Február Divízió: 7 - Michael Andretti, 1993

1993-ban McLaren Ron Dennis vezetője hívta Michael Andrietti csapatának, az Indycar Zaocaan-sorozatának és a Mario Andrietti 1978-as bajnokának fiának. Formálisan az amerikai lett az első pilóta, és megkapta a "7" számot.

1992 végén a Honda Motors úgy döntött, hogy elhagyja a Formula-1-et. Dennis remélte, hogy a Renault-bajnok motorokat, de az üzlet meghiúsult, ezért az 1993-as McLaren szezon kellett volna tartani a Ford kliens motorok, amelyek lossed francia motorokkal állt autók Williams, körülbelül 60 LE Ezzel a háttérrel szemben az Ayrton Senna csapat vezetője nem sietett, hogy aláírjon egy új szerződést a McLaren-szel, és még az Indycarra való áttérés lehetőségét tekintette, Gerhard Berger vette a Ferrari meghívását. Annak érdekében, hogy ne maradjunk tapasztalt pilóták nélkül, Dennis meghívott Andrietti, aki 1991-ben megnyerte Indycar-t.

Andriett debütált kifinomult. Dél-Afrika első szakaszában Michael már az ötödik fordulóban az ellenfélrel való ütközés miatt jött ki, a következő két verseny az első fordulóban végződött, a negyedik versenyen az amerikaiak a távolság közepén indultak. Csak Spanyolország ötödik szakaszában képes volt befejezni az ötödiket, és megszerezte az első szemüveget. Ezalatt az idő alatt, Senna, aki aláírta a McLarennel szerződéseket minden versenyen sikerült vereség két győzelem és polid a bajnokságban.

Február Divízió: 7 - Michael Andretti, 1993 8614_1

Michael Andrietti, McLaren FORD MP4 / 8, Monaco Grand Prix

Formula 1 technika, mint most, majd, majd 25 évvel ezelőtt, komolyan különböztek az IndyCar autóktól: szénfékek, félautomata sebességváltók, traktusvezérlés, aktív felfüggesztés - mindez újdonságban volt még a tapasztalt andrietti számára is. Ugyanakkor nem lépett át Európába, ahol a versenyek nagy részét tartották, ahol a teszteket rendszeresen tartották. Michael helyett a teszteknél egy fiatal tesztpilóta Mika Hakkinen dolgozott. És az amerikaiak eredményei sokkal kívánatosnak tartottak: Franciaország 8. szakaszában befejeződött a hatodik, a 13. oldalon Olaszországban - a harmadik - ez minden pohár.

A nyár végén, Dennis rájött, hogy a meghívás hiba volt, és az ő helyét a verseny után Monza, ahol Michael talpra csak dobogóra került Hakkinen.

Hosszú idő után, sokéves Andriett és a brit csapat újra átrendeződött: 2017-ben McLaren Pilot Fernando Alonso részt vett az Indi-500-ban az Andretti Motorsport autó tulajdonában lévő indi-500-ban.

A szezon eredményei Michael Andrietti: 13 elkezdődik, 1 dobogó, a legjobb eredmény a versenyen - 3. hely, a legjobb kiindulási helyzet - 5., 7 pont, 11. hely a bajnokságban.

Február Divízió: 7 - Michael Andretti, 1993 8614_2