COVENAN Igazság: Szeretném reménykedni, hogy ez nem örökké

Anonim

COVENAN Igazság: Szeretném reménykedni, hogy ez nem örökké 15087_1

Csak visszatértem a fellebbezési találkozón, amely egy percet tart, - és ebbe a pillanatban a Bíróság állásfoglalást adott ki. Nem fogok bekapcsolni a vita lényegét, fontos, hogy egy perc múlva a helyes döntés semmiképpen sem történjen meg.

A Coronavirus komolyan megváltoztatta életünk összes gömbjét. Nem kivételeztem, és a bírósági hatály. Hosszú ideig lehetetlen volt bezárni a bíróságokat, de sajnos ugyanabban az üzemmódban lehetetlen volt bírósági folyamatok lennének. Új szabályok voltak, amelyek természetesen nem voltak az eljárási kódokban. Ezek a szabályok, még a szakaszon is, nehéz megnevezni a legitim és a résztvevők jogainak megsértését a folyamatban. Miről szól? Tedd ki.

Maszk - A folyamat kötelező tagja

Hadd emlékeztessem meg, hogy a "maszk mód" hivatalosan működik az Orosz Föderáció egészében. Összhangban a felbontás a Chief Állami Egészségügyi doktor október 28-án, 2020, a maszk mód érvényes minden nyilvános helyen. Értesítés, nem "maszkos kesztyű".

Maszk nélkül, nem lesz képes tovább menni a tornácon. Nincs kivétel: Nem számít, mennyire fontos a tárgyalás, egyik résztvevő sem lép be a bírósághoz az egyéni védelem eszköze nélkül. A legtöbb esetben a bíróságok épületei néhány kastélyt találnak, és a gyógyszertárak vagy az élelmiszerüzletek sétatávolságon belül gyakran nem. Tehát az elfelejtett / szakadt maszk elfogadhatatlan, nem pedig a folyamatban, hanem a bíróságon. És a bíróságok (természetesen) maszkok a folyamat résztvevői számára nem biztosítják.

Ami a kesztyűt illeti, minden nagyon különbözik velük. A további bíróság az anyáktól, annál kevésbé valószínű, hogy szükség van rá. De például a moszkvai választottbírói udvarában lehetetlen kesztyű nélkül dolgozni. És a kesztyűkkel egy többoldalas dokumentum külön készség.

Online, ilyen online

Amikor egy történetet terjedésének Kovid csak kezdett lendületbe, választott bíróságok és a Legfelsőbb Bíróság erőteljesen számolt be, hogy azok készek voltak figyelembe esetekben és az interneten. Mi történt a végén? Az ország számos udvarában még mindig nincs "technikai lehetőség" magatartásukért. Elvileg nem végez egy internetes ülésén a moszkvai választottbíróság (a helyszínen több mint hat hónap, a bejelentés a magatartás folytatásának és tesztelési munka biztosítására a távolság részvételét a felek az eljárás során) magányos. Nem költenek online az Altai Köztársaság választottbírói udvarában (érdekes, hogy nyáron, mielőtt az online ülések második hullámának megkezdése előtt ott volt, de október óta a technikai lehetőség hirtelen "eltűnt"!), Sok más hajón.

Az általános joghatóság bíróságaiban a kép hasonló - az online találkozók megtartására szolgáló technikai lehetőség nem minden. És a szokásos gyakorlat hajók megtagadása tart egy online találkozó előtt 1-2 nappal a folyamat, különösen csodálatos esetekben, amikor a bíróság a másik végén az országnak a képviselője.

A dokumentumok benyújtása a Hivatalon keresztül minden választottbíróságon lehetetlen. A választottbírósági ügyek - Kad.arbitr.ru vagy az "Igazságom" elektronikus fájljain keresztül küldött levélben. És minden nem lenne semmi, de csak a múlt hónapban voltam, hogy személyesen legalább öt epizódot kaptam, amikor Kad.arbitr.Ru több órára feküdt, és lehetetlen volt dokumentumot küldeni a bíróságnak. Természetesen, ha hiányzik az eljárási időt a rendszer meghibásodása miatt, nehéz lesz bizonyítani (bár nem lehetetlen). A dokumentumokat csak a kézbesítés megerősítése nélkül adományozhatja - azaz szó szerint egy speciális dobozba dobja a levelezést a bíróság bejáratánál. Bizalom, hogy a dokumentumokból származó dokumentumok nem fognak eltűnni, személyesen nem rendelkeznek.

Minden kunyhóban - a csörgők

A legérdekesebb dolog természetesen a Kovida korszakban végzett folyamat elvégzésére irányuló eljárás. Ez a sorrend nem könnyű az egyik régióból a másikba, de szó szerint a bíróságtól a bíróságig.

De általános eloszthat.

A képviselők számának korlátozása. A bíróságok ajánlottak (például a Moszkva választottbírósági bíróságának honlapján van egy ilyen ajánlás) minimális személyes részvétele a folyamatban. Az ideális helyzet által leírt képlet „az egyik oldalon - egy képviselője” vagy „kérem, hogy azt az esetet, anélkül, hogy a részvételt.” Megjegyzem, hogy ez a szabály nem érvényes minden bíróságon - a képviselők számának korlátozásainak uráliáira, nem volt esélyem. De senki sem veszi figyelembe, hogy az egyik oldalon több képviselő gyakran nem luxus, hanem szükség van. Például, ha több epizódos adókedvezményeket vizsgálnak, az epizódokat gyakran a képviselők között osztják el.

Korlátozás a bírósági jelenlét időpontjában. Szó szerint. Sok hajókon - és a választottbíróság és az általános joghatóság - a Bíróság építésének beírása érdekében, a meghatározásban kijelölt bírósági munkamenet időpontja előtt legalább 15 perccel lehetséges. És ha nem az oldalán a folyamat, vagy ha nem nyomtatott bíróság meghatározását a dátumot és az időt a találkozó, a bemeneti kilátások az épület is nagyon kétséges. Az ügyvédek, az ügyvédek, az ügyvédek asszisztensei, a diákok, a diákok jelenlétének lehetőségeit kizárják (egyrészt, hadd menjünk online, és másrészt, nehéz elképzelni, hogy az ugyanazon diákok tudása több éven belül lenni. A más hallgatók vizsgálatában való jelenlét lehetőségeit is kizárják (gyakran vannak, például a hitelezők képviselői), média képviselői. Nem arról van szó, hogy az "innovációknak" köszönhetően a folyamat zárva lesz, és ez közvetlenül sérti a bírósági eljárások egyik alapelveit, mind az orosz, mind a nemzetközi jogban - a bírósági ülések nyilvánosságának elvét. Végül ilyen korlátozás (és ellenőrzési definíciók és egyéb dokumentumok) elkerülhetetlenül sorokat hoz létre. Ugyanabban a kilencedik választottbírósági fellebbviteli bíróságnál az emberek 30-40 percig állnak a hidegben.

Sok hajón található Szibéria és a Távol-Kelet kemény éghajlati körülményeiben, mindenki elismerte mindazoknak, akik szeretnék a bírósághoz, de csak a teljes dokumentumok teljes körű képviselői átadhatják a bírósági ülések bíróságaiba (több kéz kezelés után , hőmérsékletellenőrzés és az átvétel aláírása - az alábbiakban).

Külön fájdalom - az általános joghatóság bíróságai. Az "Igazságom" elektronikus rendszere messze, valamint szeretném, és gyakran nem adja meg a szükséges információkat. Szinte lehetetlen elérni az általános joghatósági bíróságot (ezer esély egyike), és nem az épületbe való bejutás az ülés napján - lehetetlen. Ez további (és felesleges) nehézségeket teremt a pert a résztvevők számára.

Korlátozza a bírósági munkamenet idejét. Hogy elkerüljük a „klaszterek az emberek” a folyosókon és az épületek, a bírósági számos bíróság megállapítja a szabályok: nem több, mint 15 perc alatt, hogy végre minden egyes részét. Sajnos, ilyen módszer nem alkalmas mindenki számára. Például, amikor figyelembe vesszük a többszörös adózási ügyeket, az ilyen "időhatár" úgy néz ki, mint egy gúnyolódás. A fellebbviteli és a kasszózási esetekben mindössze még érdekesebbé válik: az ülés legfeljebb 2 percig tart, és a folyamat formális magatartására és a "átadása" korábban elfogadott igazságszolgáltatási jogi aktusokra vonatkozik. "Támogatja a panaszt?" - "Igen". - "ugyanazok az érvek?" - "Igen". "A bíróság megszünteti a bírósági törvény elfogadását." A második és harmadik példány bíróságai gyakran nem teszik közzé az ügyet, és a felek kísérlete, hogy fordítsák figyelmüket erre vagy a bizonyítékra: "Megismerkedtem az ügyet."

A dokumentumokkal való munkavégzés korlátozása. A fentiekben azt mondtam, hogy lehetetlen átadni a dokumentumokat a Hivatalon keresztül. Rendkívül nehéz valamit benyújtani a tárgyaláson: a bírák félnek, hogy megérintsék az ügyvédet és az útleveleket. Mit kell beszélni a dokumentumokról! Gyakran, a kereskedő találkozója során még a csarnokban sem, mielőtt a bíró csak laptop vagy egy üres lap egy protokoll.

Az ügyekkel való megismerés korlátozása. Ismét, "Az emberek felhalmozódásának elkerülése érdekében az esetekkel való megismerés ideje 15-20 percig korlátozódik (a Moszkvai választottbírói udvarában - 20 perc, és a felek közül legfeljebb három képviselője ugyanabban a szobában). Ha van több térfogatú tok, akkor elegendő lesz 20 percig egy kötetre.

Bevételek. Nem viccek, már több választottbírósági bíróságban, és egy általános joghatósági bíróságnál a bíróság bejáratánál felajánlottam, hogy aláírták a nyugtát, hogy nem diagnosztizáltam a COVID-19-et, nem volt kapcsolatom olyan személyekkel, akiket diagnosztizáltak, és a Az elmúlt 14 napban nem voltam külföldön. Az átvételt felkérik, hogy töltse ki a bírósági biztonsági szolgálat munkatársait, mielőtt belépne az épületbe. Természetesen nincs jogi értelme ezeken a bevételekben, de kitölteniük kell. Miért - egy történet csendes.

Véleményem szerint ezek a korlátozások ellátás viszont az igazságosság, ha nem a bohózat, majd egy üres formalitás, rituális tánc, amelyben nincs értelme, ami azonban még mindig szüksége van valamire. De az Alkotmánynak megfelelően mindenkinek joga van a jogainak és szabadságainak igazságszolgáltatásához. De milyen bírósági védelem beszélhetünk ilyen feltételekről? A bíróság védelme a fertőzésből, és nem védi a szomjas igazságot. Remélem, csak hogy ez nem örökké.

Bár a mondás arra szól, hogy semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes.

A szerző véleménye nem egyezik meg a VTIMES EDITION álláspontjával.