A Belarusz Köztársaság Bajnokságának komplex epidemiológiai helyzetével kapcsolatban a Minszkben, amely Minszkben zajlott, a közönség nem volt megengedett. A személyes versenyeken 24 fiatal férfi és 24 lány 2006 született és fiatalabb.

A Grodno-i sportoló a Fehérorosz Köztársaság bajnokságának abszolút bajnoka lett az asztaliteniszről 15195_1

Az első szakaszban egyetlen kisülés esetén az összes résztvevőt 6 főből 4 csoportba osztották. A játékokat körkörös rendszeren tartották. A második szakaszban azoknak a sportolóknak, akik az első második helyen voltak a csoportokban, az első döntőbe kerültek, ahol az első nyolcadik hely a 8 (-1) rendszeren játszott. Teniszezők, akik 3-4 helyet foglaltak el a második döntőben ugyanazon a rendszeren, 9-16 helyen harcoltak. A harmadik döntőben volt sportolók az asztal alján, játszott 17-24 helyet. A bajnokság keretein belül is játszottak az érmek és a vegyes kisülés.

A Grodno-i Veronica Vorobyeva a verseny abszolút bajnoka lett, az aranyat magányos, paral és vegyes kisülés után.

A kettős kisülésben Verrobyev lányai párral nyertek Ulyana Meshchansky-t. A Grodno teniszezők nagyon magabiztosan teltek el, az egész versenyt átadta, és csak egy készlet riválisokat adta. A döntőben találkoztak Minszk polgárokkal Elizabeth Timoshkova és Catherine Tarakan. A kompromisszum nélküli küzdelem várható volt, mert a Kedvencek összecsukása volt, de a Grodno lányai erősebbek voltak - 3: 0 (3; 10; 7).

A Kedvencekkel kezdetben a Srácok Nikon Shutov (Gomel) voltak Daniel Vitomsky (Brest) és Alexander Gusarevich (Mogilev), Daniel Savellyan (Grodno). Ezek a srácok alkotják a négy vezetőt a születési és fiatalabb sportolók rangsorában. És ha az első pár elérte a végleges, a második szinte megbotlott az elődöntőben, ahol ő volt, szemben képviselői Mogilevs Ivan Ekimov és Jevgenyij Naumchik. Ez egy egyenlő harc volt, de Gusarevich és Savellyan magabiztosan tartották az ülés végét. Ekimov és a bár, de végül harmadikévé vált. A végső, a vitorkozással rendelkező konzorok nem tudtak tisztességes ellenállást, és átadhatják Gusarevich-nek egy Savostyan-t, 1: 3 pontot

A lányok közötti személyes versenyeken meglepődött. Az Elizabeth Timoshkova és az Ulyana Meshchanskaya között nagyon feszült félkész döntők. Mindkettő méltó volt. Az első két készlet vett Ulyana-t, de Elizabeth képes volt visszatérni a játékba, és megnyerte a következő két pártot. Végül Timoskov nem tudta megtartani a tempót és elveszett 2: 3.

A Verrovika Sparrow és a Diana Likhatrovich (Minsk) második elődöntője nem olyan feszült. Bár Minskanka nyert egy készletet, de általában nem tudta felvenni a kulcsokat a rivális megbízható védelmére Grodno.

Harmadik hely a makacs harcban Elizabeth Timoskov. Érdemes megemlíteni a bizonytalan játékot a 2006-os lányok nemzeti minősítésének első számában születés és fiatalabb. Mivel az Elizabeth Olga Pateeva edzője elmagyarázta, az atléta nagyon felelős volt a sportolóért. Azt akarta igazolni, hogy igazolja a nemrég kapott Master of Sports, innen túlzott izgalmat, amely befolyásolta a játékot.

Így a Grodno két sportolója találkozott a döntőben. Nagyon érdekes játék volt, akinek a peripetiákat legjobban a Grodno edzők mondták.

- A végső kiderült, hogy feszült. Annak ellenére, hogy az ülés befejeződött a 3: 1 pontszámmal a Veronica mellett, minden egyes készlet a mérlegen volt. Mindkét lány magas színvonalú játékot adott: "Bogdan Zagidulin kijelentette.

"Véleményem szerint Veronica magabiztosabb volt, mint Ulyana," A Maxim Saatov ilyen szempontja. - Először is, a harmadik készlet befolyásolta, ha Ulyana vezetett a számlán, de hiányzott az előny, az elveszett bizalom. A negyedik szetten úgy tűnik, hogy újra vezetett, de sok gyors döntést elfogadott, és Veronica nyugodtan ellenkezőleg, megpróbálta, hogy nem volt jellemző neki, egy kis kockázat. Azt mondhatjuk, hogy nem a taktika és technika nyert, de pszichológia.

Feltételeztük, hogy a döntősök összetétele pontosan ugyanaz lenne?

- Bogdan Nikolayevich álmodott róla, amikor a lányok 12 évesek voltak - mondta Saatov. "Ezután a legerősebbek voltak, de sikerült átadni a Svetlana Grida-t Gomelből. Ez a sportoló nemrég lelassult, és a lányaink előre haladnak, haladnak. Ulyana, sok hónapig nem tudta megverni Elizabeth Timoskovot, de ma megkapta ezt a győzelmet, és jogosan megütötte a végső. Sokat tettünk ezekbe a lányokba, és nagyon örülünk, hogy közel vannak a talapzathoz.

"Maxim Nikolayevich vagyok, a legmagasabb célokat állítottuk be," hozzáadta Zagidulin. - Ezért nem tudom megnevezni a nagy meglepetés Grodno döntőjét.

- Megjegyzem, hogy két évvel ezelőtt Grodno a 2004-es években született fiatal férfiak bajnokságán, és fiatalabb volt az elsőharmada - a teljes talapzatunk volt. Itt tényleg megtette az egész iskola nagyszerű munkáját. Van egy jó edzői csapatunk, ami egy dolgot tesz, és komoly feladatokat készít - ezek a Maxim Nikolayevich szavai.

- kiderül, hogy a Grodno Schous Daniel Savellyan egy másik tanulójának egy másik tanulójának végső megjelenése nem tekinthető meglepetésnek.

- Mindazonáltal meglepetés - mondta Saatov. - Colossal munkát tartottak Dánikával, hogy belépjenek a döntőbe. Bár el kell ismernünk, hogy nagyon jó gusareviformot játszott a kezéhez. Ezt kompetensen tudtuk használni, és elvileg elégedettek az eredménygel.

A verseny döntőjében, Junior Daniel, szemben a Nikon Szitov, aki a három készletben lévő elődöntőben verte Daniel Vitorsky-t. Érdemes megjegyezni, hogy Savostyan nagyon jó játékot mutatott, elvesztette a 2: 3-at, a Grodno Regionális Végrehajtó Bizottság Sport- és Turisztikai Hivatala szerint.