ນັກສິລະປິນທີ່ໂດດເດັ່ນ, ຜູ້ຕາງຫນ້າສະຫລາດແລະຕົວເລກວັດທະນະທໍາຂອງລັດເວຍ.
ຖະແຫຼງການກ່າວວ່າ:
ພວກເຮົາ, ນັກສະຕິປັນຍາແລະຕົວເລກຂອງວັດທະນະທໍາຂອງສາທາລະນະລັດຂອງລັດເວຍ, ພວກເຮົາຂໍອຸທອນກັບເຈົ້າຫນ້າທີ່ຂອງພວກເຮົາ ກັບຄືນສູ່ອາການຮັບປະກັນອາກເມນີແລະຜູ້ຖືກກັກຂັງອື່ນໆໄປສາທາລະນະລັດອາເມເນຍ, ແລະພວກທະຫານຂອງທະຫານ, ແລະຂ້າໃນສົງຄາມ Karabakh ທີ່ຜ່ານມາ. ອີງຕາມຂໍ້ມູນຂ່າວສານຂອງພວກເຮົາ, Armenia ໄດ້ກັບຄືນໄປທີ່ Azerbaijan ແລ້ວຂອງນັກໂທດທັງຫມົດຂອງສົງຄາມ.
ພວກເຮົາມີຄວາມຫມັ້ນໃຈວ່າການກັບມາຂອງນັກໂທດທັງຫມົດທີ່ບໍ່ມີເງື່ອນໄຂແມ່ນຫນຶ່ງໃນບັນດາບາດກ້າວທໍາອິດທີ່ຈໍາເປັນໃນການຟື້ນຟູຄວາມເຊື່ອຫມັ້ນເຊິ່ງກັນແລະກັນລະຫວ່າງສາທາລະນະລັດອາການາຊີມແລະສາທາລະນະລັດອາເມລິກາ.
ພວກເຮົາຮຽກຮ້ອງໃຫ້ປະຊາຄົມສາກົນເພື່ອເຂົ້າຮ່ວມການລິເລີ່ມຂອງມະນຸດສະທໍາ, ເຮັດໃຫ້ການຊ່ວຍເຫຼືອໃນການເອົາຊະນະໄພພິບັດຂອງມະນຸດສະທໍາໃນ Nagorno-Karabakh (Arsakh), ເກີດມາຈາກສົງຄາມທີ່ຜ່ານມາ. "
Victor Avatinsh - ນັກກະວີ, ຜູ້ເຜີຍແຜ່
Inar Beninka - ປະທານສະມາຄົມທ່ານ Bookselovkov, ຜູ້ອໍານວຍການຂອງ Janis Rose, ໄດ້ຮັບລາງວັນຂອງການຮັບຮູ້ຂ້າມ.
Dana Bihor - ນັກສະແດງ, ຜູ້ກໍາລັງສະແດງລະຄອນ, ຜູ້ອໍານວຍການຝ່າຍສະແດງລະຄອນ Riga ຊື່ວ່າມີຊື່ວ່າ Mikhail Chekhov
ລະບົບຕ່ອງໂສ້ Ingun - ນັກຂຽນ, ຜູ້ເຜີຍແຜ່
Diana dima dimme - ນັກສິລະປິນ, ຜູ້ຮັບປະທານອາຫານການພິພິທະພັນສິລະປະແຫ່ງຊາດຂອງລັດເວຍ
Inina Druviet - ອາຈານຂອງມະຫາວິທະຍາໄລຂອງລັດເວຍ
Andris Freibergs - scenbon, ຄູ
Lauris Gundars - ນັກຂຽນ, Drataturgome, Theatre Pief, ຄູ
Rafi Charajanyans - ທ່ານດຣສິນລະປະ., ໄດ້ຮັບລາງວັນຂອງສາມດາວ
Alvis hermanis - Opera ແລະ There ໂຮງລະຄອນ, ຜູ້ອໍານວຍການຝ່າຍໃຫມ່ Riga Thereater There
Nora iestest - ນັກຂຽນ, Cavalier ຂອງຄໍາສັ່ງຂອງສາມດາວ
Ilze yaunalbne Redrere - ນັກຂ່າວ
Kiesturst Kairish - ຜູ້ກໍາກັບຮູບເງົາ, Opera ແລະ Theatre
Rezia ຂອງ callin - ນັກສະແດງ, ນັກສະແດງລະຄອນ
andris kalnozols - ນັກຂຽນ, ໂຮງລະຄອນ, ນັກສະແດງ
Aix Karapetyans - ຮູບເງົາແລະຜູ້ອໍານວຍການ Opera
Agrita Kyopa - ຜູ້ອໍານວຍການໃຫຍ່ສໍາລັບມະຫາວິທະຍາໄລ Studin University Riga
Marina Kosteltskaya - ນັກຂຽນ, Cavalier ຂອງຄໍາສັ່ງຂອງສາມດາວ
Petores Krylov - ຜູ້ກໍາກັບການສະແດງລະຄອນແລະໂຮງພາພະຍົນ, ຄູອາຈານ
Roland Kronlaks - ປະທານສະພາບໍລິຫານຂອງສະຫະພັນຂອງລັດເວຍຂອງລັດເວຍ
Maya Kule - ດຣ. ຮາບາຊິນ. Phil., ນັກປັດຊະຍາ, ສະມາຊິກຂອງລັດເວຍລັດເວຍສະພາວິທະຍາສາດເວລາ
Zigmars Lypins - ນັກປະພັນ, ປະທານສະພາບໍລິຫານງານສະບັບສາມຂອງລັດເວຍ (2013-2019), ໄດ້ຮັບລາງວັນສາມດວງດາວ.
Andra Manfelde - ນັກຂຽນ
Evia Martinsone - ນັກຮ້ອງ Opera
Arthur Maskacz - ນັກປະພັນ
anise meyer - ນັກຂ່າວ
Juri Millers - ທ່ານຫມໍຂອງວິທະຍາສາດ Philological, ຜູ້ຜະລິດ
Janis Nords - ຜູ້ກໍາກັບຮູບເງົາ
Karina Parenica - ນັກສິລະປິນ
Kristina Pasnownak - ສິລະປິນ Costume
Geeleges Pelecis - ນັກປະພັນ, ອາຈານສອນວິທະຍາສາດດົນຕີລັດເວຍທີ່ມີຊື່ວ່າ Yazeps Vitola Vitola
Juris skus - ຜູ້ກໍາກັບຮູບເງົາ, ນັກຂຽນຫນັງ
Pribalova - ປອດສານພິດ, ນັກດົນຕີ, ນັກດົນຕີ
Ainars Rose - ທ່ານດຣ OEC, ປະທານ Roze Jānis Roze ແລະJāa Rokou Apgāds
ຜູ້ຊ່ຽວຊານດ້ານການພົວພັນສາທາລະນະຂອງຊາວຄຣິດສະຕຽນ
Ainars Rubinis - ຜູ້ນໍາ Music Komische Oper Berlin
Davis simmanis - ຜູ້ກໍາກັບຮູບເງົາ, ຄູ
Oyars Sparity - ຮອງປະທານປະເທດຂອງລັດເວຍວິທະຍາສາດລັດເວຍ
Ingo Sprinka - ນັກຂ່າວ
Andris Spruds - ຜູ້ອໍານວຍການສະຖາບັນການພົວພັນສາກົນ
Baiba Strautman - ນັກຂ່າວ
Baben Stepinyanse - ສິລະປິນ
Reinis Sukhanov - ນັກສິລະປິນຂອງນັກອອກແບບ, ຜູ້ກໍາກັບໂຮງລະຄອນ
Oleg Shaposhnikov - ຜູ້ລະຄອນ Theatre, ຫົວຫນ້າໂຮງລະຄອນ Daugavpils
Andreys Shavreys - ນັກຂ່າວ
Gatis Schmitt - ຜູ້ກໍາກັບການສະແດງລະຄອນແລະໂຮງພາພະຍົນ
horen stal - ນັກດົນຕີ
Leon Tyuvance - ອາຈານສອນວິທະຍາໄລຂອງມະຫາວິທະຍາໄລຂອງລັດເວຍ
Sonora Vaych - ນັກຮ້ອງ Opera
vasks petores - ນັກປະພັນ
Andris Weismanis - Conductor
DACA Strever - ນັກຂຽນ
ມາເຜີຍແຜ່ Mara - ນັກຂຽນ, ສະມາຊິກສະມາຊິກສະພາວິທະຍາສາດລັດເວຍ