په قزاقستان کې د ځمکني اصلاحاتو کمیسیون جوړښت تصویب شو
ایسټانا. مارچ 23. کازټاګ - د قزاقستان د راپورونو له مخې د ځمکني اصلاحاتو کمیسیون جوړښت تصویب شو.
"د بهرنیو چارو وزارت په استازیتوب چې د قزاقستان جمهوریت او د پروپوزلونو د تولید د ادارې په اړه خبرې کوي، د میشتو اصلاحاتو کمیسیون رامینځته شو. په دې اړه، د قزاقستان عسکر جمهوریت جمهور جمهوریت جمهوریتی وزیر مین مین میمن فرمان د 19.03.203.2021 څخه د ځمکی د اصلاحاتو په ککړ کمیسیون جوړ کړ. "
لکه څنګه چې د دې سند لخوا توضیح شوی، په ځانګړي توګه، د کمیسیون عمومي احکام، اهداف او پروسه، تصویب شو.
د ځمکې د اصلاحاتو کمیسیون په دې کې شامل دي:
tugzhanv
محادی لوک پینویچ
–
د قزاقستان جمهوریت د جمهوریت د لومړي وزیر مرستیال، رییس
اورمف
سادیان کاکسبویټ
–
د قزاقستان د کرنې وزیر، د رییس مرستیال
tomuirjanv
موریت باریتوچ
–
د قزاقستان جمهوریت، منشي د ځمکې مدیریت په اړه د کمیټې رییس
کیریکیبوف
ارمان اورازیبافویچ
–
د نور اوتان ګوند منشي (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
bektayev
علي عبدتيسمېچ
–
د کرجنستان جمهوریت د پارلمان د مشرانو جرګې معین، انډيواله،، د کرنيوا چارو په اړه د خلکو د وطنپالنې ګوند رییس "آیل" مشر، د چاپیریال مدیریت او پراختیا (په همغږۍ کې)
د کلحمد مختار اراتربر
–
د قزاقستان جمهوریت د پارلمان معینیت، د كززاكي جمهوريت، دفاع او امنيت د کمېټې رییس،
بختالبالولو
مور
–
د قزاقستان جمهوریت د پارلمان معینیت، په ټولنیز او کلتوري پرمختیا او ساینس کې د کمیټې رییس، رییس
کورشیبوف
ایهیلبک khigovich
–
د کرزستان د مشرانو جرګې رییس، قزاقستان جمهوریت، د کرنیزو چارو د کمیټې د کمیټې منشي، د کلیو د سیمو د چاپیریال مدیریت او پراختیا (لکه موافقه شوې ده)
سلطانوف
یارک کامازینویچ
–
د قزاقستان جمهوریت، قزاقستان جمهوريت، د اقتصادي پالیسۍ په اساس د پارلمان معینیت، نوښتلي پرمختګ او کانګریزي)
بلف
ایرلان خدناوچ
–
د قزاقستان جمهوریت د پارلمان مرستیال، د قزاقستان جمهوریت، د دیموکراتیک ګوند جمهوریت، اکزال "غړي، د کرنې د چارو د کمیټې رییس (لکه څنګه چې موافق دی)
کونروف
ایبین اوراټوچ
–
د قزاقستان جمهوریت د پارلمان معینیت، قزاقستان د خلکو د ګوند مشر، د قزاقستان د ګوند مشر (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
معدې
پوښتنه کونکی کابلیبکوویچ
–
د قزاقستان جمهوریت (په همغږۍ کې د مظهلیس مرستیال
تکلاکان
بیکبال توپاملی
–
د قزاقستان جمهوریت د پارلمان معین، د قزاقستان جمهوریت له ولسمشر څخه د خلکو د ملي شورا غړی (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
سیریم
ایډیو امیرورولویچ
–
د قزاقستان جمهوریت د پارلمان معین، د قزاقستان جمهوریت له ولسمشر څخه د خلکو د ملي شورا غړی (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
عبدالوړی
بیررک
–
د قزاقستان جمهوریت د پارلمان معین، د قزاقستان جمهوریت له ولسمشر څخه د خلکو د ملي شورا غړی (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
smagol
بیتبک
–
د قزاقستان جمهوریت د پارلمان معین، د قزاقستان جمهوریت له ولسمشر څخه د خلکو د ملي شورا غړی (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
توریمزانو سوهنربیک سادیک سایکلانوچ
–
د قزاقستان جمهوریت (په همغږۍ کې د مظهلیس مرستیال
نورکزو
د نوالا زنبیرولي
–
د نور - سلطان ښار مرستیال
ایزبیوف
مخت بکیټوف
–
د الماتیت ښار مرستیال
ارمینبيوف
مولن زرلکویچ
–
د Schymket مرستیال اکیم
عبدالائیک ګیمان کینزویچ
–
د اکیم اکوما سیمه معین
کینزیاالا
ایریمک
–
د اکیم اکواټو ټولنې مرستیال
tardaliev
د سرور میسسویچ
–
د البتيات د سیمې د اکیم معاون
نوښتبیبوف
د کیرت ایسکابیالی په بل
–
د A A A A A ATYRRU سیمه معین
نوبیوف
Yerzanan ahtanovich
–
د ختیځ قزاقستان سیمې مرستیال
فوکووا
مختار اوريزابیوټ
–
د لویدیځ قزاقستان سیمې لومړۍ مرستیال
نیباسوهوف
بریک بالهوچویچ
–
د اکیم زاهم زون معاون
شینروف
forkekzykolovich
–
د اکیم کیرګندا سیمه
نورموکاسبووموف
د ګوز تورسانویچ
–
د اکوم کوهانیا لومړۍ ناظمتي سیمه
ضخانوف
بیه ډیوسینویچ
–
د اکیم کیوییولوارډ
نیازوف
ګیلامان ماکیرووچ
–
د اکمیم میسمیو د سیمې معاون
باخانف
اینینا کوډوکوویچ
–
د اکیم د PVLLOdar سیمې معاون
تیموممانبیوف
مارت ايبایچ
–
د شمالي قزاقستان سیمې لومړۍ مرستیال
تاحبیب
ایلن کلموکانویچ
–
د ترکستان سیمه مرستیال
ESSEVEVEV
yerbol yerkonovich
–
د مدیریت مدیر - د قزاقستان جمهوریت د زراعتي - صنعتي صنعتونو رییس "عطاء" (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
سویر
ایوان اډمیووچ
–
د قزاقستان جمهوریت د کانګریو د کانترمايي وزارت د ولسمشرۍ د ولسمشرۍ د جمهوري ریاست د ملي اردو د کانترمايي خونې د کمیټې رییس "عطاء" (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
دیالاتو
ژیړۍ مډډکاکوویچ
–
د جمهوريت د جمهوري غوښتونکي عامه ټولنې اتحادیې "رییس د قزاقستان د کروندګرو اتحادیې" (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
Bestatayivev
د کیمیټ سکنیکبویټ
–
د قزاقستان د کچالو او سبزیجاتو کروندګرو "اتحادیې د قانوني شرکتونو د" اتحادیې د اړوندو ادارو د یووالي رییس
سادرهبایف
المضبیک زهمبلکویچ
–
د قزاحستان د شنډان اتا د شاپانت اتم د هپوشینو ملي اتحادیه د غړو د غړو د غړو ملي ټولنه "(لکه موافقه وشوه)
بیکسیف
مکسټ بختانویچ
–
د قزاقستان "غوښې اتحادیې" د انفرادي متشبثینو او قانوني بنسټونو "د یووالي رییس
ټرسوکوکوف
ztebek kusbocovich
–
د قزاقستانو د نړۍ د ټولنې لومړۍ مرستیال (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
په ورته وخت کې
Dowslakanbet کالاميانول
–
د عامه ټولنې رییس "، سیاسي شنونکی (په همغږۍ کې)
hudaybergonav
اولزادس عبدالماللکو
–
د محدودو نوښتونو "لپاره د محدود مسؤلیت شراکت رییس، اقتصاد پوه (لکه موافقه
کټ
دردا کوسینویچ
–
لیکوال، د قزاقستان جمهوریت له ولسمشر) د خلکو د ملي شورا غړی (په همغږۍ کې)
تاجکان
د مختار باتټکاکانویچ
–
د باتن ټیوزن فاونډیشن، عامه لوبغاړی (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
سراحي
زینیټیک
–
عامه ارقام، لیکوال (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
باساربک
بکویټ جومبابو
–
د دې د محدود مسؤلیت ملګرتیا رییس
طلوعواکبای
مچات
–
ژورنالیست (لکه څنګه چې موافقه شوی)
زهم
رسول بیرچوټوف
–
سیاسي کارپوه، د قزاقستان جمهوریت له ولسمشر) د خلکو د باور ملي شورا غړی (په همغږۍ کې)
بشیموفوف
د مارت سووویوینی
–
د اروپایي قانون او بشري حقونو او بشري حقونو انسټیټیوټ، سیاسي پلورنځی (په همغږۍ کې)
اوسهاکبیوف
راخیم شیکچویچ
–
د عامه بنسټ "د تالپ پلي شوي څیړنیز مرکز"، اقتصاد پوه (لکه موافقه)
ابنوف
مراعات عبداللطویچ
–
د حقوقي ادارو د ټولنې رییس "د زده کړې او د پوهاوي اتباع" سیپین "، عامه شکل (په همغږۍ)
اوریدنوکونکوکو
سارجیز اکسندرووچ
–
د حقوقي بنیادونو د ټولنې د ټولنې ولسمشر "د قزاقستان پلازمېنې" ملي اتحادیه "بال - آرا"، الماتی سیمه (لکه څنګه چې موافقه شوې ده)
کال کلارک فشار ورکړئ
–
د ترکوکوف "، د ترکوکستان سیمه" د سرلککوف "د انفرادي متخصصینو او حقوقي شرکتونو د یووالي رییس (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
زینبیویا
نرسولا aisagalivena
–
د فیضی ټولنې رییس "د بزګریانو ټولنې (کروندګر) او کرهنیزه کوپراتیفونو او کرهنیز کوپراتیفونو"، منګیستوار
د دوسسموک تالاتف فرمنوخان میانیداووچ
–
د محدود مسؤلیت شراکت تاسیس کونکی "ورکونکییو - اګر"، الماتی سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
بکوانوف
سیرن بلوکونيوچ
–
د محدود مسؤلیت ملګرتیا "کارکین" بنسټ ایښودونکی، د قزاقستان، کوسټانای سیمې د کار هیرو (لکه څنګه چې موافقه شوی)
سیګنالین
نورلان براینبایچ
–
د محدود مسؤلیت ملګرتیا موسسه "AKTEP"، د اکمب سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
دجاجروووف کاکاربیک اسناویچ
–
رهبر: عمومي مسؤلیت شریکان "اوولایا سیمه" د کستانای سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
ualiv
باتربیک تورانبکوچ
–
د زراعتیمرما TNK محدود مکلفیت شرکت، د اکرولوینسکیا اوخوالې (لکه څنګه چې موافقه شوی)
جیکسيلوف
اسین ډولټویچ
–
د محدود مسؤلیت ملګرتیا رییس GULULLLILLLLLLLLLLAVOD "، لکه څنګه چې موافقه وشوه)
جکجيف
مراطرات اریاناچیویچ
–
د محدود مسؤلیت مشارکت رییس، د قرغو ارورو "، د لویدیز قزاقستان سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
کاسیین
الیګزانډر انټویلویچ
–
د محدود مسؤلیت مشارکت رییس "ګیټسوکو"، دیولودار سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
nygmotov
setzzapar alhinbokocohich
–
د محدود مسؤلیت مشارکت رییس ملیت "، کرګاډا سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
ایبیټیفیف
فرید کاماشیوچ
–
د محدود مسؤلیت ملګرتیا رییس "تجربه لرونکي اقتصادي فرهنګونه"، د ختیځ قزاقستان سیمې (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
امیزابیفیف
سیلیو شیمرکوچ
–
د محدود مسؤلیت ملګرتیا رییس "کرهکډوک"، د ساهودارډ سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
شګیرف
امامزاد کوانشبایچ
–
د محدود مسؤلیت شراکت مشارکت "TINLDD"، د کیمویلا سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
iskakov
ناري ژړول
–
د زراص کررما کاره آرا اتراک رییس د آرارود آرار اوزکیا او همدارنګه موافقه وشوه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
زینچینکو
jennaady QNenadievich
–
د امر شراکت "زینچینکو رییس، زینچینکو او K"، د شمالي قزاقستان سیمه (په همغږۍ کې)
مابوف
yerkbul NaumaGamtovich
–
مشر: د میونټو او شرکت عمومي رییس، د شمالي قزاقستان سیمه (په همغږۍ کې)
هګۍ
اورازویلډا URHRGGANVHICH
–
د زراعت تولید د همکارۍ کوپراتیف مشر، عری زیلډډا ډیټا "، د ترکوکستان اوبدل (لکه څنګه چې موافقه شوی)
هګۍ
کرمان
–
د ساینسي او محصول د بزګرانو فارم "د کریووشولوژن سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
زبانک
igor vaslaeevich
–
د کروندګر فارم "چانس" مشر، کرګندا سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
خلیلینکلین الیګزانډر ویکټوریووچ
–
د هیلیکینکو او K، داستانیزم، الماتی سیمې (په همغږۍ کې د الماتی سیمې (په همغږۍ)
مانت
ساکها ازکویچ
–
د کروندګر فارم مشر اسپرو ګرورو "، د زاهبیل سیمه (لکه څنګه چې موافقه شوی)
نوبیوف
ټیلپ ډیلبیووچ
–
د کروندګر فارم مشر "نورسلیان"، ظالم سیمه (د تړون له مخې)
سرمانف
مراطرات ستباډ
–
د کروندګرو مشر "د اتیرا سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
بلجګیټوف
سییټزان کپانووف
–
د کروندګرو فارم "نازک ایتا"، د اتیرا سیمه (په موافقه)
ټکسي
اوزبیک نوعبشانبولوټ
–
د خارش فارم "ساحل" مشر، ختیځ قزاقستان سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)
ALISHV
کاسیټیک کرمیرګالویچ
–
د کروندګرو فارم مشر "ارمان م"، د اکمب سیمه (لکه څنګه چې موافقه وشوه)