Veebruar Kuupäeva: 4 - Eddie Irvine, 1999

Vähesed inimesed mäletavad Eddie Iquine'i. Ja Irishman, muide, sai peaaegu meister 1999. aastal Ferrari rattal number "4".

Irvine tegi oma debüüdi valemisse 1 1993. aasta lõpus ja eristas ennast, et Arstoni Senna võistluse juht ületas teda ringi maha, mille isiklik kohtumine kolmekordse meistriga, mis toimus kõrgendatud värvid. Järgmised kaks Seasons Eddie veetis Jordaania, kuid oli alati varjus Rubens Barrichello.

1996. aastal kolis Michael Schumacher Benettonist Ferrari juurde ja Barrichello pakkus tema partneriks. Sel ajal keeldusid brasiillased, kuid Irvine, kes oli taotlejate järjekorras kokku lepitud. Kolm Irislani hooaega oli ustav Schumacheri ustavad kestad meeskonna huvides. Selle aja jooksul tõusis ta podiumile 14 korda, kuid ei võitnud mingit võistlust.

1999. aasta hooaeg algas ootamatu Iquine'i võiduga. Tõsi, Schumacher ja nii McLareni piloodid, mis juhtisid võistlusel. Siis kõik langes kohale: Michael võitis paar võistlust ja juhtis võitlust selle pealkirja eest Mick Hakkineniga ja Irislan lahkus taustale. Olukord on Ühendkuningriigi kaheksas etapis järsult muutunud, kus Schumacher lendas rööbastee maha ja sain jalgade luumurrud. Ferrari ei olnud midagi, kuidas ennustada Eddie.

Hakinen, kes juhtis meistrivõistlustel, hooaja teisel poolel langes mustaks triipiks: auto keeldub, siis valib meeskonna partner rada, see on vale. Ja Irvine ja Ferrari kasutas osavalt võistluste ja stabiilselt tööle võetud klaaside ebaõnnestumisi. Eddie võitis Austrias ja Saksamaal. Muide, Hokkenheimis tundis ta kõiki esimese piloodi staatuse võlu, kui ta tegelikult esitas Mika Salo võidu, mis on ette nähtud vigastatud Schumacheri asendamiseks.

Eddie Irvain, Ferrari F399, Austraalia Grand Prix

Enne eelviimase etapi Malaisia ​​Schumacher tagastas, kes suurepäraselt mängis rolli teise piloodi - järgmine võit IRVAINE! Tõsi, scuderi piloodid, kes tegid kahekordseid, diskvalifitseerisid tehniliste eeskirjade rikkumise eest, rassi võitja kuulutas Hakkinen, kes automaatselt meistriks sai. Kuid Ross Brown, sel ajal õnnestus Itaalia meeskonna tehniline direktor tõestada, et Malaisia ​​Grand Prixi korrapidajatel oli rivistuskõverad - võidu tagastati Ferrari juurde. Pealkirja saatus oli otsustada Jaapanis, kus Irvine sõitis meistrivõistluste juhile 4 punkti eelise eelisega.

Kogu Racing nädalavahetus Jaapanis Irvine tundus olenemata ja isegi õnnestus murda auto praktikas. Võistluses alustas ta viiendat, kuid läks üsna kiiresti kolmandasse positsiooni. Kuid see ei olnud piisav, sest võistlus juhtis Hakquineni. Schumacher kõndis McLareni piloodi lähedal, kuid ei julgenud rünnata. Või ei tahtnud?

Teine ja kolmas koht garanteeritud Ferrari võidu konstruktorite tassis. Isiklikus krediidil kaotas Irvine Hakkinen ainult kaks punkti. Pärast sellist tulemust ei tahtnud Eddie enam mängida Schumacheris teist rolli ja aktsepteeris kutse uue Jaguari meeskonna esimeseks pilootiks. Kolme hooaja jooksul tõusis Irislan kaks korda poodiumini ja pärast karjääri lõpuleviimist valemis 1 tegelesid kinnisvaraga, teenis märkimisväärse kapitali ja sai Põhja-Iirimaa rikkamaid inimesi.

Hooaja tulemused Eddie Irvaine jaoks: 16 algab, 9 poodiumid, 4 võitu, Parim lähtepositsioon - 2., 1 parim ring, 74 punkti, 2. koht meistrivõistlustel.

Veebruar Kuupäeva: 4 - Eddie Irvine, 1999 2650_2