Zloženie Komisie pre reformu bola schválená v Kazachstane
Astana. 23. marec. Kaztag - Zloženie Komisie o reforme bola schválená v Kazachstane, tlačovej služby Ministerstva poľnohospodárstva Kazachstanu republiky.
"V mene vedúceho štátu s cieľom prediskutovať normy návrhu Kódexu Kódexu Kazašskej republiky a výroba návrhov, bola vytvorená Komisia pre reformu pôdy. V tejto súvislosti predseda vlády Kazachstanu republiky Askar Mimin podpísal vyhlášku č. 62-P od 19.03.2021 "o zriadení komisie pre reformu pozemkov," hovorí správa v utorok.
Ako sa objasnilo týmto dokumentom, najmä všeobecné ustanovenia, ciele, organizácie a konanie Komisie, ako aj jeho zloženie, boli schválené.
Komisia na pozemku reformy zahŕňa: \ t
Tugzhanov
YOARY LUKPANOVICH
–
Podpredseda vlády Kazachstanskej republiky, predseda
Omarov
Saarean Kesikbaevich
–
Minister poľnohospodárstva Kazachstanskej republiky, podpredseda
Temperzhanov
Murat Baritovich
–
Predseda Výboru pre riadenie pôdy Ministerstva poľnohospodárskej republiky Kazachstanskej republiky, tajomník
Kyrykbaev
Arman Orazbaevich
–
Tajomník NUR OTAN Party (ako bolo dohodnuté)
Bektayev
Ali Abdikarimovich
–
Zástupca Senátu Parlamentu Kazachstanskej republiky, predseda ľudovej vlasteneckej strany "Auyl", predseda Výboru pre agrárne záležitosti, environmentálne riadenie a rozvoj vidieckych území (v koordinácii) \ t
Kul muhamad mukhtar abrarula
–
Zástupca Senátu Parlamentu Kazachstanskej republiky, predseda Výboru pre medzinárodné vzťahy, obranu a bezpečnosť (podľa dohody)
Bakkatarulu
Murat
–
Zástupca Senátu Parlamentu Kazachstanskej republiky, predseda Výboru pre sociálny a kultúrny rozvoj a vedu (ako bolo dohodnuté)
Kurishbaev
AHYLBEK KAHIGOVICH
–
MP Senát Parlamentu Kazachstanskej republiky, tajomníka Výboru pre agrárne záležitosti, environmentálne riadenie a rozvoj vidieckych území (ako bolo dohodnuté)
Sultánov
Yerik Khamzinovich
–
Zástupca Senátu Parlamentu Kazachstanskej republiky, tajomník Výboru pre hospodársku politiku, inovačný rozvoj a podnikanie (v koordinácii) \ t
Balbaev
Erlan Khailanovich
–
Zástupca Mazhilis Parlamentu Kazašskej republiky, člena demokratickej strany "Akzhol", predseda Výboru pre agrárne záležitosti (podľa dohody)
Konurov
AIKYN ORATOVICH
–
Zástupca Mazhilis Parlamentu Kazachstanskej republiky, predseda ľudovej strany Kazachstanu (ako bolo dohodnuté)
Wisimbaev
Askarbek Congrebekovich
–
Zástupca Mazhilis Parlamentu Kazachstanskej republiky (v koordinácii)
Tleukhan
Bekbolat Canaiuly
–
Zástupca Mazhilis Parlamentu Kazachstanskej republiky, člen Národnej rady verejnej správy pod prezidentom Kazachstanskej republiky (podľa dohody)
Šialený
Idos airollaevich
–
Zástupca Mazhilis Parlamentu Kazachstanskej republiky, člen Národnej rady verejnej správy pod prezidentom Kazachstanskej republiky (podľa dohody)
Abdigaliuli
Bridlicový
–
Zástupca Mazhilis Parlamentu Kazachstanskej republiky, člen Národnej rady verejnej správy pod prezidentom Kazachstanskej republiky (podľa dohody)
Smagul
Baytbek
–
Zástupca Mazhilis Parlamentu Kazachstanskej republiky, člen Národnej rady verejnej správy pod prezidentom Kazachstanskej republiky (podľa dohody)
Achimzhanov Zhanarbek Sadykanovič
–
Zástupca Mazhilis Parlamentu Kazachstanskej republiky (v koordinácii)
Nurkenova
Nurlan Zhanburyulaly
–
Zástupca Akima mesta Nur-Sultan
Azirbaev
MUKHT BAKYATOVICH
–
Zástupca Akim mesto Almaty
Aymanbetov
Maulen Zarlakovich
–
SCHYMKENT je námestník AKIM
Abdikalikovi Galimzhan Kenezhovich
–
Zástupca AKIM AKMOLA
Kenezhaanla
Ermek
–
Zástupca AKIM AKTOBE
Turnaliyev
Serik Melissovich
–
Zástupca AKIM ALMATY oblasti
Nurlybaev
Kairat Eskabylylyly
–
Zástupca Akim Atyrau Region
NURBAEV
Yerzhan Akhtanovich
–
Zástupca AKIMA Východného Kazachstanu
Mangowes
Mukhtar nauryzbayevich
–
Prvý námestník AKIM ZOSTUHUJÚCEHO KAZAKHSTANU
Nygmashev
BERIK BOLOTOVICH
–
Zástupca AKIM ZHAMYL REGIÓNU
Shardov
Serik Zhankolovich
–
Zástupca Akim Karaganda Region
Nurmukhambetov
Gauz torshanovich
–
Prvý námestník AKIM KOSTANAY REGIÓNU
Zhakhanov
BAKHYT DYUSENOVICH
–
Zástupca AKIM KYZYLORDA
Niyazov
Galymzhan Mukyrovich
–
Námestník regiónu AKIM Mangystau
BAYKHANOV
ASAIN KUANDYKOVICH
–
Zástupca AKIM PAVLODAR
Tasmaganbetov
Marat Imanbayevich
–
Prvý námestník AKIM NORTHOVEJ KAZAKHSTANE
Tahbaev
ULAN KALMUKHANOVICH
–
Zástupca AKIM TURKESTANU
Esseev
Yerbol yerkenovich
–
Riaditeľ - riaditeľ odboru poľnohospodársko-priemyselného komplexu a potravinárskeho priemyslu národnej komory podnikateľov Kazachstanu republiky "ATATEKEN" (podľa dohody)
Pokojný
Ivan Adamovich
–
Predseda Výboru poľnohospodársko-priemyselného komplexu Prezídia Národnej komory podnikateľov Kazašskej republiky "Ataryken" (podľa dohody)
Divarabaev
Zhiiguli Moldakalykovich
–
Prezident republikánskej verejnej asociácie "Únia poľnohospodárov Kazachstanu" (ako bolo dohodnuté)
Bisetayev
Kairat Serikbaevich
–
Predseda zjednotenia právnických osôb "Zväzu zemiakov a pestovateľov zeleniny Kazachstanu" (podľa dohody) \ t
Sadirbaev
Almazbek Zhumabekovič
–
Predseda Združenia individuálnych podnikateľov a právnických osôb "Národná asociácia Shepsumodes Kazachstanu Shopan ATA" (ako bolo dohodnuté)
Bacyv
Maksut Bakhtzhanovich
–
Predseda zjednotenia jednotlivých podnikateľov a právnických osôb "mäso zväzu Kazachstanu" (v koordinácii)
Toursbekov
ZOUTBEK KAUSBEKOVICH
–
Prvý podpredseda Svetovej asociácie Kazachs (ako bolo dohodnuté)
Zároveň
Dosluukhanbet Kalmahanulu
–
Predseda verejnej asociácie "Tғdyra", politický analytik (v koordinácii)
Hudaybergenov
Olzhas abdumilikovich
–
Riaditeľ partnerstva s ručením obmedzeným "Centra pre strategické iniciatívy", ekonóm (ako bolo dohodnuté)
Quat
Dauren Kasenovich
–
Spisovateľ, člen Národnej rady verejnej správy pod prezidentom Kazachstanskej republiky (v koordinácii) \ t
Tajan
Mukhtár Bolatkhanovich
–
Prezident Bathadan Taizhan Foundation, Verejný herec (ako bolo dohodnuté)
Sudný
Zhanibek
–
Verejná postava, spisovateľ (ako bolo dohodnuté)
Basaarbek
BAKYTZHAN ZHUMABEKU
–
Riaditeľ partnerstva s ručením obmedzeným "Bazarbek & Partners", advokát (ako bolo dohodnuté)
Tolovakbay
Maksat
–
Novinár (ako bolo dohodnuté)
Zhumaly
Rasul Berechetovich
–
Politický analytik, člen Národnej rady verejnej rady podľa prezidenta Kazachstanskej republiky (v koordinácii) \ t
Bashimov
Marat Sovovic
–
Riaditeľ Expertného ústavu európskeho práva a ľudských práv, politického obchodu (v koordinácii)
Oshakbaev
Rakhim sakenovich
–
Riaditeľ verejnej nadácie "Talap aplikovaný výskumný centrum", ekonóm (ako bolo dohodnuté)
Abenov
MURAT ABDULLAMITOVICH
–
Predseda združenia právnických osôb "Národná komora vzdelávania a inovácií" Serpin ", verejné číslo (v koordinácii)
Tereshchenko
Sergey Aleksandrovich
–
Prezident Združenia právnických osôb "Národná únia včelárov Kazachstanu" Bal-Ara ", almatý región (podľa dohody)
Stlačte BOLATBEK
–
Predseda zjednotenia jednotlivých podnikateľov a právnických osôb "Union of Sadovodov", Turkestanský kraj (podľa dohody)
Zhainbaeva
Nursaul Aisagalievna
–
Predseda verejnej asociácie "Združenie roľníckeho (farmára) a poľnohospodárskych družstiev" Agrorost ", Mangistau Oblast (ako bolo dohodnuté)
Dosmukhambetov Temirkhan Mynaidarovich
–
Zakladateľom partnerstva s ručením obmedzeným "BaysServo-Agro", almatý región (podľa dohody)
Bukanov
Siran Balkenovič
–
Zakladateľ o partnerstve s ručením obmedzeným "Karkyn", hrdina práce Kazachstan, Kostanay Region (ako bolo dohodnuté)
Signalizácia
Nurlan Schynbayevich
–
Zakladateľ o partnerstve s ručením obmedzeným "Aktep", Aktobe Region (ako bolo dohodnuté)
KHAJANAZAROV AIDARBEK ASANOVICH
–
Leader: generálny riaditeľ partnerstva s ručením obmedzeným "Olja Agro", Kostanay Region (ako bolo dohodnuté)
Ulice
Batyrbek Tursunbekovich
–
Generálny riaditeľ spoločnosti AGROOFIRMA TNK LIMITED Company, Akmolinskaya Oblast (ako bolo dohodnuté)
Jachasyylov
ASEN DULATOVICH
–
Riaditeľ partnerstva s ručením obmedzeným "GORMALLZAVOD", AKMOLA (ako bolo dohodnuté)
Jakribev
Murat Urynbaevich
–
Riaditeľ partnerstva s ručením obmedzeným "Beles Agro", Západné Kazachstan (ako bolo dohodnuté)
Kasicín
Alexander Anatolyevich
–
Riaditeľ partnerstva s ručením obmedzeným "Galitskoe", Pavlodarský kraj (podľa dohody)
Nygmetov
Seitzhapar alshinbekovich
–
Riaditeľka s ručením obmedzeným partnerstvom "Kainar", KARAGANDA AREGION (ako bolo dohodnuté)
Abitaev
Farid Kumashevich
–
Riaditeľ partnerstva s ručením obmedzeným "Skúseným ekonomickým kultúrnym ekonomickým kultúram", východného Kazachstanu (ako bolo dohodnuté)
Urazbaev
Silau Shaimarkovich
–
Riaditeľ partnerstva s ručením obmedzeným "Karakuduk", Pavlodarský kraj (podľa dohody)
Shagirtaev
IMAMZAD KUANYSHBAYEVICH
–
Riaditeľ s ručením obmedzeným partnerstvom "Tan Ltd", Kyzylorda Region (ako bolo dohodnuté)
Iskakov
Narai Zhumataulu
–
Riaditeľ AGROOFIRMA KARA OZACKU, RIADITEĽA AGROOFIRMA KARA OZACKU, AKMOLINSKAYA Oblast (ako bolo dohodnuté)
Zechenko
Gennady gennadyevich
–
Riaditeľ veliteľského partnerstva "Zenchenko a K", North Kazachstan (v koordinácii)
Mambetova
Yerkebul Nurmagambetovich
–
Leader: Generálny riaditeľ Mambetovskej a Company, región North Kazachstan (v koordinácii)
Eggambáv
Orazhelda Uthegenovich
–
Vedúci poľnohospodárskej výroby družstevných "Orazhelda DATKA", Turkestanská oblasť (podľa dohody)
Eggambáv
Kerimhan
–
Vedúci vedeckého a produktívneho roľníka "Agrotechnology", Kyzylorda Region (ako bolo dohodnuté)
Zhabak
Igor Vasilyevich
–
Vedúci roľníckej farmy "šance", Karaganda Region (ako bolo dohodnuté)
Khilnichenko Alexander Viktorovich
–
Zástupca predseda predstavenstva Hilnichenko a K, Dedidnership, Almatý región (v koordinácii)
Manat
SAKHA UZAKOVICH
–
Vedúci roľníckej farmy "Aspan Agro", Zhambylská oblasť (podľa dohody)
NURBAEV
Talap dauletbayevich
–
Vedúci roľníckej farmy "Nursultan", Zhambylská oblasť (podľa dohody) \ t
Sarmanov
MURAT SATYBALDIEVICH
–
Vedúci roľníckej farmy "Nurly dala", región Atyrau (ako bolo dohodnuté)
Baljogitov
Seitzhan Kapanovich
–
Hlava roľníckej farmy "Delicate ATA", región Atyrau (po dohode)
Tokshev
Oralbek Nurmukhanbetovich
–
Vedúci roľníckej farmy "Beach", východa Kazachstan (ako bolo dohodnuté)
Alishev
Kasibek KurmangAlich
–
Vedúci roľníckej farmy "Arman-M", Aktobe Region (ako bolo dohodnuté)