Sammensetningen av landreformkommisjonen ble godkjent i Kasakhstan
Astana. 23. mars. Kaztag - sammensetningen av landreformkommisjonen ble godkjent i Kasakhstan, pressetjenesten i Landbruksdepartementet til Republikken Kasakhstan-rapporter.
"På vegne av statsoverhodet for å diskutere normer for utkastet til landskoden i Republikken Kasakhstan og produksjon av forslag, ble det opprettet en provisjon om landreform. I denne forbindelse undertegnet statsministeren i Republikken Kasakhstan Askar Mimin et dekret nr. 62-P fra 19.03.2021 "På etableringen av en landreformkommisjon, sier rapporten på tirsdag.
Som avklart av dette dokumentet, spesielt de generelle bestemmelsene, målene, organisasjonen og prosedyren i Kommisjonen, samt sammensetningen, ble godkjent.
Kommisjonen på landreformen inkluderer:
Tugzhanov.
Yeral Lukpanovich
–
Stedfortredende statsminister i Republikken Kasakhstan, leder
Omarov.
Saarean Kesikbaevich
–
Landbruksminister i Republikken Kasakhstan, nestleder
Temirzhanov.
Murat Baritovich.
–
Leder av komiteen om landforvaltning av Landbruksdepartementet i Republikken Kasakhstan, Sekretær
Kyrykbaev.
Arman Orazbaevich.
–
Sekretær for Nur Otan Party (som avtalt)
Bektayev.
Ali Abdikarimovich
–
Nestleder av Senatet i parlamentet i Republikken Kasakhstan, leder av folkets patriotiske parti "Auyl", leder av komiteen om agrariske saker, miljøledelse og utvikling av landlige territorier (i samordning)
Kul Muhamad Mukhtar Abrarula
–
Stedforementen til Senatet i Perllamentet i Republikken Kasakhstan, leder av komiteen om internasjonale relasjoner, forsvar og sikkerhet (som avtalt)
Bakkatarulu.
Murat.
–
Stedforementen til Senatet til Perllamentet i Republikken Kasakhstan, leder av komiteen for sosial og kulturell utvikling og vitenskap (som avtalt)
Kurishbaev.
Ahylbek Kahigovich
–
MP av senatet i parlamentet i Republikken Kasakhstan, Komiteens sekretær for agrariske saker, miljøledelse og utvikling av landlige territorier (som avtalt)
Sultanov.
Yerik Khamzinovich
–
Nestleder av parlamentet i Republikken Kasakhstan, Komiteens sekretær om økonomisk politikk, innovativ utvikling og entreprenørskap (i samordning)
Balbaev.
Erlan Khailanovich
–
Nestleder av Mazhilis av parlamentet i Republikken Kasakhstan, et medlem av det demokratiske partiet "Akzhol", leder av komiteen om agrariske saker (som avtalt)
Konuruv.
Aikyn Oratovich
–
Stedfortreder av Mazhilis av parlamentet i Republikken Kasakhstan, leder av folkets parti i Kasakhstan (som avtalt)
Wisimbaev.
Askarbek Congrebekovich.
–
Stedfortreder av Mazhilis-parlamentet i Republikken Kasakhstan (i koordinering)
Tleukhan.
Bekbolat Canaiuly.
–
Stedfortreder av Mazhilis of the Perlliament of Republikken Kasakhstan, et medlem av National Council of Public Trust under presidenten i Republikken Kasakhstan (som avtalt)
Sarym.
Idos AmirollaEvich.
–
Stedfortreder av Mazhilis of the Perlliament of Republikken Kasakhstan, et medlem av National Council of Public Trust under presidenten i Republikken Kasakhstan (som avtalt)
Abdigaliuli.
Beric.
–
Stedfortreder av Mazhilis of the Perlliament of Republikken Kasakhstan, et medlem av National Council of Public Trust under presidenten i Republikken Kasakhstan (som avtalt)
SMAGUL
Baytbek.
–
Stedfortreder av Mazhilis of the Perlliament of Republikken Kasakhstan, et medlem av National Council of Public Trust under presidenten i Republikken Kasakhstan (som avtalt)
Achimzhanov Zhanarbek Sadykanovich
–
Stedfortreder av Mazhilis-parlamentet i Republikken Kasakhstan (i koordinering)
Nurkenov.
Nurlan Zhanbursyululy
–
Varsel AKIM av byen Nur-Sultan
Azirbaev.
Mukht Bakyatovich.
–
Varsel AKIM av Almaty-byen
Aymanbetov.
Maulen Zarlakovich
–
Schymkents nestleder AKIM
Abdikalikov Galimzhan Kenezhovich
–
Nestleder Akim Akmola Region
Kenezhaanla.
Ermek.
–
Nestleder Akim Aktobe Region
Turdaliyev.
Serik Melissovich.
–
Stedfortredende AKIM av Almaty Region
NURLYBAEV
Kairat Eskabylulyuly
–
Nestleder Akim Atyrau-regionen
Nurbaev.
Yerzhan Akhtanovich
–
Varsel AKIM i East Kasakhstan-regionen
Mankowes.
Mukhtar Nauryzbayevich
–
Første nestleder AKIM i Vest-Kasakhstan-regionen
NYGMASHEV
Berik Bolatovich.
–
Nestleder Akim Zhambyl-regionen
Shadarov
Serik Zhankolovich
–
Nestleder Akim Karaganda Region
Nurmukhambetov.
Gauz Torshanovich
–
Første nestleder Akim Kostanay-regionen
Zhakhanov.
Bakhyt Dyusenovich.
–
Nestleder Akim Kyzylorda Region
Niyazov.
Galymzhan Mukyrovich.
–
Nestleder Akim Mannystau-regionen
Baykhanov.
Asain Kuandykovich
–
Nestleder Akim Pavlodar Region
Tasmaganbetov.
Marat Imanbayevich.
–
Første nestleder AKIM i Nord-Kasakhstan-regionen
Tahbaev.
Ulan Kalmukhanovich
–
Nestleder AKIM av Turkestan-regionen
EsensEv.
YERBOL YERKENOVICH.
–
Administrerende direktør - Direktør for Institutt for agroindustriell kompleks og næringsmiddelindustrien til National Chamber of Entreprenører i Republikken Kasakhstan "ATAMEKEN" (som avtalt)
Sauer.
Ivan Adamovich.
–
Stolen i komiteen i det agroindustrielle komplekset i presidiet i det nasjonale kammeret i entreprenører av Republikken Kasakhstan "ATAMEKEN" (som avtalt)
Dairabaev.
Zhiguli MoldakalyKovich
–
President of the Republican Public Association "Union of Farmers of Kasakhstan" (som avtalt)
Bisetayev.
Kairat Serikbaevich
–
Forening av forening av juridiske enheter "Union of poteter og grønnsaker produsenter av Kasakhstan" (etter avtale)
Sadirbaev.
Almazbek Zhumabekovich
–
Forening av foreningen av individuelle entreprenører og juridiske enheter "National Association of Shepsumodes of Kasakhstan Shopan Ata" (som avtalt)
Bacvv.
Maksut Bakhtzhanovich
–
Forening av forening av individuelle entreprenører og juridiske enheter "Meat Union of Kasakhstan" (i samordning)
Toursbbekov.
Zoutbek Kausbekovich.
–
Første nestleder i World Association of Kasakhs (som avtalt)
Samtidig
Dosluukhanbet Kalmahanulu.
–
Forvaltningsformann "Tғdyra", politisk analytiker (i samordning)
Hudaybergenov.
Olzhas Abdumalikovich
–
Direktør for det begrensede ansvarspartnerskapet "Senter for strategiske initiativer", økonom (som avtalt)
Quat.
Dauren Kasenovich.
–
Writer, medlem av National Council of Public Trust under presidenten i Republikken Kasakhstan (i samordning)
Tajan.
Mukhtar Bolatkhanovich
–
President for Batholan Taizhan Foundation, offentlig skuespiller (som avtalt)
Saddy.
Zhanibek.
–
Offentlig figur, forfatter (som avtalt)
Basaarbek.
Bakytzhan Zhumabeku.
–
Direktør for aksjeselskapets partnerskap "Bazarbek & Partners", advokater (som avtalt)
Tolovakbay.
Maksat
–
Journalist (som avtalt)
Zhumaly
Rasul Berechetovich
–
Politisk analytiker, medlem av National Council of Public Trust under Republikken Kasakhstan (i samordning)
Bashimov.
Marat Sovovovic.
–
Direktør for Expert Institute for europeisk lov og menneskerettigheter, politisk butikk (i samordning)
Oshakbaev.
Rakhim Sakenovich.
–
Direktør for det offentlige fundamentet "Talap Applent Research Center", økonom (som avtalt)
Abenov.
Murat Abdullamitovich
–
Styreformann for Association of Juridal Entities "National Chamber of Education and Innovation" Serpin ", offentlig figur (i samordning)
Tereshchenko.
Sergey Aleksandrovich.
–
President i Association of Legal Entities "National Union of Beeekeepers of Kasakhstan" Bal-Ara ", Almaty Region (som avtalt)
Trykk bolatbek.
–
Foreningsformann for forening av individuelle entreprenører og juridiske enheter "Union of Sadovodov", Turkestan Region (som avtalt)
Zhainbaeva.
Nursaul Aisagalievna
–
Styreformann for Public Association "Forening av bonde (bondegård) og landbruksoperatører" Agrorost ", Mangistau Oblast (som avtalt)
Dosmukhambetov Temirkhan Mynaidarovich
–
Grunnlegger av aksjeselskapets partnerskap "BAYSERVO-AGRO", Almaty-regionen (som avtalt)
Bukanov.
Siran Balkenovich.
–
Grunnlegger av det begrensede ansvarspartnerskapet "Karkyn", Herrens helt av Kasakhstan, Kostanay-regionen (som avtalt)
Signalin.
Nurlan Schynbayevich
–
Grunnlegger av det begrensede ansvarspartnerskapet "AKTEP", Aktobe-regionen (som avtalt)
Khojanazarov Aidarbek Asanovich.
–
Leader: General Direktør for aksjeselskapets partnerskap "Olja Agro", Kostanay Region (som avtalt)
Ualiev.
Batyrbek Tursunbekovich.
–
General Direktør for AgrooFirma TNK Limited Aksjefirma, Akmolinskaya Oblast (som avtalt)
Jachaseylov.
Asen Dulatovich.
–
Direktør for det begrensede ansvarspartnerskapet "Gormallzavod", Akmola-regionen (som avtalt)
Jakibev.
Murat Urynbaevich
–
Direktør for aksjeselskapets partnerskap "Beles Agro", Vest-Kasakhstan-regionen (som avtalt)
Casicin.
Alexander Anatolyevich.
–
Direktør for aksjeselskapets partnerskap "Galitskoe", Pavlodar Region (som avtalt)
Nygmetov.
Seitzhapar Alshinbekovich
–
Direktør for aksjeselskapets partnerskap "Kainar", Karaganda Region (som avtalt)
Abitaev.
Farid Kumasheevich
–
Direktør for aksjeselskapets partnerskap "erfarne økonomiske kulturelle økonomiske kulturer", East Kasakhstan regionen (som avtalt)
Urazbaev.
Silau Shaimarkovich
–
Direktør for aksjeselskapets partnerskap "Karakuduk", Pavlodar Region (som avtalt)
Shagirtaev.
Imamzad Kuanyshbayevich
–
Direktør for aksjeselskapets partnerskap "Tan Ltd", Kyzylorda Region (som avtalt)
Iskakov.
Narai Zhumataulu.
–
Direktør for AgrooFirma Kara Ozack, direktør for AgrooFirma Kara Ozack, Akmolinskaya Oblast (som avtalt)
Zenchenko.
Gennady Gennadyevich
–
Direktør for det befalte partnerskapet "Zenchenko og K", Nord-Kasakhstan-regionen (i koordinering)
Mambetov.
Yerkebul Nurmagambetovich
–
Leader: Generaldirektør for Mambetov og Company, Nord-Kasakhstan-regionen (i koordinering)
Eggambaev.
Orazhelda Uthegenovich
–
Leder av landbruksproduksjon Cooperative "Orazhelda Datka", Turkestan oblast (som avtalt)
Eggambaev.
Kerimhan.
–
Leder av den vitenskapelige og produktive bondegården "Agrotechnology", Kyzylorda-regionen (som avtalt)
Zhabak.
Igor Vasilyevich
–
Hodet på bondegården "sjanse", Karaganda-regionen (som avtalt)
Khilnichenko Alexander Viktorovich.
–
Nestleder i styret i Hilnichenko og K, avvensjon, Almaty Region (i koordinering)
Manat
Sakha Uzakovich.
–
Hodet på bondegården "Aspan Agro", Zhambyl-regionen (som avtalt)
Nurbaev.
Talap Dauletbayevich
–
Hodet på bondegården "Nursultan", Zhambyl-regionen (etter avtale)
Sarmanov.
Murat SatybalDiVich
–
Hodet på bondegården "Nurly Dala", Atyrau-regionen (som avtalt)
Baljogitov.
Seitzhan Kapanovich.
–
Hodet på bondegården "delikat ATA", Atyrau-regionen (i samsvar)
Toksjev.
Oralbek Nurmukhanbetovich
–
Hodet på bondegården "Beach", East Kasakhstan-regionen (som avtalt)
Alishev.
Kasibek KurmangalieLich.
–
Hodet på bondegården "Arman-M", Aktobe-regionen (som avtalt)