Nizhny Novgorod sportaši osvojili su 27 medalja na prvenstvu FDO-a FDO

Nizhny Novgorod sportaši osvojili su 27 medalja na prvenstvu FDO-a FDO 11900_1

Sportisti iz Nižny Novgoroda osvojili su 27 medalja različitog dostojanstva na prvenstvu i prvenstvu saveznog okruga Volge na plivanju, Odjelu za odnose izveštaja gradske uprave.

Učešće u takmičenjima koja su prošli dan ranije u Saransku, dio je, dio 80 Nizhny Novgorod plivači i serije. Na takmičenju su se okupile ukupno 672 sportaša iz 14 regija Rusije.

Na računu Nizhny Novgorod sportaša 27 medalja i dva odbacuje u opuštajućeg plivanja među muškarcima na udaljenosti od 4 × 100 metara od strane Freestylea, tim je uključivao: Artem Tikhomirov, Daniel Labutin, Ivan Balenkov, Valery Golubev. Na udaljenosti od 4 × 200 metara od strane Freestyle u reprezentaciji: Ivan Balenkov, Jurij Zežhov, Nikolai Plystoves i Daniel Labutin.

Najveći broj medalja na pojedinim udaljenostima doveo je timove najjačim Nižnjim novgorod sportašima Elena Bogomolov i Oleg Kostin. Prvi je prvi put uzeo "zlato" na prvenstvu i prvenstvo 50 metara od mesinga, prvo mjesto na prvenstvu 100 metara od mesinga, a drugo u prvenstvu, prvo mjesto na udaljenosti od 200 metara od mesinga u prvenstvu i Drugi u prvenstvu, treće mjesto na prvenstvu na udaljenosti od 200 metara u kompleksu prvenstva plivanja.

Na računu Oleg Kostina pet medalja. Sportista je pobijedila na prvenstvu na udaljenosti od 50 m mesinga, 100 metara mesinga, 50 metara za kuhanje, postao je srebrna medalja na udaljenosti od 200 metara i bronzani medalj.

Pored toga, još pet Nižnji Novgorod sportaši postali su pobjednici i prizemenci na pojedinim udaljenostima. Mihail Dorinov osvojio je čitav niz medalja u prvenstvu na udaljenosti mesinga. Anastasia Korzunin zauzela je drugo mjesto na prvenstvu na udaljenosti od 50 metara od kutlja. DENIS SHILOV dva puta u prvenstvu održao je treću nagradu na udaljenosti od 100 metara i 200 metara od mesinga. Ivan Balenkov na udaljenosti od 200 metara složen u prvenstvu pobijedio je "srebro". Anna Kuznetsova porasla je na drugi korak pijedestal na prvenstvu na udaljenosti od 50 metara leptir.

Brončane medalje u prvenstvu osvojili su Matvey Fedorov 50 metara na leđima i Aleksandra Sorokin od mesinga. Tri medalje pobijedile su u Nizhny Novgorod plivačima u opuštajućem plivanju. Na udaljenosti od 4 × 100 metara, Denis Dogadov, Oleg Kostin, Mihail Dorinov i Artem Tikhomirov uzeli su prvi korak pijedestal.

U opuštajućem plivanju sa 4 × 200 metara Slobodni stil među ženama "Bronza" iz ekipe Nizhny Novgorod: Anna Kuznetsova, Elena Bogomolov i Elizabeth Nedomnov.

U opuštenom plivanju kompleksa 4 × 100 metara među ženama. Treće mjesto preuzelo je Niza Scheglav, Elena Bogomolov, Maria Vasilyeva, Anastasia Korzunin.

Najbolji rezultati takmičarskog sistema koji je razvio Međunarodna jedrilica pokazala su Nižni Novgorod sportaši - Oleg Kostin i Elena Bogomolov.

Dva Nizhny Novgorod sportaš ispunili su normu gospodara sporta Rusije - ovo je Artem Tikhomirov i Daria Mochalov.

"Takmičenja su bila kvalifikovana za prvenstvo Rusije, rusko prvenstvo među juniorima i juniorima, dječacima i djevojčicama i III stupnjeva (finale) V ljetnih igara mladih", rekao je fizičku kulturu i sport u gradskom odjelu.