Február Datewalk: 4 - Eddie Irvine, 1999

Kevés ember emlékezni fog Eddie Iquine-ra. És az ír ember, az úton, majdnem 1999-ben a bajnok lett a Ferrari kerékén a "4" szám alatt.

Irvine 1993 végén debütált a Formula 1-ben, és megkülönböztette magát, hogy megkülönböztette az Arston Senna versenyének vezetőjét, elmaradott egy körbe, amelyre egy háromszoros bajnoksággal rendelkező személyes találkozó emelt színek. Jordániában töltött Eddie következő két évszaka, de mindig Rubens Barrichello árnyékában volt.

1996-ban Michael Schumacher Benettonból Ferrariba költözött, és Barrichellót felajánlották, hogy partnere legyen. Abban az időben a brazilok elutasították, de Irvine, aki a pályázók sorában volt, egyetértett. Irishman három évszaka a Schumacher hűséges héja volt, a csapat érdekeiben játszott. Ebben az időben 14-szer emelkedett a dobogóra, de nem nyert semmilyen versenyt.

Az 1999-es szezon az Iquine váratlan győzelmével kezdődött. Igaz, Schumacher és mind McLaren pilóták, amelyek a versenyen vezettek. Aztán minden helyére esett: Michael pár versenyt nyert, és vezette a harcot a MICK HAKINEN-vel, és Irishman elhagyta a hátteret. A helyzet drasztikusan megváltozott az Egyesült Királyság nyolcadik szakaszában, ahol Schumacher repült le a pályáról, és törött a lábak. A Ferrarinak nincs semmi, hogyan kell fogadni az Eddie-t.

Hakkinen, aki a bajnokságban vezetett, a szezon második felében egy fekete csíkba esett: az autó megtagadja, akkor a csapat partnere választja a pályán, ez lesz. Irvine és a Ferrari ügyesen használják a hibák riválisok, és stabilan toborzott szemüveget. Eddie Ausztriában és Németországban nyert. By the way, Hokkenheimben érezte az első pilóta állapotának összes báját, amikor ténylegesen bemutatta Mika Salo győzelmét, amelyet a sérült Schumacher helyettesítésére terveztek.

Eddie Irvain, Ferrari F399, Ausztrália Grand Prix

Az utolsó előtti színpad Malajziában, Schumacher visszatért, aki tökéletesen játszotta a második pilóta szerepét - Irvaine következő győzelmét! Igaz, a Scuder pilóták, akik kettős, kizárták a műszaki szabályok megsértését, a verseny győztesét Hakkinen jelentette be, aki automatikusan a bajnok lett. Azonban Ross Brown, abban az időben, az olasz csapat műszaki igazgatója sikerült bizonyítani, hogy Malajzia nagydíjának vezetői voltak a felállás görbéi - A győzelmet visszatért Ferrariba. A cím sorsa Japánban döntött, ahol Irvine 4 pontot vezetett a bajnoki vezetőnek.

Az egész verseny hétvége Japánban Irvine nem nézett körül, és sikerült megtörnie az autót a gyakorlatban. A versenyen elkezdte az ötödik, de nagyon gyorsan elment a harmadik pozícióba. Ez azonban nem volt elég, mert a verseny vezető volt Hacquinen. Schumacher közeledett a McLaren pilótahoz, de nem mer volt támadni. Vagy nem akarta?

A második és harmadik helyen garantált Ferrari győzelem a konstrukciós csészében. A személyes hitelben Irvine elvesztette Hakkinennek csak két pontot. Ennek eredményeképpen Eddie már nem akarta játszani a Schumacher második szerepét, és elfogadta a meghívást, hogy az új JAGUAR csapat első pilótajává váljon. Három évszak, az ír emelkedett kétszer a dobogóra, és miután befejezte a pályafutását a Formula 1-ben részt vesz az ingatlan, szerzett jelentős tőke és lett az egyik leggazdagabb emberek Észak-Írország.

A szezon eredményei Eddie Irvaine: 16 elkezdődik, 9 pódium, 4 győzelem, a legjobb kiindulási helyzet - 2., 1 legjobb kör, 74 pont, 2. hely a bajnokságban.

Február Datewalk: 4 - Eddie Irvine, 1999 2650_2