"Миранчук се претвори во дух" - Италијанските медиуми го критикуваа Алексеј

Anonim

Откако го освои "Лацио" во четвртфиналето на Италијанскиот куп во средината на минатата недела ", Аталанта" не можеше да го повтори успехот на неделата со истиот ривал веќе во рамките на серијата А.

Јан Пјеро Гасирини не е изненаден изглед на Алексеј Miranchuk Во почетната постава на Bergamascus италијанскиот печат, ослободувајќи го рускиот јазик од првите минути од играта.

Нападот од средниот ред на рускиот национален тим овој пат беше забележлив на теренот и не успеа да создаде една мала остра точка на портата на Пепе Руир. Miranchuk го напушти тревникот 53 минути од натпреварот, кога неговиот тим изгоре 0-2. Заменет Хрват Хрвати Марио Палишх го намали јазот на сметката, но 10 минути пред крајот на играта "Лацио" повторно доби удобно предност на два гола и го донесе средбата со конечната победа 3-1.

Италијаните весници и електронските медиуми се апсолутно подеднакво ценети од говорот на рускиот играч од средниот ред, ставајќи ги "пет" на скала од 10 точки.

Hasperini од првите минути од натпреварот тргна Алексеј до левиот напад, но рускиот беше речиси изгубен таму. На крајот од првата половина, менторот Аталанта го пресели Мирачук на десно, сепак, и во оваа позиција дејствуваше со истиот успех.

Миранчук неочекувано зазеде место во стартната постава "Аталанти" наместо Песин. Во одбрана, тој мораше да работи против Милович-Савич, и овој дуел, очигледно, го исфрли од својата сила. "Изгуби пониско!", "Гасирини извикуваше Алексеј, но беше тешко да се брани.

Тренерот верува во Миранчук, кој веќе зборува за многу работи, но се очекуваше да биде повеќе во улога на играч кој беше нанесен. Сепак, Алексеј беше сосема невидлив прво лево, а потоа и на десната страна на нападот.

La Gazzetta Dello Sport - 5.0 играше премногу несериозно и никогаш не го пронајде моментот да го земе.

Тој повторно одеше околу полето како дух. Тешко е да се разбере што е проблемот на овој човек, бидејќи ги има сите квалитети и вештини за да играат добро.

Тој едвај влегол во натпреварот, подалеку од откако чувството станало дека тој бил распуштен на теренот.

Се наоѓа од првите минути на левата страна, Miranchuk остана надвор од тимот напаѓање игра. Пред завршувањето на првата половина, Basp ја промени својата позиција, каде што рускиот изгледаше малку поактивен, но тоа не беше доволно.

Miranchuk доживува проблеми со потрагата по соодветна позиција на теренот. Имајќи ја играше одлучувачката улога во натпреварот на италијанскиот куп, денес се претвори во дух. Некако се манифестира само на крајот од првата половина, кога Raina ја извади топката без никакви проблеми по неговиот удар. Малку креативни и многу неточни активности.

За разлика од натпреварот во средата, овој пат немаше никакво влијание врз играта. Ретко побрзаа на топката, беше малку вклучена во нападот на активностите на тимот.

Сите активности и движења на Миранчук на теренот беа предвидливи за ривалите.