сглобете за вас селекция от факти за спортиста, който вече създава история за руски тенис.

5 факти за тенисист Даниел Медведев - сребърен медалист на турнира на Големия шлем 16438_1

Биография Тенисист Даниел Медведев

Даниел е роден през 1996 г. в Москва. Семейството му е далеч от спорта: бащата работи в строителна компания, а майката отглежда деца. За малък Дани се търсят различни секции, така че той първо рисува живопис, плуване и шах, а след 6 години той отиде в тенис.

Медведев посети обичайното училище, завърши външно след 9 клас. Тогава той не възприемаше тенис като призвание, въпреки че се занимаваше с удоволствие. Често, в интервю, той се оплаква, че ако знае потенциала си, тя би обучила упорито. Отец Медведев се надяваше, че синът ще получи добър спортист. Затова той реши да изпрати Даниел след 16 години да тренира във Франция, където цялото семейство по-късно се премести. Въпреки че човекът влезе в Magimo, е необходимо да напуснат обучението си да се предадат напълно на спорта.

Медведев в младостта си. Снимка: Instagram Daniel Medvedev

Медведев в голям тенис

От 2014 г. руски започна професионална кариера в тенис: спечели първите заглавия и вече е направил година по-късно в atp Challenger Elite турнир. След още една година Даниел е квалификация в основната мрежа на турнира на Големия шлем, най-големият конкурс за тенис в света. А през януари 2017 г. достигна 65 места в класацията на играчите на тенис и дори победи третата ракета на света на Уимбълдън.

Най-големият дял на АТЦ Медведев спечели в Сидни през 2018 г., когато е 22 и успя да повтори успеха два пъти за сезон. В турнира в Швейцария Даниел загуби за Роджър Федерер, един от най-известните тенис играчи в света. До 2019 г. руснакът е 16 ракта на света и до края на 2020 г. успя да вземе 4 реда в класацията на тенис играчи.

Личният живот на Даниел Медведев

Даниел се опитва да не кандидатства за личен живот. От неговия Instagram научихме, че през септември 2018 г. спортист се оженил. Съпругата му е наречена Дария, но Медведев не споделя информация за това, за да защити отрицателно внимание в социалните мрежи. Известно е, че тя е и тенис играч.

Самият Даниел работи на себе си и посещава психолог поради прекомерна емоционалност.

Медведев със съпругата си Дариа. Снимка: Instagram Daniel Medvedva

Даниел Медведев в Австралия

Австралия отворен е един от турнирите на Големия шлем. Противникът на Медведев в финала на състезанието ще бъде оперативната ракета на света и победителя от 17 турнира на Големия шлем Новак Йокович. Трябва да се отбележи, че спортистите вече са се срещали през 2019 г. на турнира в Монте Карло, а след това победата печели руска.

Ако Медведев завладее заглавието на Австралия, той ще бъде втората ракета на света, преди класирането на АТФ на Доминика Тим и Рафаел Надал.

Медведев в полуфиналите на Австралия. Снимка: Instagram Daniel Medvedev

Медведев не успя да спечели в Австралия

Даниел не успя да повтори сръбския Новак Джокович, като загуби трите комплекта в открити финали на Австралия. Неговото поражение се обяснява с факта, че руснаците не разполагат с достатъчно умения, разнообразието на технологиите и надеждността на индивидуалните техники, особено нападателите.

Въпреки поражението, Медведев все още официално ще стане третата ракета на света в класацията на професионалисти тенис играчи.